Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek hétköznapitól...

Van köztetek hétköznapitól igen csak eltérő érdeklődéssel megáldott egyének? Hogyan barátkoztatok meg a gondolattal, hogy ti "mások" vagytok?

Figyelt kérdés
Anno én is nagyon sok dolognak a működését akartam megérteni, sok mindent szétszedtem, kíváncsi voltam arra, hogy mi is lehet benne. Rengeteg beszólást, sértegetést kaptam emiatt, volt, hogy ezek miatt magamba fordultam egy időre. Jelenleg informatikus vagyok, de végeztem már más technikai feladatokat, munkákat is. Olykor a mai napig képes vagyok arra, hogy ha egy új dolog a kezem ügyébe akad, hogy bogarásszam a működését, bár nem szedek szét dolgokat, meg rengeteg minden alapjaival tisztában vagyok, úgyhogy egy kicsit azért másabb a megközelítésem.

2016. aug. 15. 14:24
1 2 3
 11/21 Tom Benko ***** válasza:
67%
Leszarom, hogy ki mit gondol róla. Régebben próbáltam elmagyarázni, hogy ez nekem élvezetes dolog, mert nem a "hétköznapi" pénz/pia/ivarszerv háromszögben gondolkodom.
2016. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Valaki kérdésére válaszolva:

Az MI-vel én is csak érdeklődés szintjén foglalkoztam, a munka miatt nincs erre időm. A neten mesterséges intelligencia és neurális hálózatok kulcsszóval van több 1000 oldal magyar nyelvű pdf, elég komolyak, én is át akarom rágni magam rajtuk. Robotikához nincsen normális könyv, meg kell tanulni mikrovezérlőket programozni valakitől, és építgetni dolgokat. PIC, Arm Cortex, ami tetszik. Az a baj, hogy ezen a szinten már semmi sincs normálisan leírva, inkább egymástól lehet tanulni csak. Kvantumfizikához nem értek.

2016. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Engem a különféle betegségek érdekelnek, főleg a mentálisak. Meg az ezekre használt gyógyszerek. Minden érdekel, ami abnormális. Vakság, autizmus, értelmi fogyatékosság, bármi jöhet.


Kisebb mértékben a paranormális dolgok is érdekelnek, csak azokban nem feltétlenül hiszek. Meg a reinkarnáció, köztes lét, stb.


Talán ezek több embert foglalkoztatnak valamilyen szinten, de nem komolyan, illetve főleg a betegségek témát elég nehéz / fura behozni mondjuk egy első randin... Amiket meg be lehetne, azok meg engem nem érdekelnek / nem vagyok bennük jártas, pl. sorozatok, utazás, zene, filmek...

2017. júl. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, a kérdező számára világos lett közben, hogy teljesen hétköznapi az, hogy valakinek "nem hétköznapi", azaz speciális érdeklődési területe van - már ha a speciálist úgy értjük, hogy nemcsak a meccsnézésre, nyári fesztiválokra és facebookozásra korlátozódik. Ugyanis a mérnökök, orvosok, tudósok, pszichoanalitikusok vagy más egyéb szakemberek ilyenekből lesznek.


Az viszont, hogy a speciális érdeklődési területed ellenére mennyire tudod megtalálni a közös témát valaki mással, attól is függ, hogy te mennyire vagy szakbarbár. Mert ha valakit tényleg csak a kütyük buzerálása érdekel és semmi más, akkor joggal mondhatják róla, hogy csodabogár.

2017. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én elsősorban az összeesküvés elméleteket mondanám, de úgy tapasztalom, hogy ez mostanra már nem megy ritka számba, sőt, viszonylag sok embert foglalkoztat. Viszont emellett engem a lételmélet és a filozófia is nagyon érdekel, és sikerült ezeket összevonnom. Gyakorlatilag minden időmben a létezésen, és a létezés befolyásolásán, különböző "beavatkozás" elméleteken gondolkodom, amiben nagyrészt a fizikai is szerepel, tehát mintha egyszerre próbálnád összeegyeztetni a lételméletet a filozófiai megközelítésekkel, és ezt megfűszereznéd a legabszurdabb konteókkal. Ki tudom kergetni az embereket ezekkel a világból, és őszintén szólva erre az égvilágon senki sem vevő, viszont én annyira élvezem, hogy szüntelen pörög a fejemben, hogy semmi sem tudja a kedvemet szegni, hogy ne kutassak és rakosgassam a darabkáimat továbbra is valahogy össze.
2017. okt. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Én az egész fizikát imádom,ez a vonzáskörzetemben különlegességnek számít. Azt,hogy a fizikát imádom,úgy értem minden egyes részt szeretek(ide nem értendők bele az interdiszciplináris területek),nem úgy mint egyesek akik állítják,hogy őket érdekli a fizika mert megnézett pár részt a Brutális Fizikából. 14/F
2017. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Mivel meleg fiú vagyok, ez egy nagy kívülállóság az összes többihez képest. Szóval ha valakinek, akkor nekem van okom másnak éreznem magam. Az érdeklődésem a dolgok iránt viszont elég tágas horizontú és sokrétű.

23/F

2017. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekem is más az érdeklődésem, mint az átlagnak. Én úgy barátkoztam meg vele, hogy olyan emberek társaságát keresem, akik hozzám hasonlóak. Általában meg is találom őket.
2018. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én író és költő akarok lenni, az egész osztályom tudta rólam mindkét suliban. Más miatt voltak gondjaim,sok mindenben nem értettem egyet a többiekkel, de konkrétan emiatt sose szóltak meg sőt egyszer a legnagyobb ellenfelem hozta utánam a verses füzetemet, hogy elhagytam.
2018. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyébként az idegen nyelvek is foglalkoztatnak, én nyelvész szeretnék lenni, és 4 évesen már tudtam olvasni (nem vicc). 13 évesen írtam először teljes regényt, de valljuk be, az elég sz*r lett. :D Nekem van olyan barátom, aki hasonló érdeklődésű. Nem mindenben, de vannak író barátaim és vannak nyelvész barátaim, bár érdekes módon utóbbi a ritka. Az irodalmárokkal jobban összebarátkoztam, nyelvészek csak iskolai barátok.
2018. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!