Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek hétköznapitól...

Van köztetek hétköznapitól igen csak eltérő érdeklődéssel megáldott egyének? Hogyan barátkoztatok meg a gondolattal, hogy ti "mások" vagytok?

Figyelt kérdés
Anno én is nagyon sok dolognak a működését akartam megérteni, sok mindent szétszedtem, kíváncsi voltam arra, hogy mi is lehet benne. Rengeteg beszólást, sértegetést kaptam emiatt, volt, hogy ezek miatt magamba fordultam egy időre. Jelenleg informatikus vagyok, de végeztem már más technikai feladatokat, munkákat is. Olykor a mai napig képes vagyok arra, hogy ha egy új dolog a kezem ügyébe akad, hogy bogarásszam a működését, bár nem szedek szét dolgokat, meg rengeteg minden alapjaival tisztában vagyok, úgyhogy egy kicsit azért másabb a megközelítésem.

2016. aug. 15. 14:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

az én környezetemben a hétköznapinak a napi sör, meccsnézés, lerészegedés majd veszekedés az asszonnyal számít átlagosnak.. Kb minden ebédidőben ez a téma valamilyen formában.


Ettől függetlenül engem érdekel a 3D nyomtatás hobbi szinten és weboldal készítés is.


Bár én ettől nem érzem magam sem másnak, sem különlegesnek.

2016. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem is más érdekel,m mint ami az átlagot. Én pl. UFO elrablásokról, találkozásokról szeretek történeteket olvasni. :)

Mindenki más.

2016. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az teljesen egyértelmű, hogy ezek kissé rendhagyó érdeklődési körök. De úgy értem, hogy ha valakinek az ideje jelentős részét olyan dolog köti le, amely az emberek 85-90%-nak nem hogy nem érdekes, hanem egyszerűen szóba se kerül. Mondjuk mikrochipek, genetika, környezetvédelem, mert pl. ezekről az én ismeretségi körömben nem esik szó, sőt egy-két ember szinte menekülőre fogja a téma hallatán. Vagy mondjuk egy olyan dolog, mint a mobiltelefonok, mások ügyet sem vetnek rá, de én már 13 éves korom környékén képes voltam azokat a hétköznapi (értsd nem okos) telefonokat újratelepíteni, amíg más kidobja ha mondjuk állandóan lefagy a menü egy részén, én már akkor láttam, hogy nincs ezeknek akkora baja. Tudom, hogy ez csak egy példa az én szakmámból, de arra lennék kíváncsi, hogy mások vannak-e így és ha igen, hogyan barátkoztak meg a gondolattal, hogy nagyon sok hétköznapi dolog/téma nekik mást jelent, hogy jobban a dolgok mögé látnak, úgy, ahogy a nagy többség nem.
2016. aug. 15. 15:40
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a hétköznapi női gondolkodástól tér el a gondolkozásom.


Érdekel a nanotechnológia, a robotika, és a mesterséges intelligencia. Célom egyszer ebben is dolgozni, most még csak a szakmában vagyok, mint informatikus.

2016. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Én is hasonló vagyok. Kiskoromban nem játékokat kértem ajándékba, hanem elromlott háztartási eszközöket, amiket szétszedtem és eltettem az érdekesebb részeiket. Most mérnökként dolgozom, de minden érdekel. Sosem csesztetett senki ez miatt, inkább pozitív dolognak fogta fel mindenki, de az a mai napig szenvedést jelent, hogy nincs közös témám senkivel. Jelenleg mechanikai tervezéssel, végeselemmel, hobbielektronikával, robotikával, mesterséges intelligenciával foglalkozom/érdekel.
2016. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5-ös, velem biztos lenne sok közös témád, sőt, tanulhatnék tőled rengeteget. :)
2016. aug. 15. 19:39
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig is különcnek számítottam, már az érdeklődési köröm miatt is. 3 évesen ritkán érdekli a gyerekeket a naprendszer működése, 5 évesen az evolúciótan vagy 8 évesen az anatómia, és a különböző ritka betegségek. Ezek még most is érdekelnek, és az idő folyamán egyre több hobbit szereztem, a kvantumfizika lenyűgöző világától a csillagok pusztulásán át a különböző hangnemek hangzásvilágáig minden érdekelt. Mikor kicsi voltam többnyire inkább a felnőttek beszélgetéseibe szerettem bekapcsolódni, de azért a többi gyerekkel is tudtam játszani, ha valami kreatív újdonságot sikerült kitalálnunk. Mostanában inkább annyi a különbség, hogy míg másokat a világ egy-egy szelete érdekli, engem a teljes kép foglalkoztat.
2016. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


5-ös és 7-es... Robotikával, kvantumfizikával, MI-vel foglalkozó témában milyen könyveket ajánlanátok, amiket egy viszonylag kezdő is ért, és hasznos ismereteket is ad?


Tehát induláshoz ezekben a témákban merre kutassak? Oldalak, könyvek, publikációk, minden érdekel :)

2016. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van, de én meg sem merem említeni másoknak, mert kb. elmondtam 3 embernek, ebből egy értette meg az érdeklődésem természetét, a másik 2 elkönyvelt flúgosnak meg veszélyesnek. Én kifejezetten szeretek sorozatgyilkosokról, durva bűntényekről olvasni - de leginkább pszichológiailag érdekelnek ezek az emberek, hogy mi játszódhat le az agyukban. De vhogy az emberek hajlamosak azt hinni, hogy én beteg vagyok meg rajongok a sorozatgyilkosokért, ha magamtól olvasok róluk. Főleg hogy ez már 12-13 éves korom óta érdekelt... de még 16-17 éves koromban is volt olyan, hogy újsgos standnál a néni nem akarta kiadni nekem vmelyik magazin Sorozatgyilkosos különszámát, mert jaj, te lány vagy, max. 15-16nak nézel ki, ilyet nem illik, meg egyáltalán beteg volt, aki erről újságot írt, és miért érdekel az téged egyáltalán...
2016. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
9-es, ne aggódj, én is szoktam róluk olvasni, engem maga a viselkedéstan érdekel belőle :) Szintén lány vagyok :)
2016. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!