Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jót tesz-e a tinédzserek...

Jót tesz-e a tinédzserek személyiségének, ha egy olyan könyvet olvasnak, melyben a "menőség" egy nagyon fontos értékként van bemutatva?

Figyelt kérdés

Egy olyan könyvre gondolok, amiben gyakorlatilag szembeállítják a menőséget, vagányságot, társadalmi státuszt az intelligenciával, műveltséggel, és végül az előbbiek nyernek?

Egy olyan könyv, ami arról szól, hogy egy lány beleszeret a "menő rosszfiúba", ám a mű semmiféle kritikát nem fogalmaz meg ezzel szemben, sőt, helyesli is.

Egy olyan könyv, ahol a szereplők sablonosak, a főszereplő viselkedése idegesítő és irracionális, ám ezt is helyesnek tünteti fel.


Szóval szerintetek jó hatással van a tini lányokra a Szent Johanna gimi?



2016. aug. 4. 22:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel Rentai Renáta kitűnő tanuló volt és ő a főszereplő ez talán ellensúlyozza ezt a dolgot. Az én húgom pl nagyon akart rá hasonlítani szóval szerintem rá jó hatással volt ez a könyv. :D
2016. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Én nem ezt olvastam ki a könyvből. A szereplők valóban sablonosak és maga a menő fiú és a stréber formáció irreális. DE,a menő fiúnak meg van a maga baja nem véletlenül olyan amilyen. Reni nem olvasott kevesebbet, vagy tanult rosszabbul mint azelőtt szóval az egymással szembeállítás nem igaz, megfért egymás mellett a menőség és az intelligencia. Amiben Cortez sem szenvedett hiányt. Az üzenetek amiket hordoz pedig építő jellegűek kivéve talán a tündérmesét hogy a menő srác pont a jó tanuló,szégyellős kiscsajért lesz oda.(tipikus amerikai film,ahogy a környezet is) De a rasszizmus ellen szól( a japán(?)osztálytársukat megvédik amikor beszólnak nekik pl, a jóindulat, az összetartás, és maga amit te sérelmeztél: a menőség és az intelligencia meg a jólét megfér(het) egymás mellett.
2016. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

# 1: És abban is hasonlított hozzá, hogy simán összejött/összejött volna egy olyan fiúval, aki tanároknak szólogat be, meg lenézi a kevésbé menőket? Mert ez viszont nem pozitív dolog.


# 2: Attól még, hogy valakinek megvan a baja, egyrészt nem muszáj beleszeretni, főleg, ha olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amiket már leírtam, másrészt ez nem mentség a bunkó viselkedésre. Hiába beszél valaki 4 nyelven, ha úgy viselkedik, mint Cortez, én nem tudom értelmesnek nevezni. Annak örülök, hogy elismered, hogy az okos lány - rosszfiú kapcsolat nem épp pozitív üzenet. Csak én úgy vettem észre, hogy ez a fő, a legfontosabb üzenet, ezzel foglalkoznak a legtöbbet, ezért olvassák a legtöbben. Ezért nem lehet szó nélkül elmenni mellette, vagy csak legyinteni, hogy "Á, ez csupán egy kis része az egésznek!"

2016. aug. 4. 23:03
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok. Ami nekem a könyvből lejött, szerintem Cortez nem volt akkora tapló. És amelyik fiúba szerelmes azzal jön össze:D
2016. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

# 4: Neeem tapló, neeem! Beszólogatni a tanároknak különösebb ok nélkül, meg lenézni a kevésbé menőket, ezzel semmi gond nincs?

Valóban, akibe szerelmes? Az mindegy is, hogy milyen emberről van szó, ha szerelmes, akkor jöjjön össze vele?

2016. aug. 4. 23:39
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

#2.-ik vagyok.

Nem most olvastam a könyvet, de emlékeim szerint Cortez csak a magyaratanárral állt hadilábon a többi tanár szerette,mert hatással volt az osztály többi tagjára is és ezt fel is használta :)


Van valami oka annak hogy ennyire utálod a könyvet? :)

2016. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

# 6: Jó, és ha csak egy tanárnak szól be, akkor oké? A nem menők lenézése oké?

Úgy gondolom, már leírtam a kérdésben, plusz pl. a 3-as válaszban, hogy miért ellenszenves számomra a könyv.

2016. aug. 4. 23:51
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem gondolom,hogy a fő üzenet káros lenne,maximum irreális. :)
2016. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
# 8: Még mindig nem válaszoltál, a nem menők lenézése, a velük flegmázás oké? És az nem káros, hogy egy ilyen beképzelt, flegma (a szó negatív értelmében) fiúról kezdenek el álmodozni a lányok, és mondjuk a valóságban is ezt keresik az intelligens, de emellett tisztelettudó, a nem menőkkel is rendesen viselkedő fiúk helyett?
2016. aug. 5. 00:25
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tiniknek szánt tucatkönyv, amelynél az eladáson volt a lényeg. Belelehet magyarázni mély mondanivalókat, de valljuk be, nem egy Harry Potter szintű sorozat. Tini szappanopera, annak minden kliséhalmazával együtt. Nem a mondanivalón van a hangsúly.

A helyzet az, hogy ugyanolyan hatással van a tinikre, mint minden más. Az irreális romantikus filmek, a magamutogató klipek szép lassan felnevelnek egy álomvilágban élő generációt, ahol kérdés sem lesz, hogy a menőség fontos e. Fontos lesz, mert ezt látják.

Régebben is sok tini rajongott énekesekért, színészekért, de kinőtték. Most egyre több 20 feletti lányt látok, akik megragadtak ilyen szinten és várják a herceget fehér lovon... aki persze nem jön.

2016. aug. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!