Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki követ, figyel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hónapok óta figyel és követ egy ember, aki a lakásommal szemközti éjjel-nappalinál éli társasági életét. Mivel a lakásom bejárata arra néz, muszáj vagyok ott elvonulni nap mint nap. Nem mindig van ott, de ha igen, akkor követ át az utcán, végig figyelemmel kíséri, míg bemegyek az ajtón, és aztán a ház körül sétál és nézelődik az ablakoknál és az erkélyeknél. Nem tudom, tudja-e, hol lakom, szerintem nem. Földszinti vagyok, és ilyenkor nem is megyek közel az ablakhoz, míg el nem megy.

Akkor kezdődött ez az egész, mikor volt egy kiskutya, akit átmenetileg befogadtam (egy barátom ment külföldre és az övé) és vele napi négyszer lejártam sétálni. Egyszer bementem az éjjel-nappaliba valamiért a kutyával és ott kezdett el okoskodni a kutyákról. Azóta van ez az utánam sunnyogás. Egyszer napirendet is váltottam, hogy elkerüljem. Elkezdtem máskor elindulni, máskor hazajárni, de kifigyelte és megint ott van minden időpontban. Ma nem sikerült egyből átkelnem az úton, és nem néztem körül eléggé, hogy ott van-e, hát ott volt, és amíg vártam, hogy átkelhessek, a hátam mögé sunnyogott és ott nagy kényelmesen beállt engem figyelni. Ha hátranézek, ránézek, akármilyen szúrós, állja a tekintetem. Megszólítani még nem mertem, de nem is igazán tudom, lenne-e értelme, meg mit mondjak.


Tudom, hogy semmi, amit fenn leírtam, nem ad okot pl feljelentésre, hisz az utcán állni szabad, a ház körül sétálni szabad. Ez az a szitu, mikor csak te érzed, tudod, mi van. Félek tőle. Egyedülálló, egyedül élő nő vagyok.

Mit tehetek? Ha van tapasztalatotok, szívesen veszem, ha megosztjátok.


Köszönöm!


28/N



2016. aug. 23. 18:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Miért fújná fel a dolgot? Te mit szólnál hozzá, ha egy ismeretlen a lakásod körül ólálkodna állandóan?

Kérdező, nem tudom itthon mit lehet ezzel tenni, azt tudom hogy Amerikában ilyenért simán hívhatod a rendőrséget. De szerintem itt is bemehetsz a kerületi rendőrkapitányságra utánakérdezni.

Aztán ha elküldenek, bemész egy másikra. A lényeg hogy ne add fel.

Én a férfival való megfélemlítést nem annyira javaslom, van akinek pont ez durrantja be az agyát.

2016. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ja, és kóddal nyílik a lépcsőház, és mivel direktben engem néz a járdáról, ahogy bemegyek, a kódot teljes testtel takarom. Elegem van ezekből a kis hülyeségekből.
2016. aug. 23. 19:00
 13/15 A kérdező kommentje:

Korát tekintve pedig ötvenes lehet minimum. Nem fiatal egyáltalán.


Köszönöm az eddigieket, mindenkinek nyomtam egy zöldet!

Próbálok gondolkodni, kit kérjek meg, hogy kísérjen, az tűnik talán a legjobbnak első lépésként.

2016. aug. 23. 19:04
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is kéne szólnod egyik férfi ismerősödnek/barátodnak. Kérd meg, hogy kicsit ijesszen rá, mert ez elég gáz dolog amit csinál. Meg jól jön minden ilyen paprika spray meg ilyen kis önvédelmi kütyük.
2016. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Elég ha eléred hogy egy járőrkocsi kijöjjön és egy sima igazoltatást csináljon az ürgén. Mást nem tehetnek a rendőrök sem,maximum ha éppen piával a kézben áll,megemlítik hogy pl a köztéri alkoholfogyasztás tilos és kiszabnak rá egy kisebb büntetést. De ez lehet éppen elég hogy kevésbé látványosan leselkedjen.
2016. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!