Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudom, hogy magyarok depresszí...

MonikaJanka kérdése:

Tudom, hogy magyarok depresszív nemzet, de miért?

Figyelt kérdés

2016. aug. 19. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Azta eddig nem is tudtam.. Milyen nemzetek vannak még?


Érdekes, én csak ezen a honlapon találkozok depressziós / elkeseredett / enervált kérdésekkel, de a valóságban egyetlen ismerősöm se ilyen.


De biztosan az egész nemzet ilyen és csak egymást gerjesztjük ebbe az állapotba, mert ilyen minden 5. magyar hozzáállása.


De terjesszétek még csak ezt a tévhitet. Aki boldog akar lenni vándoroljon csak nyugatabbra, vagy Budapestre. A nyugati országokban mindenki boldog, nem nélkülözik, és a szomszédját is halálra csókolgatja. (Mert a franciák nem forgatják a szemük, ha angolul szólalsz meg és fordítva)

2016. aug. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem nemzet függő de mindenhol depresszívek ahol nincs vagy kevés a pénz.
2016. aug. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Hát én beszélgettem erről külföldiekkel akik itt éltek/élnek, hogyan látnak minket, pláne olyan nemzetiségűek véleményére voltam kíváncsi, akiket hasonló veszteségek értek régen, mint minket.


Annyi volt röviden, hogy siránkozni tudunk, hogy a dolgok nem jók, de tenni nem tesznk semmit, senki nem hiszi el, hogy el lehet érni változást. Ebben végülis tömören minden benne van.

2016. aug. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mert kevés a fizu.
2016. aug. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1: gondolom te nem az átlag emberek között mozogsz. Szinte minden ismerősöm negatív valamilyen szinten. Az országot pedig kb. az összes utálja.
2016. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert mindig a múlton agyalunk, másokat hibáztatunk, mindent szétbonyolítunk (pl.: van egy elfogadott módszer, az nekünk sosem jó, ezért kitalálunk valami "nagyon magyart"), egymással undokoskodunk-rivalizálunk. Tisztelet a kivételnek!
2016. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert rosszak az életkilátások. 25-30 évet végigmagolsz az iskolában, aztán friss diplomásként SEM tudsz majd elhelyezkedni sehol. Ha meg mégis, akkor kapsz minimálbért vagy kicsivel a fölött, ami nem elég pénz ahhoz, hogy a saját lábadra állj, saját ingatlanod legyen, esetleg kocsid is, család, gyerekek, és a többi. Napról napra kell megélnie manapság az embernek itthon, nem tud előre tervezni még 1-2 évre sem, nemhogy 10-20 évre. A folyamatos stressztől és létbizonytalanságtól az embereknek romlik a fizikai és mentális egészsége is. Az egészségügyről meg tudjuk, hogy katasztrofális hazánkban, ha orvoshoz, pszichológushoz fordulsz segítségért, még rosszabbul leszel, mint előtte voltál. Ilyen körülmények közt nem csoda ha a legtöbb átlag ember elveszíti a jövőbe vetett hitét. Magyarországon csak az tud boldog lenni, aki jóval az átlag színvonal felett él, de nyilván nekik sem garantált a boldogság.
2016. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg mindig a múlton rágódunk. Az EB idején Franciaországban való magyarok mit kántáltak? Na mit? "Vesszen Trianon! Jó lenne már túl jutni ezen....
2016. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vonulót akartam írni a való helyett, bocsi
2016. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!