Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szent Johanna Gimi, MBTI?

Szent Johanna Gimi, MBTI?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik szereplo melyik tipusba tartozik?

Szerintem:

Reni -INFP

Cortez -INTJ

Ricsi -ESxP

Kinga -ENTJ

Virag -ISFP

Zsolti -ESFP



2016. aug. 20. 15:13
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
36%
ezek pontosan mit jelentenek? én olvastam a könyvet csak nem tudom mik ezek a betűk.
2016. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Jung-féle személyiségteszt, nagyon érdekes, nézz utána a neten, van fent egy 50-60 perces kisfilm is, de szimpla tesztek is vannak.
2016. szept. 26. 15:26
 3/24 anonim válasza:
84%
Kitalált történet, kitalált szereplőkkel... A többségnek nincs olyan "kidolgozott személyisége" hogy bárhová be lehessen sorolni. Van a menő gyerek(Cortez), a kicsit kevésbé menő gyerek(Ricsi), a hülyegyerek(Zsolti), a lúzer stréber(Reni), a menő stréber(Kinga), meg az egysejtű(Virág).
2016. szept. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Kini :)) ***** válasza:
100%
Amit írtál, abszolút jónak tűnik, bár már rég olvastam a könyvet :)
2016. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, aktuális-e még, de amit tudok a könyvekről.... az alapján a Cortez nevű karakter, aki leegyszerűsítve az ügyeletes menő, biztosan nem INTJ. Már csak azért se, mert nekünk nem szokott türelmünk lenni az INFP/Renáta mentalitású emberekhez... :D
2018. jan. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem Cortez egy ENTP és INTJ keveréke. Kívülről nézve nagyon laza, menő, tökéletesen passzol rá az ENTP, ugyanakkor valójában alig van néhány ember aki közel áll hozzá, megvan az az introvertáltsága. Emellet előrelátó és tervez a jövőre. Ezek inkább a végén mutatkoznak meg, és csak kevés embernek mutatja meg ezeket a tulajdonságait. Az emberek felé az ENTP oldalát mutatja, ami miatt olyan menő.

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak nagyon ritkán jön elő az ENTP-ségem, főleg az utóbbi időben. Nagyon sok helyzet volt a könyvben, amikor olvastam Cortezről és rájöttem hogy sokszor én is ugyanilyen vagyok:)

2018. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!


Fontos, hogy NINCS olyan, hogy kevert személyiségtípus.


Ezek az alap jellemzői egy INTJ-nek:

- társaságkerülő

- intelligens

- tudáséhes

- független

- taktikus gondolkozású

- arrogáns

- cinikus

- külsőre totálisan érzéketlennek tűnik, csak erőlködéssel veszi figyelembe mások érzéseit

- maximalista

- nem tűr hibákat, aki egyszer magára haragítja, annak a létezéséről egy élere elfeledkezik

- nincs türelme olyan emberekhez, akik kevesebbet tudnak nála

- gyűlöli, ami nem logikus, beleértve a tradíciókat is

- nem fogad el semmit megfelelően alátámasztott, kőkeményen logikus érvek nélkül

A tökéletes társ számára: legalább olyan okos, mint ő vagy még okosabb, csendes, kemény, minél kevésbé érzelgős

INTJ karakter pl: Tywin Lannister, Perselus Piton, Hannibal Lecter, Michael Corleone


Ezek az alap jellemzői egy ENTP-nek:

- intelligens és tudáséhes

- energikus, mindig pattog a különféle ötletek között, de a megvalósításnál kevésbé gyakran jut el

- nehezen összpontosítja egy feladatra a figyelmét

- káosz uralkodik körülötte mind az otthonában, mind a munkakörnyezetében, nem rendszerető típus; folyton elhányja a dolgait

- bármikor képes előállni egy szellemes, szarkasztikus megjegyzéssel

- szeret szórakozásból kötekedni, másoknak próbára tenni a türelmét

- imád a vita kedvéért vitatkozni, mások érveléseit és meggyőződéseit kiforgatni, olyan dolgok mellett fáradhatatlanul érvelni, amiben még csak nem is hisz

- gyakran bajba keveri a nagy, leragaszthatatlan szája, de legalább ennyi bajból ki is tudja húzni

- gyűlöli a rutint, szinte semmit se csinál kétszer ugyanúgy, lételeme a változatosság

A tökéletes társ számára: valaki olyan, aki tudja vele tartani az iramot és le tudja kötni az ezerfelé kalandozó figyelmét, akit nem kell állandóan pátyolgatni - ha egy pár unalmassá, nyűggé válik a számára, azonnal tovább szökken egy másikhoz.

ENTP karakter pl: Tyrion Lannister, Jack Sparrow, Garfield, Felicity Smoak

2018. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Reni - INFP

Cortez - ISTP

Kinga - ExTJ

Virág - ISFP

Zsolti - ESTP

Arnold - INTP

A többi karakterre nem emlékszem.

2018. jún. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
(nem lesz mindenki INTJ, aki egy kicsit is visszahúzódó)
2018. jún. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kinőttem már kicsit a tiniregényekből, de valamikor olvastam a könyveket végig, emlékszem nagyjából.


INTJ-hez Arnold közelebb áll, mint Cortez, de ő is néha inkább INTP gyanús. Az INTJ arrogancia, tudásvágy és hatékonyság megvan benne, de az INTP függetlenség, az introvertált gondolkodás jelei és a szarkazmus is. INTx.


Cortez nem olyan típus, ő a sima MBTI alapján nem intuitív, nem J-típus és nem extrovertált. A jungi kognitív funkciók alapján sem jön ki az INTJ, az ENTP sem. Az ISTP annál inkább.


Reni INFP, egyertelmű. Érző lélek, megvan az akarata és a spiritusz benne, csak fél.


Kinga kérdéses, mert bár nagyon hazározott, kivételesen gyorseszű, előrelátó, összeszedett és ambíciózus (ENTJ), az agresszív szabálytisztelet és a gyakori rugalmatlanság inkább egy ESTJ dolog. Hagyjuk meg őt is ilyen borderline-nak, mint Arnoldot. ExTJ.


Virág ISFP


Zsolti ESTP, de ENTP személyiségjegyei is vannak. Humoros, gyorsan reagál, vakmerő. Viszont mégsem elég komplex ahhoz, hogy ENTP legyen, így marad az első.


Ricsi fogalmam sincs, kicsit kidolgozatlan, talán ESFP.


Dave is gyakran ENTJ-szerűen viselkedik, de ő is jó kérdés. Néha ESTJ, néha pedig ESTP. Egy biztos, hogy ő nem introvertált.


Edina meg ilyenek nincsenek eléggé kidolgozva, így húzzuk rájuk az ESFP-t vagy ESFJ-T.


Viki ESTP


Más meg aztán végképp nem lett kidolgozva.

2018. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!