Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is senkiházi azaz...

Szerintetek is senkiházi azaz ember akinek nincs végzettsége?

Figyelt kérdés
Szinte minden ismerősöm azt mondja hogy akinek nincs végzettsége az egy senkiházi tróger! Kérdem én miért? Miért senkiházi attól mert mondjuk segédmunkat végez? Mert ma már a segédmunkásokra is azt mondják! Nekem két tantárgyból kell javítót írnom az érettségiből mellette már rendesen 8 órában dolgozom! Szeretem az állatokat általában ha tudok akkor segítek más embereken! Szóval én jónak érzem magam és már rám is sokszor mondták hogy egy senki vagyok mert nincs végzettségem és ez olyan rosszul esett! Attól független hogy nincs végzettségem én még ugyanolyan hús vér vagyok mint a többi ember vagy ma már ez a divat hogy aki dolgozik egy gyárban az már egy senki?? Mert én mindenhonnan ezt hallom már nagyon idegesít! Ti hogy vagytok ezzel? Írjátok le a véleményeteket kedves emberek!

2016. aug. 17. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van érettségim meg szakmám, de nincs diplomám és majdnem mindenki lenéz miatta. Mindig mondják a munkatársaim, hogy végzettség nélkül nehezen fogok boldogulni, az érettségim meg a szakmám semmisnek tekintik. Most is jött egy új kolléga, ő is azzal kezdte, hogy nem-e akarok tovább tanulni. Irodában dolgozom amúgy.
2016. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem. Sok beszűkült agyú ember létezik, akiknek az agyukra ment a sok tanulás, így másokat szapulnak. Attól mert nincs érettségid, meg három egyetemi diplomád még lehetsz gerincesebb és sokkal jobb ember, mint ők.
2016. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem csak azok a senkiháziak, akik marhára nagyra vannak magukkal és a büfészakos diplomájukkal, amit úgy kapirgáltak össze a 3,5 év helyett 7 év alatt...
2016. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem az embereket kedves 1-es:( pedig az érettségi egy középiskolai végzettség! nekem jelenleg csak egy 12-osztályos bizonyitvanyom van ami igazolja hogy a 4 évet megcsináltam plusz a törzslapom van amin rajta van hogy melyik tantárgy sikerult az érettségiből illetve melyik nem! Plusz nem régiben levizsgáztam emelőgépről és targoncábol amikről okj-s bizonyítványt kaptam! Most pedig igyekszem az érettségit megcsinálni de ezekszerint akkor akinek legalább nincs diplomája azt már emberszámba se lehet venni.....egyszerűen nem értem a mai embereket! Régen pedig pont hogy a munkásembert tisztelték, a mamám a papám mind munkás emberek voltak és akkor még őket jobban is fizették mint ma és nem nevezte őket senki sem senkiházinak vagy bárminek is....
2016. aug. 17. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
4: Nem ő, de azért annak is megvoltak az okai. Tanultál történelmet, úgyhogy tudnod kéne.
2016. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%

"Szinte minden ismerősöm azt mondja hogy akinek nincs végzettsége az egy senkiházi tróger!"

Igaza van ismerősödnek.

Én ismerek csak 8 osztállyal rendelkező embereket mind:lejmol,cigi/pia/kávé az élete,tróger,potyázik,pofátlan,igénytelen.

2016. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán nem tróger az ilyen ember, mert rendszerint sokkal több élettapasztalata van, mint egy diplomás, dr., vagy másmilyen műveltségű egyénnek.
2016. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Ma mar sajnos a diploma az alap,ami regen az erettsegi volt. A 8 osztaly meg hajjajj...
2016. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem miért ilyen lenézőek az emberek...ismerek olyan embert akinek a Szülei korán meghaltak és kénytelen volt dolgozni ugy hogy még a 8 általánost se végezte el...akkor o is egy senki? Ez a diploma dolog meg annyira szánalmas...érdekes akkor miért sírnak a diplomások hogy nem találnak munkát a diplomajukkal?? Tele van a gyk vele
2016. aug. 17. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A diplomások 80%-a talál munkát, attól függetlenül, hogy te mit olvasol a gyk-n.


Egyébként szerintem senki nem nézi le azt, akinek nincs diplomája vagy érettségije. Egyszerűen csak arról van szó, hogy a legtöbb tróger, semmirekellő ember, aki ránézésre az, nagyrészt biztos nem rendelkezik diplomával. Ha bemész a városszéli késdobálóba, akkor az biztos nem diplomásokkal lesz tele. Sőt, elég soknak még a 8 általános sincs meg.


De ez nem azt jelenti, hogy nincs olyan ember, aki emberileg ne lenne becsületes, jó, attól, hogy mondjuk 8 általánosa van. Biztos van ilyen is, de ez kevesebb.


Egyébként pedig alapvető emberi tulajdonság az, hogy ha valaki kevesebbet ért el nálad, akkor azt valahol lenézed, magadnál kevesebbre tartod. Ha neked lenne diplomád, te is kevesebbre tartanád azt, akinek nincs. Persze, ezt egy intelligens ember elfojtja magában, és nem juttatja kifejezésre, de valahol szerintem mindenkiben megvan ez, hogy nem tartja magával egyenlőnek azt, akinek nincs diplomája, de főleg azt nem, akinek még érettségije sincs.


Pl. az én tapasztalatom szerint az olyan ember, akinek csak általános iskolai végzettsége van, könnyen becsapható, manipulálható, fogalma nincs a világról, hogy mi miért történik, és igazából az ilyen ember úgy viselkedik és gondolkodik, mint egy gyerek. Ettől függetlenül lehet becsületes és jó ember, de nem tudok rá másképp nézni, mint egy nagyranőtt gyerekre. A legtöbb ilyen ugyanis, akivel találkoztam, ilyen volt.

2016. aug. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!