Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amióta bébiszitter vigyáz az...

Amióta bébiszitter vigyáz az 5 éves lányunkra hétvégente este 2-2 órát, azóta kisebb tárgyak tűnnek el a lakásból. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Megvádolni nem szeretnénk, mert előfordulhat hogy csak egy pakolásnál máshova tehettük, de szerintem akkor is ő vihette el a tárgyakat (kár kb 40 ezer). Rendőrséghez még nem akarok fordulni. Jogomban áll a tudta nélkül a házunkba rejtett kamerákat feltenni? (van kiépítve a lakásban egy IP kamerarendszer, csak a NAS-ba kellene egy merevlemez, kamera van, eléggé kicsi, jól el lehetne rejteni).

Vagy ti mit javasolnátok? Mi tévő legyek? Feleségem is nagyon ideges már, de a rendőrséget egyikőnk sem akarja, magunk akarjuk megoldni.



2016. aug. 8. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Persze. A saját házadat jogod van bekamerázni.

Az egyetlen bizonyíték a felvétel lehet.

Nem is kérdés egyébként ha megoldható lenne.

2016. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is kamerázzátok be nyugodtan.

Így kiderül, hogy ő viszi el a dolgokat, vagy véletlen ti pakoljátok el.

2016. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
A tudta nelkul nincs jogod kamerazni. Hiaba a sajat lakasod, nem lehet a munkavallalokat a tudtuk nelkul megfigyelni.
2016. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Rosszul tudod hármas... SAJÁT lakás. Magánterület. Nézz utána.
2016. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Rendelek is merevlemezt a NAS-ba, és bekötöm a kamerákat.
2016. aug. 8. 08:59
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerdán majd minden kiderül, mert kivételesen el kell menni üzleti tárgyalásra egy órára, és addig is itt lesz a bébiszitter, és addigra meg is lesz a merevlemez.
2016. aug. 8. 09:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb és olcsóbb megoldás lenne kitenni az asztalra egy marék aprót. Ha szeret lopkodni akkor úgyis elvesz belőle. Ha hazaértek, akkor megszámoljátok a pénzt és ha hiányzik belőle akkor kidobjátok a bébiszittert.
2016. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

Mindenképpen be lett volna kamerázva a ház, de csak ősszel foglalkoztam volna vele, most ezzel csak előrébb hozom.

2016. aug. 8. 11:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk én többet nem bíznám a gyerekem egy tolvajra.. ha morálisan ennyire mélyen van, akkor biztos nagyon felelősségteljes bébicsősz.
2016. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Azóta elgondolkoztunk, mi nem rakhattuk el a cuccokat, amik rejtélyes módon "eltűntek" szóval a csak a bébiszitter vihette el. Ezt hogy tudjuk, nem szívesen bízom rá a gyereket, de az nyugtat hogy telefonon végignézhetem.(tárgyalásra a feleségemet kísérem el, közben nyugodtan nézhetem. Őszintén csak ezért hívtuk át a bébiszittert, mert normál esetben nem kísérem el, de nem bírunk hétvégéig várni vele. Azóta a merevlemez is megvan, a kamerákat élesítettem, szerdán kiderül.)
2016. aug. 8. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!