Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le e csúnya...

Hogyan szokjak le e csúnya beszédről?

Figyelt kérdés
2016. aug. 25. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi fa*znak káromkodsz, he?!
2016. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dana1989 válasza:

Probalj meg elszamolni 10ig mig kimondod azt a "csunya szot"

Sokkal szebb egy no is egy ferfi is undorito beszed , karomkodas nelkul. Igy csak magad minosited le, es ugy hozzaszoksz, hogy ha lesz babatok, elotte is igy fogsz beszelni, es eltanulja majd !!! Kulturaltan szebb az elet! Meg ha nehez is probald meg :)

2016. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, nekem még sosem sikerült. Egyszerűen kellenek a csúnya szavak ahhoz, hogy kellően egzakt módon és szofisztikáltan fejezzem ki a mondanivalómat :D
2016. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is épp ezért szeretnék leszokni róla. 13/L vagyok, és nagyon zavart. Próbáltam már hogy azt mondtam, hogy "ha csúnyán beszélek, azonnal egy nagy nyakast akassz le", de valahogy csak legjobb barátnőm tartotta be. Tudom, hogy fiatal vagyok még a csúnya beszédhez, és ez is az oka, hogy nagyon zavart, persze még sok más tényező is.
2016. aug. 25. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt olvass! A könyvekből sokat tanulhatsz, gyarapodik a szókincsed és választékosabban tudsz majd fogalmazni. Pl ha valami tetszik, nem csak a de ku..va jó-val tudod mások tudtára adni, hanem intelligens kulturált módon is tudsz nyomatékosítani.

Másrészt sokat segíthet ha megválogatod az embereket magad körül, ne az ostoba nagyképű buta emberek társaságát keresd, mert tőlük sok jót nem fogsz tanulni, lehúznak csak a saját szintjükre. Inkább legyen egyedül az ember, mint hogy hülyék vegyék körül. Nekem ez az elvem.


Az viszont már fél siker, hogy 13 évesen felismerted és tenni is akarsz a csúnya beszéd ellen. Okosan döntöttél, nagyon gusztustalan főleg egy fiatal lánytól a káromkodás.

2016. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm, te is nagyon sokat segítettél, biztosan ki fogom próbálni :)
2016. aug. 26. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!