Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban ciki, ha...

A mai világban ciki, ha valaki nem értelmiségi és nincs diplomája?

Figyelt kérdés

2015. nov. 12. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Diploma nélkül is lehetsz értelmiség.
2015. nov. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem.

De kettőnek semmi köze egymáshoz.

2015. nov. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De akkor ki számít értelmiséginek?Töriből is mindig úgy tanultuk,hogy vannak munkások,parasztok,polgárok,értelmiségiek stb..Én mindig azt hittem,a diplomások az értelmiségiek.Akkor kik azok?
2015. nov. 12. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Abban az értelemben az értelmiségi a nem kétkezi munkást jelenti.

Ma az értelmiségi az, akit a evésen, alváson és légzésen kívül más is érdekli, nagyon leegyszerűsítve. Nem a diploma tesz értelmiségivé, csak gyakoribb, hogy az értelmiségi embereknek fontos a diploma.

2015. nov. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az cikibb, ha diplomával mész a gyárba robotolni a sorra 8 általánossal sem rendelkező emberek közé.
2015. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
Dehogy ciki. A munka az munka, tök mindegy, mit csinálsz.
2015. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy kevés ilyen ember van, mint Te, kedves 1-es! :-) A környezetemben, 21 éves vagyok, szinte mindenki meglepődik, amikor megtudják, hogy nem vagyok főiskolai/egyetemi hallgató ennyi idősen. Pedig szerintem egyáltalán nem csúsztam le semmiről, még csak 21 vagyok, jelenleg pontokat gyűjtök, illetve pénzt a sulira, de bocsánat elkanyarodtam a témától, engem bosszant, hogy ha pl. ismerkedem valakivel és megtudja, hogy még csak egy érettségim van, Ő meg főiskolás vagy már van diplomája, lenéznek. Szerintem egy ember intelligenciája nem attól függ, hogy van-e diplomája vagy sem. Sok főiskolást ismerek, aki meg sem érdemelné, hogy ott legyen, sőt.. értelmi szintje jóval alacsonyabb, mint pl. nekem. Szóval nem értem, mi ez a skatulyázgatás. Úgy gondolom, hogy maga az élet is tanít, a szituációk, amikkel nap, mint nap találkozol és neked kell megoldanod, sőt saját magad is tudod képezni azzal, ha sokat olvasol, nyelvet tanulsz egyebek. Nem igazán tartom fair dolognak, hogy az alapján ítélnek meg egy embert, hogy mi a végzettsége. Én soha nem tennék ilyet, mert minden ember értékes a maga módján, csupán meg kell benne találni. Meg hát kinek mi az érték.. :-) Lehet valaki "diplomás értelmiségi", ha az érzelmi intelligenciája egyenlő a nullával.

Szóval gondolom jó dolog a fősuli, főleg ha szereted is amit tanulsz, nagyon sok helyen szinte alap a felsőfokú végzettség, de ne szégyelld, hogy ha nincs diplomád. Ha szeretnél vágj bele, de szerintem ne legyen kisebbségi komplexusod ez miatt. Biztosan Neked is megvannak a magad értékei! :-)


21L

2015. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!