Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan volt az az elképzelés,...

Honnan volt az az elképzelés, hogy a cigányok egyiptomiak?

Figyelt kérdés
Abból gondolom, hogy volt ilyen, mert pl. angolul gipsy, spanyolul gitano a nevük, ami mindegyik Egyiptom nevéből ered.
2016. aug. 5. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
a genetikai markerek szerint észak india a kiindulásuk.
2016. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. De a felsorolt elnevezések azt sugallják, hogy egyiptomi eredetűnek tartották őket régebben. Ennek az elképzelésnek mi lehetett az alapja?
2016. aug. 5. 22:56
 3/7 télapóittvan válasza:
0%
Azért gondolod ezt kedves kérdezö , mert elméd kapacitása nem elég a normális szinthez
2016. aug. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Idézet a Wikipédiából:

"gypsy: From Middle English Gipcyan, Gypcyan (Gyptian), from Old French gyptien. Short for Egyptian, from Latin aegyptius, because when they first appeared in England in the sixteenth century they were wrongly believed to have come from Egypt. The Albanian term Evgit, Greek γύφτος (gýftos) and Spanish gitano have the same origin"= A fözépangol Gipcyan, Gypcyan (Gyptian)- ból ered, ami az ófrancia gyptien-ből. Az "egyiptomi" rövidítése, a latin aegyptus szóból, mert amikor először felbukkantak Angliában a 16. században, tévesen azt hitték róluk, hogy Egyiptomból jöttek. Az albán Evgit, a görög γύφτος (jíftosz/gűftosz) és a spanyol gitano kifejezéseknek ugyanez az eredetük. Nem én találtam ki, hanem tényleg ezt hitték róluk. De ha a Wikipédiában nem bízik valaki, nyugodtan utána lehet nézni máshol is.

2016. aug. 13. 21:03
 5/7 anonim válasza:

[link]


Ha érdekel olvasd el ! Én szkeptikus vagyok azzal a tényel szemben

Hogy a romák Indiából származnának !

2016. aug. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
onnan hogy en azt veszem eszre hogy irigyek vagytok rAnk. mert mi egzotikusak vagyunk :D ha meg nem igy erezuk akor meg az ellenkezojet probaljatok be adni. :D kozben semit nem tudtok az egesz ciganyokrol :Dd
2016. aug. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A 16. századi angolok akkor még nem sok indiait láttak, viszont egyiptomit már sokat, hiszen hajóik/kalózaik bekalandozták a Földközi-tengert és összekeverték a cigányokat velük.

Amúgy ha egy cigányban sok a maláj vér (vagyis túlságosan barna/sötétszürke a bőre), akkor még a feketékkel is össze szokták keverni őket néha. Persze csak olyan emberek, akik nincsenek képben a rasszjellemzőkkel.

2016. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!