Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Férfi, és nő, és vezetői...

Férfi, és nő, és vezetői munkakör-szerintetek?

Figyelt kérdés
Eddigi pályám során több vezető beosztású nőt láttam munka közben és már régóta az a véleményem, hogy az egyenlősdi ellenére valójában a nők kevésbé alkalmasak főnöknek, mint a férfiak. Ti milyen benyomásokat, tapasztalatokat szereztetek ebben a témában? Mi a meglátásotok?

2016. aug. 22. 21:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
Ismerőseim munkahelyeim alapján a női főnököket sokkal könnyebb manipulálni. Nekik van egy véleményük valamiről vagy valakiről és azon vannak mindig. Szóval ha neki Béla szimpatikus és József nem akkor bármit csinál József akkor is sz@r lesz amit csinál, és ha semmit sem csinál Béla akkor is ő lesz a legjobb munkaerő! Férfi főnökök sokkal többe nézik azt a munkát amit csinálsz mint azt hogy te ki vagy.
2016. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
Annyira jóban volt velük, hogy a menstruációs naptárukat is vezette. :D
2016. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
És a klimax ellen is véd a fogamzásgátló tabletta?
2016. aug. 23. 19:19
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod, hogy klimaxol? Ha egy nő nem megfelelően viselkedik, csak punci-oka lehet?
2016. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi. Szerintem beosztottként még a nők többsége is jobban örül egy férfi főnöknek.
2016. aug. 23. 20:26
 16/28 anonim ***** válasza:
De válaszolni nem fogsz, mi, csibefalat?
2016. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

A 16-os nagy torkú csibefalatnak:

Azért mi férfiak sem vagyunk hülyék. 45-50 körüli nők (igen, általában nem 28 évesen kerül egy nő vezető beosztásba) és hatalmas hisztik.

Volt kollégám szavajárása:

30 felett egy nő sem normális.

2016. aug. 23. 22:00
 18/28 anonim ***** válasza:
36%

Én is egyetértek, azzal, hogy bizonyos munkakörbe ÁLTALÁBAN alkalmasabbak a nők főnöknek, más munkakörökben a férfiak. A kukacoskodók és mindenbe belekötők miatt leírom még egyszer: Általában, tehát vannak kivételek.

Lehet itt szexizmusról és hasonlókról beszélni, de aki ezt teszi, előbb szóljon a természetnek, hogy változtassa meg a dolgot. Kutatások alapján pl. a nők idegrendszere általában jobban bírja a monoton munkát, míg a férfiak könnyebben maradnak higgadtak nagyobb döntésnél is. A nők többsége könnyebben beviszi a munkahelyére az otthoni problémákat, a férfiaknál kevesebben.

(+ érdemes megnézni ennél a kérdésnél pár "színvonalas" hozzászólást.)

2016. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%

Linkelnéd ezeket a felméréseket? Mert akkor nem értem, miért többségében pasiknak pattan el úgy az agyuk, hogy lemészárolják a családjukat.


Anyukám 53 és még mindig nem klimaxol. Különben sincs mindenkire egyforma hatással. Akkor a gyerekeiteket sem taníthatnák 30 feletti nők.


De ti pötsösök nyilván jobban tudjátok.

2016. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

Ez most komoly beveted a legnagyobb női érvelést ergo ha nincs igazam akkor felhozok valami teljesen ide nem illőt hátha elfelejtik az egészet? :DD


Egyébként én csak tapasztalatból tudok beszélni, az meg az hogy a női főnökök nem tudják kezelni az érzelmeiket.. Hány esetet tudnék mondani amikor a főnökNőm ki akart rúgni valami orbitális baromság miatt , ami kibebaszottul nem tartozott a munkába... Persze mikor beszélek vele és rádöbbentem hogy bizony nem a sz@rból lesz bevétel, akkor rájön hogy bizony lehet nem azt kéne kirúgni aki csinál is valamit.. Hát igen sajnos ez true story :)

2016. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!