Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lépjek túl ezen?

Hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

[Előre leszögezem, kissé hosszú lesz, amit írni fogok. Ha elolvassa valaki és ad választ a kérdésemre (ide illőt természetesen) azt megjutalmazom zöld pacsival.]


A helyzet a következő: Év elején elhatároztam, hogy változtatok az életemen. Eltelt 2,5 hónap, mire a tettek mezejére léptem. Az egyik olyan dolog, amin változtatni szerettem volna az a párkapcsolat. Elég kevés lány van, akiben megfog valami, természetesen ha ilyen lánnyal futok össze, akkor kezdeményezek. Ez így is volt, elkezdtem ismerkedni egy lánnyal, de nem voltak elég egyértelműek a szándékaim, persze végül leesett neki és ki lettem kosarazva, megkaptam a "van barátom" szöveget.


Nem bánom, hogy nem jött össze ezzel a lánnyal, azt sem bánom, hogyha még 100x-200x vagy ennél többször is elutasítanak, majd csak lesz barátnőm. A probléma a következő: Úgy érzem, hogy nagyot csalódtam magamban. Eléggé félénk srác vagyok és a változásnak eddig egy kis jelét sem látom magamon. Tisztában vagyok vele, hogy ha valaki kitűz maga elé egy célt, akkor általában nem lehet egyik pillanatról a másikra eredményeket elérni. De hiába vagyok tisztában ezzel, mert az első sikertelenség után elvesztettem a motivációmat. Tudom, hogy a "fájdalom", csak ideiglenes és csak az számít, hogy hogyan reagálok rá. Nem akarom feladni amit elhatároztam. Nem akarok többet beszélni a céljaimról, nem akarom, hogy ezek csak gondolatok maradjanak.


( Van még pár ezzel kapcsolatos gondolatom, de nem fogom most mindet felsorolni itt. )


Miközben leírtam a kérdést, megfogalmazódott bennem pár gondolat kérdés formájában:

- Lehet, hogy túl szigorú vagyok magamhoz?

- Nem kellene konkrét elvárásokat állítanom magam elé, mert akkor könnyen így járhatok, mint most? ( Volt egy elvárásom magammal szemben, aminek nem tudtam megfelelni. )


Volt már valaki hasonló helyzetben? Ért már titeket olyan csalódás (magatokban vagy másokban) ami után úgy éreztétek, hogy ami eddig motivált az már nem motivál? Éreztétek már úgy, hogy nehéz fába vágtátok a fejszét, amikor kiléptetek a komfortzónátokból, aztán pofára estetek és nem tudtátok, hogy hogyan tovább?



2016. márc. 21. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Én folyamatosan ilyen helyzetben vagyok! Csak nem a párkapcsolat,hanem a munka terén.... Eljárok szépen dolgozni,befogom a számat,mindent megteszek és egyik este munkából hazajövet a felmondásom van az ajtómon! Sajnos ilyen az élet, DE én nem szoktam elkeseredni,hanem tovább szoktam menni! Nem állok meg és mondom,hogy jó nekem a segély is,hanem addig megyek még meg nem találom a legmegfelelôbb munkát. Mert szerintem Istennek terve van velem, csak még nem jött el a megfelelô idô, és a tökéletes munkahely. Én azt mondom neked,hogy ne vedd a lelkedre annyira,hanem menj tovább! Lehet még számodra sem jött el a tökéletes idô a nagy ôre! Sok sikert! Légy kitartó, mert ha egy kudarc után feladod,az már régen nem jó!:)
2016. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

A kudarcaink olyan kövek,melyekkel nem focizni kell(az egészségtelen),hanem lépcsőt építeni belőlük a kitűzött célok felé.

Istennek mindenkire van,egy személyreszabott terve.Ha tevesen vettünk irányt,sikertelenségek érnek minket,de mindig lennie kell B,C,D tervnek,és készségnek,hogy azonnal képesek legyünk váltani.


A kapcsolatépítésnek alapvető elve,hogy légy kjváncsi a másik emberre.Fordulj felé őszinte érdeklődéssel!

A jó emberi kapcsolatok befogadás,elfogadásalapúak.

2016. márc. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elolvasva a szövegedet, rögtön megfogalmazódott bennem a gondolom (mivel nekem is voltak ilyen helyzeteim), amikor eljutottam a kérdésedig, bólintottam: igen, szerintem szigorú lehetsz magadhoz!:)

Nekem is vannak problémáim párkapcsolat alakítás terén, viszont azt gondolom, akár másokból, a körülöttem lévőkből példázódva, hogy szerintem ebből nem kell nagy problémát csinálni!


Pl. Ha kijelentenék ilyesmit ilyen drámaian, hogy "elhatároztam mától, hogy nekem párkapcsolatom lesz!", az nekem kicsit úgy hangzik, mint amikor azt mondják, hogy elhatározták, hogy valami szokatlan nagy dolgot tesznek, pl. szakmát váltanak (annak ellenére, hogy jó a mostani), vagy vagy merő szórakozottságból, semmi komolyabb indok nélkül másik kontinensre költöznek, vagy megváltják a világot:D! Jó, lehet, hogy túl erős példákat mondtam, de a lényege, hogy egy idő után mindenkinek lehet párkapcsolata, pl. ha a szüleimet nézem, abban a korban épp az volt a nemnormális, ha valaki nem talált magának párt (nagykorára)!

Bár gondolom a te helyzeted még nem erről szól, egyszerűen egy barátnőt szeretnél magadnak, akivel szórakozhatsz! És ez még nem is nagyobb probléma, mint az előbbi, és nem is reménytelen!

Milyen konkrét elvárásokat szegeztél? Mások is elvártál tőled? Kellemetlenkedtél másoknak, amiért nem érzed magad elégnek?

Több csalódás után, ami a saját bizonytalanságomból fakadt, elég egyértelmű következtetésre jutottam.

Hogyha akarnék párkapcsolatot, akkor lenne. Pl. Így is ismerek olyan embereket, akikkel jól érzem magam, és nem utasítanának el, viszont abban az esetben már én utasítom őket.

Közben engem is zavarhatnak a hibáim, de közben azt gondolom, hogy az elégedetlen mivoltommal nem éri meg igazán erőltetni egy kapcsolatot.

Akármit is teszel, azt saját magadért tedd, ne azt érezd, hogy mások előtt "égtél be".

Az ha jó, ha olyan valakivel vagyok, akinek abban a helyzetben, abban a jelenvalóságban jó vagyok!!! És ha nem így van, a másik ember csak a hibáimra ébreszt rá, akkor szerintem azt jelenti, hogy még nem "érettem meg" arra a kapcsolatra.

A magány számomra egyáltalán nem jó dolog, és úgyan vágyakozhatom valamilyen álomszerű kapcsolatra, de attól még a kapcsolatok, amibe "belevágom a fejszém", mégis csak könnyedén kell folyjanak! Tehát ne arról szóljanak, hogy folyton kapkodsz, és gondolkozol, hogy hogyan javítsd meg, hanem olyan valakivel lenni együtt, aki egyszerűen csak melletted áll (és persze elég jó is ahhoz, hogy szeretni tudd).

Ha nincs motivációd, akkor ezt tudom ajánlani. Lehet, hogy az a lány, akinél eddig próbálkoztál, túl nehéz eset, viszont tetszett neked, pl. azért mert az eddigiekhez képest ő tűnt a legvonzóbbnak. De szerintem találhatsz még olyant is, aki vonzó és nem is fárasztó egyben! És ami a legfontosabb, önmagadért szeret, kitudja mutatni az érzéseit, így sokkal őszintébb a dolog. Feltételezem, hogy lényegében te is egy jó párkapcsolatra vágysz, az nem meg csak az "önfitogtatásból" áll, hanem a jóérzésűség is bele kell férjen, erőlködéssel meg, lehet, hogy kicsúszik. Így ha még nem is kelt alapból jóérzést benned a "cél", akkor nagyon komolyan eltudom hinni, hogy eltűnik a motivációd ehhez.

Nekem az jött le kicsit a leírásodból, hogy talán önmagadat sem ismerheted eléggé, pedig fontos ehhez, és nem olyan bonyolult! Legalábbis nem éri meg ezen vesződni, nagyobb problémák is vannak ennél, mintsem ezen fennakadni.


Remélem segíthettem valamit! A túl hosszú leírásért bocsi.:)

2016. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a gondolat*

elvárták tőled*

Az a jó*

(elírások)

2016. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Jó,ha kapcsolataink nem teljesítésre épülnek!

Ne azért álljunk szóba egy emberrel,hogy annál elérjünk valamit,hanem azért,mert érdekel a másik ember.Ha annak nem vagyunk elég érdekesek érdeklődésünkkel,hát így esett.

Ha érdeklődsz valaki iránt,először kopogtatni illik.A kapcsolatok kopogtatása,az adott személy megdícsérése valamilyen külső,vagy belső tulajdonsága miatt.ENNEK ŐSZINTÉNEK KELL LENNIE legalább 70%-ban!

"Már van barátom".

A jó válasz erre,hogy "Nekem is van."Ez kiválló alap,hogy megkérdezd,hogy milyen "Ő".(Ha jó a szemed,megtudhatod,hogy igazat mondott-e.Kérdezz olyanokat,amire biztosan igazat mond,és figyeld,amikor gondolkodik a válaszon,melyik irányba villan a szeme.pl.Milyen tantárgyat szerettél alsótagozatban?Néhány könnyű kérdésből rájöhetsz melyik kérdésnél keresgél az emlékek,ismeretek agyfeléből,és mikor a fantázia hazugságaiból.)

Ha megérzi rajtad,hogy ő csupán egy feladat,biztosan faképnél hagy.Jó,ha egyszerre több lánnyal kezdesz kapcsolatot(barátságot),s erről ők is tudnak.A barátság,amikor ott lesz az ideje,szerelemmbe fordul.

2016. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az őszinteség tényleg nagyon alap! Magadhoz/másokhoz.


Van aki eleve nem hajszolja túl magát, de inkább túlagyalja/aggódja akár hiábavalóan a dolgot. Talán annak nehéz azt mondani, hogy ne bizonytalankodjon/ne érezze azt vagy azt, stb. Ilyenkor talán bárkivel szemben aggódhat. De valamilyen szinten az is megkedvel, aki azt érzi, hogy "feladat", sőt szerintem mások is vannak, akik valamennyire így viszonyulnak a párkapcsolat alakításhoz.

De attól még elsősorban nem másokat "ábrándítanék ki", hanem elsősorban nekem lenne rossz, hogyha problémaként tekintenék a kapcsolatra, a túlagyalásról szólna, elég meghatározott hangulata lenne így, ami talán nem múlna ki egyhamar a kapcsolatból csak úgy.

2016. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!