Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Férfi, és nő, és vezetői...

Férfi, és nő, és vezetői munkakör-szerintetek?

Figyelt kérdés
Eddigi pályám során több vezető beosztású nőt láttam munka közben és már régóta az a véleményem, hogy az egyenlősdi ellenére valójában a nők kevésbé alkalmasak főnöknek, mint a férfiak. Ti milyen benyomásokat, tapasztalatokat szereztetek ebben a témában? Mi a meglátásotok?

2016. aug. 22. 21:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ennyire általánosítani nem lehet, nekem volt már mindkét nemből főnököm, a női vezető empatikusabb volt, jobban érdekelte az emberi oldalad, valamint sokmindenben kikérte az alkalmazottak véleményét. A férfi vezetőt ezek mind hidegen hagyták, de ő szakmailag mélyebb tudással rendelkezett és határozottabb volt. Mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai.
2016. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy lehet általánosítani, vannak olyan munkák, munkakörök, amit jobban átlát egy nő, illetve egy férfi.
2016. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Alain Delon ***** válasza:
72%
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem tudják megtartani a hideg fejet, ami egy vezető számára fontos tulajdonság.
2016. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
63%

Volt ilyen is-olyan is, de ha egy férfi vezetőnek megvannak a vezetői képességei -ami ritka holló MO-n- akkor a legjobb főnök lesz.

Meggyőződésem hogy egy vezetői feladathoz sokszor kell a férfias fellépés, itt nem a fizikai fölényre gondolok, pusztán egy olyan habitus ami egy nőben alapból nincs meg.

2016. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Alain Delonhoz hasonlóan én is meglepve tapasztaltam a szélsőséges hisztizést, az önuralom hiányát.
2016. aug. 22. 21:49
 6/28 A kérdező kommentje:
És úgy gondolom, egy férfi vezetőnek általában szélesebb körű, fejlettebb a szakmai fantáziája.
2016. aug. 22. 21:51
 7/28 anonim ***** válasza:
77%

Nincs "olyan habitus ami egy nőben alapból nincs meg". Emberek vannak, nem kukik meg puncik.


Hillary Clinton-ról azt mondják, sokat kiabál a pódiumon. Mert egyébként suttogni kell a tömeghez, de mindegy. Ami nem mindegy, hogy Donald Trump, Bernie Sanders, Barack Obama, Bill Clinton mind így kiabáltak. De amikor egy nő csinálja, akkor aki szexista, ezt hisztériának látja.


Egy csomó hajszálra egyforma viselkedést másnak mondanak férfinál, mint nőnél. A férfi szenvedélyes, a nő hisztis, a férfi szűkszavú, a nő rideg, a férfi ért a munkájához, a nő baszatlan pitsa.


Egy szexista akkor sem vallja be, hogy igazad van. Attól szexista.

2016. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Sunshinedoll ***** válasza:
7%
Azt, hogy senkit nem érdekel, mi a véleményed.
2016. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez az, hogy tisztelet a kivételnek, a női vezetőkből gyakran hiányzik a higgadt érvelés képessége. Plusz az önuralom. Főleg minden hónapban 1 hétig.
2016. aug. 23. 06:43
 10/28 anonim ***** válasza:
56%

ó, a menzesz érv, kérdező, már vártam. milyen szép érv. tényleg, biztosan a felnőtt nőket fogamzásgátlóval nagyon megterheli a menzesz. ja neeeem. még sincs igazad.


ha eddig 10 munkahelyen dolgoztál, ahol fele-felében voltak nők és férfiak a vezetők, akkor öt (felfogod, mennyi 5 a magyar népességhez viszonyítva?) ember (nő) alapján általánosítasz, és írod azt, hogy "gyakran" meg hogy "kevésbé alkalmasak". meg az mi, hogy "munka közben"? beültél egy meetingre, ahol tajtékzott a női vezető, de egy párhuzamos világba is beültél, ahol a férfi vezető nem tajtékzott?


ez annyira kellemetlen. elbujdosnék a helyedben.

2016. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!