Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki követ, figyel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hónapok óta figyel és követ egy ember, aki a lakásommal szemközti éjjel-nappalinál éli társasági életét. Mivel a lakásom bejárata arra néz, muszáj vagyok ott elvonulni nap mint nap. Nem mindig van ott, de ha igen, akkor követ át az utcán, végig figyelemmel kíséri, míg bemegyek az ajtón, és aztán a ház körül sétál és nézelődik az ablakoknál és az erkélyeknél. Nem tudom, tudja-e, hol lakom, szerintem nem. Földszinti vagyok, és ilyenkor nem is megyek közel az ablakhoz, míg el nem megy.

Akkor kezdődött ez az egész, mikor volt egy kiskutya, akit átmenetileg befogadtam (egy barátom ment külföldre és az övé) és vele napi négyszer lejártam sétálni. Egyszer bementem az éjjel-nappaliba valamiért a kutyával és ott kezdett el okoskodni a kutyákról. Azóta van ez az utánam sunnyogás. Egyszer napirendet is váltottam, hogy elkerüljem. Elkezdtem máskor elindulni, máskor hazajárni, de kifigyelte és megint ott van minden időpontban. Ma nem sikerült egyből átkelnem az úton, és nem néztem körül eléggé, hogy ott van-e, hát ott volt, és amíg vártam, hogy átkelhessek, a hátam mögé sunnyogott és ott nagy kényelmesen beállt engem figyelni. Ha hátranézek, ránézek, akármilyen szúrós, állja a tekintetem. Megszólítani még nem mertem, de nem is igazán tudom, lenne-e értelme, meg mit mondjak.


Tudom, hogy semmi, amit fenn leírtam, nem ad okot pl feljelentésre, hisz az utcán állni szabad, a ház körül sétálni szabad. Ez az a szitu, mikor csak te érzed, tudod, mi van. Félek tőle. Egyedülálló, egyedül élő nő vagyok.

Mit tehetek? Ha van tapasztalatotok, szívesen veszem, ha megosztjátok.


Köszönöm!


28/N



2016. aug. 23. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval begyűjtöttél egy sztalkert! A helyedben én megkérném egy szép szál ismerősömet, hogy beszéljen a fejével a maga módján...
2016. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanácsot adok vegyél paprikasprét az bármikor hasznos lehet .
2016. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Uhh szegény! Ez baromi kellemetlen lehet... Nincs esetleg egy olyan férfi barátod aki úgymond kicsit ráijeszthetne? Nem tettlegességre gondolok, csak esetleg egy megtermett férfi szuros tekintetet nem biztos, hogy úgy állna mint a tiedet... Vagy a szavait... Esetleg úgy tenni, mintha a párod lenne... Nekem laikusként ezek jutottak eszembe. En 25 éves no vagyok, meg sosem fordult elő velem ilyen de bele tudom képzelni magamat a helyzetedbe es tényleg elég idegtépő lehet igy élni! Remelem hamarosan megoldódik a problémád! Minden jót neked!
2016. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
tanulj önvédelmet, legyen nálad sokkoló(kézi), paprikaspré, jó ha társaságban jársz, lehet ki akar rabolni vagy nem tudom. egyszer oda mehetnél hozzá és megkérdezhetnéd hogy miért követ? és hogy hagyja abba.
2016. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi! Paprikasprém már van, egy barátnőmtől kaptam, pont emiatt az eset miatt. Mivel a családom és a legtöbb ismerősöm más városban lakik, így nem kísérget senki. Esetleg egy jobb fej kollégát tudnék megkérni, nem tudom, belefér-e egy ilyen köztünk.

Kick boxolok, de nyilván ez ettől még ijesztő.

2016. aug. 23. 18:50
 6/15 A kérdező kommentje:
A mai esetnél majdnem megszólítottam, de persze gyáva voltam. Pedig mindig akkora szám van, mint a bécsi kapu, most mégse mertem kinyitni... ilyen ez.
2016. aug. 23. 18:51
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Igazából te fújod fel a dolgot. Semmit nem árt neked ,nem fenyegetőzik ,ismerkedni sem akar, nem szól hozzád ,csak ott van dolga a boltnál és az utcán mászkál. Ő is mondhatná ,hogy te meg figyeled őt. Igazából vehetsz gázsprayt az nem árt, lehet megnyugtat, de inkább nézz magadba mert a félelmeidet magadnak gerjeszted.
2016. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
esetleg leírnád hogy hogy néz ki az illető? milyen a megjelenése? milyen ruhákban szokott járni? csak kíváncsíság
2016. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már hónapok óta csinálja akkor elég durván beteg lehet, én a helyedben nagyon komolyan venném.
2016. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy más ezen nem akadna fenn hónapok után. Szerintem elég para, hogy valaki a napi rutinod nyilvános részét leplezetlenül figyelemmel követi. Nem írtam, hogy a boltig is elkísér, meg vissza, ezért kezdtem másik boltba járni.


A külsejét tekintve tipikus alkesz, rongyos, koszos ruhákban, ápolatlan, fekete ember (nem cigány, hanem olyan, akit sokat esz a nap). Ott áll a bolt oldalában és egész nap dönti lefelé a sört, meg azt a kisüveges rövidet, meg szívja a cigit.

2016. aug. 23. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!