Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amióta bébiszitter vigyáz az...

Amióta bébiszitter vigyáz az 5 éves lányunkra hétvégente este 2-2 órát, azóta kisebb tárgyak tűnnek el a lakásból. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Megvádolni nem szeretnénk, mert előfordulhat hogy csak egy pakolásnál máshova tehettük, de szerintem akkor is ő vihette el a tárgyakat (kár kb 40 ezer). Rendőrséghez még nem akarok fordulni. Jogomban áll a tudta nélkül a házunkba rejtett kamerákat feltenni? (van kiépítve a lakásban egy IP kamerarendszer, csak a NAS-ba kellene egy merevlemez, kamera van, eléggé kicsi, jól el lehetne rejteni).

Vagy ti mit javasolnátok? Mi tévő legyek? Feleségem is nagyon ideges már, de a rendőrséget egyikőnk sem akarja, magunk akarjuk megoldni.



2016. aug. 8. 08:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várjuk.
2016. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nos, akkor a fejlemények: Hát igen, a bébiszitter ezúttal is alkotott. Végig figyeltem telefonról. Amíg a lányunk tévét nézett, ő azt mondta neki hogy kimegy mosdóba. De helyette az előtérből kisebb kegytárgyakat és ilyesmiket vitt el (kb 20-30.000 ft értékben) majd zsebre rakott egy kulcscsomót, amin az összes kulcsunk rajta van. Meg rakott még el dolgokat, ami összesen 100.000 ft-t érték. Feleségem amint kijött a tárgyalásról, azonnal megmutattam neki a felvételt, hívtuk a rendőrséget. Mi ugye nem voltunk messze a háztól, kocsival 4 perc, ezért előbb értünk mint a rendőrök. Bementünk a házba, akkor a nappaliban játszott a lányunkkal. Megkértük, hogy jöjjön ki velünk az előtérbe, a gyerek előtt nem akartunk nyílt balhét. Ott aztán megmutattam a felvételeket, először kiakadt, hogy mi az hogy videóra vettük (jött a személyiségi jogokkal) aztán közben a rendőrök is megérkeztek. Ugye mi is bementünk a kapitányságra, aztán a hadnagy vagy a franc tudja hogy hívják elmondta, mit tudott meg a kihallgatás során. Először tagadott, aztán mindent bevallott. Kiderült, hogy a lányunknak félretett pénz ötödét is elvitte (kis pénzkazetta, amiben 1 éven át raktunk be napi szinten 1 db 200 forintost, szóval ki lehet számolni az mennyi: olyan 73.000 ft. Házkutatás során megtaláltak minden elveszett cuccunkat, kivéve ezt a pénzt. Az is kiderült, hogy kamu névvel mutatkozott be nekünk, a személyi is hamisítvány volt.
2016. aug. 11. 07:16
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az igen... :( Örülök, hogy sikerült lebuktatni.

Nem is tudom mit mondhatnék... én nem tudtam volna ilyen higgadtan kezelni ezt a dolgot.

2016. aug. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!