Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anyák! Ti nem érzitek, mintha...

Anyák! Ti nem érzitek, mintha le lennétek írva?

Figyelt kérdés
Pl.: egy csomó helyre nem hívnak, mert azt hiszik, te éjszakára senkire sem tudod hagyni a gyerekek (vagy nehogy magaddal hozd). Vagy, ha ne adj isten, megromlik a házasságod, gyerekkel senkivel sem tudod újra kezdeni és még sorolhatnám. Nem beszélve a munkaerő piacra való visszakerülésről...

2016. aug. 6. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2016. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tömör választ :) akkor te szerencsés vagy (vagy én szerencsétlen :D), választól függetlenül megy a zöld kacsó.
2016. aug. 6. 23:05
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem. Nem értem pontosan,h mire gondolsz. Téged nem hívnak a barátaid bulizni? Mi rendszeresen osszejarunk a barátainkkal, barátnőkkel is eljarunk dumálni. Ez egy parád,h majd elhagy a férjed, és akkor nem fogsz kelleni senkinek? Abszolút nem félek ettől. Munka: Imádom, jó is vagyok benne. Biztos nem jelentene akadályt ezen a területen sem az,h anya vagyok. Persze ha vki felveszi a mártír anya szerepet, elhagyja magát, folyton panaszkodik, akkor tényleg a kutya sem lesz kíváncsi rá - se haverok, se pasik, se munkaadók. De ehhez lúzernek kell lenni, sokan elérik ezt anelkul is,h gyereket szulnének. Magyarul, a két dolog között nincs ok-okozati kapcsolat.
2016. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

En nem azt erzem, mintha barki szemeben le lennek irva, hanem azt, h valoban nem tudnam senkire sem hagyni ejszakara a gyerekeket, ha maradna annyi energiam, h bulizni lenne kedvem. Azt is erzem, h ha ne adj Isten megromolna a hazassagom, a gyes nem eleg a megelhetesre, ami valoban eleg sz@r helyzet lenne. Nem beszelve gyerekek utan a munkaeröpiacra valo visszakerülesröl, nem ugyanolyannak latom az eselyeket, mint egyedülalloknak...

Mondjuk nem ert tul hirtelen a felismeres, ezeket gyerekvallalas elött is lehetett tudni.

2016. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kimondott lúzer, munkahelyet is viszonylag könnyen találok + suliba is zárok s ott sem szereplek rosszul, de azért néha jó lenne egy picit tovább bennmaradni, hogy a munkámat kényelmesebben tudjam rendszerezni. Most a kérdésem apropója az, hogy egy helyre nem lettem meghívva, pedig (elvileg) jóban vagyunk, de megértem, mert családostól kicsit sokba kerülünk, egyedül meg feltételezték, hogy nem mennék, pedig nem feltétlen így van ;) Egy pasi ezen felül bejelentette, hogy jó csaj vagy, de nem hajlandó nevelni más gyerekét :D
2016. aug. 6. 23:52
 6/11 A kérdező kommentje:
*járok
2016. aug. 6. 23:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2016. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Ezt a "nem szívesen nevelem más gyerekét" dolgot meg tudom érteni. A dologban ugye azon kívül hogy el kell játszani az apa szerepet ott van az is hogy a gyereknek van egy igazi apja is, aki kk tudja mennyire szeretné látni a gyerekét, mikor jön rá, vagy a gyerekére hogy többet legyenek együtt. Ez szülhet kényelmetlen szitukat.

Bocs, az offért, kérdéshez nem tudok hozzászólni mert nem vagyok anya.

37F

2016. aug. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Szinte minden szavaddal egyetértek, kivéve, hogy nem vagyunk leírva.


Igen, nehezebben vesznek fel.


Nem, nem akarják más gyerekét nevelni, de alkalmi partnernek jók vagyunk.


Ezek tények.


De "leírva"? Basszus, ezért születtünk nőnek, hogy anyák legyünk! Az kevésbé lenne leírva, akinek nincs gyereke???


Ha 30 évesen nincs gyerek, nem kell, mert biztos azonnal házasságot, gyereket akar! (Pasi és munkáltató szemszögéből egyaránt)


Ha 40 évesen nincs gyerek: biztos összeférhetetleg aggszűz vénlány... Ráadásul minden barátja családos, ő meg sír, hogy nélküle járnak össze, mert nem hívják a játszira stb.


Nem vagyunk leírva, csak más helyzetben vagyunk, mint a gyerektelenek. Magadat ne írd le, ez az első.


Én egyévessel váltam el. Utána lett jobb állásom, szerető férjem, második gyerekem. Igen, én is megkaptam ezt a " nem akarom más gyerekét nevelni" dolgot. De megértettem. Nem neten kell ismerkedni, mert akkor persze hogy kidob a szűrő. Senki nem ilyen nőre vágyik. Amíg nem ismer, könnyebben válogat tovább. Ha máshogy ismered meg és szerelem lesz, nem fogja visszatartani a gyereked.


Nem könnyű, de csodaszép hivatásvaz anyaság, sokan ölnének érte, hogyva helyedben legyenek.


Fel a fejjel!

2016. aug. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Tiltakozom! A leghatározottabban tiltakozom! Az ismerkedéskor/keresgéléskor sosem néztem negatívan, hogy van-e gyereke a hölgynek. A jelenlegi páromnak is van egy 2,5 éves kislánya és apa-lánya kapcsolat van köztünk.


33/F

2016. aug. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!