Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fiatalok többségének már...

A fiatalok többségének már van diplomája?

Figyelt kérdés
Régen szinte senki sem ment egyetemre.Én jó tanuló voltam,de semmi kedvem nem volt a koleszhoz,meg az egyetemi élethez.De már jezdem szégyenleni,hogy nekem nincs főiskolai végzettségem

2016. aug. 21. 22:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló?Te hol élsz?A szilícium-völgyben?Én nem is egyet ismerek,akinek érettségije sincs.A mi gimis osztàlyunkból kapásból 6-an buktak ki és mentek szakiskolába vagy dolgozni
2016. aug. 22. 12:06
 12/19 anonim ***** válasza:
Oh azok a büfészakos diplomások. :')
2016. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen körben mozogsz. Ahol én vagyok ott 90%-ban vannak a diplomások kb. A barátnőm haveri köréből meg egy se diplomás (amivel nem azt mondom, hogy hülyék). Ennyi.
2016. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

11: Attól függ, milyen társadalmi rétegbe születsz.

Vannak, akik generációkra visszamenőleg értelmiségiek - ennek a társadalmi rétegnek a neve: műveltségi polgárság.

Az ő gyerekeik, ha tehetségesek, akkor egy iskolába kerülnek a szintén ugyanilyen hátterű, szintén nagyon tehetséges gyerekekkel, és akkor a legtöbb ismerősük is ilyen lesz.

Vannak olyan óvodák, ahova már felvételi van. A legjobb óvodák legokosabb gyerekei versengenek a legerősebb általános iskolai helyekért, stb.

Aki sportoló, az nyilván leginkább sportolókat ismer.

Aki ingatlanos, az leginkább ingatlanosokat. Aki a csarnokban zöldséges, az zöldségeseket.

Aki baletteremben tölti az idejét, az pedig olyanokat, akik baletteremben töltik az idejüket.

Ennyi.

Mért csodálkozol ezen?:)

2016. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezért vagyok kommunista :D
2016. aug. 24. 20:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Miért? Azért vagy kommunista, mert a balettosok balettosokkal töltik az idejüket? Vagy mi az, ami ezen neked nem teszik? A kommunizmus miért lenne a problémádra jó megoldás?
2016. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem,csak hogy ennyire "kasztosodva" van a társadalom.Az osztályok közötti ellentétek egyre fokozódnak.Az osztályokat meg kéne szüntet i.Meg pl kommunizmusban nem kell attól félni,hogy kirúgnak a munkahelyedről,mivel nincs munkáltatód.A munkaadó az állam
2016. aug. 24. 21:27
 18/19 anonim ***** válasza:
De ettől függetlenül egy csomó hátránya is származna, mint ahogy származott is. Az pedig, hogy egy balettos egy balettossal tölti az idejét, nem változna akkor sem, ha kommunizmus lenne. A társadalmi ellentéteket az sem csökkentené. Nincs az a törvény ami rávesz egy munkásembert, hogy arról beszélgessen, amiről egy professzor. Márpedig ez a "kasztosodás" nem attól van, hogy most nincs kommunizmus. Hanem attól, hogy egy adott társadalomban más az adott emberek érdeklődési köre. Beláthatod, hogy te is azokkal beszélgetsz szívesen, akik hasonló dolgokról szeretnek beszélni, mint te. Minden embernek kicsit más az érdeklődési köre. Azzal, hogy "kasztosodik" a társadalom, nem azt mutatja, hogy az emberek egyre jobban kezdenek széthúzi, hanem azt, hogy egyre több lehetőség van a kapcsolatok kiépítésére. Én főiskolára járok, de egy 8 általánost végzett hajléktalannal is el tudnék beszélgetni (amennyiben nem részeg). Viszont nyilván leginkább más főiskolások társaságában beszélgetek, hiszen azokkal értjük meg egymást igazán. Ettől én még nem utálok senkit. Ez nem egy klikk, aki mindenkit kiközösít, hanem csupán velük szeretem tölteni az időmet. Én sem értek egyet a társadalmi rétegek eltávolodásával, de hidd el, hogy a kommunizmus nem lennem megoldás. Inkább olyannak érzem, mint egyfajta "egymásra kényszerítést". Én tisztelem a munkásokat, tisztelem a rendőröket, az orvosokat, a fizikusokat... de nyilván a saját baráti körömmel szeretek leginkább beszélgetni. Nem akarok én kiközösíteni senki, csak... egyszerűen nem igazán tudok más társadalmi rétegekkel úgy beszélgetni, mint amelyikbe én is tartozom. A hasonló érdeklődési körű a hasonlóval érdeklődési körűvel fog barátkozni. Ez mindig is így volt. Nincs bajom azzal sem, akivel nem szoktam beszélgetni. Csak egyszerűen nem tudnék úgy vele beszélgetni, mint mondjuk a barátaimmal.
2016. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17: A munkaadó az állam, de a könyvtárban könyvtárosok dolgoznak, és könyvtárosok és könyvtárlátogatók az ismerősei, az iskolákban tanárok, az uszodábvan úszómesterek, a kórházban egészségügyisek, az Operaházban művészek. Vagy hogy gondoltad, hogy egy karmester pékekkel dolgozzon együtt, és nem színészekkel, táncosokkal, zenészekkel?...
2016. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!