Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a hajléktalanokról?

Mit gondoltok a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés

A legtöbb hajléktalan egy cégnek/banknak (amelyet emberek irányítanak) köszönheti, hogy

nincs lakása. A másik lakást elvevő tényező, a szenvedélybetegségek.



Légyszíves valamelyest fejtsétek ki a válaszotok...Előre is köszi!



2016. aug. 25. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

banknak köszönhetik?? Miért is? Szerintem maguknak köszönhetik, mert senki sem tartott fegyvert a fejükhöz, hogy felvegyenek hitelt. Mégis felvettek, mert nekik kell a 120nm2es családi ház.. mehettek volna albérletbe is, de az valahogy büdös mindenkinek.


ha fel is vették akkor meg dolgozni kellett volna, hogy tudják törleszteni a hitelt.. ja.. hogy felment a svájci frank?! miért abban vették föl a hitelt? Ez benne volt a pakliban, hogy az árfolyam ingadozni fog. Érdekes módon más ki tudott menni külföldre lapátolni a ganét 4x annyiért mint idehaza tenné... csak azért, hogy tudja fizetni a hitelét vissza.


Aki meg elkártáyázta/lottózta/pókerezte/drogozta/itta a vagyonát az szintén a saját sorsáért felel.

2016. aug. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Banknak? Nem volt kötelező hitelt felvenni. Rengetegen felvették felelőtlenül. Mondjuk nem hiszem, hogy ők adnák a hajléktalanok nagy részét. Ismerek hajléktalanokat. Ezer féle ember van köztük is. Sok a szenvedélybeteg. De van, aki akart volna dolgozni, csak átmenetileg nem volt munkája, utána meg már nagyon nehéz visszatalálni. Ez egy bélyeg, amit nehéz lemosni, és ők pont olyan helyzetben vannak, hogy nincs is erejük kiállni magukért, küzdeni. Viszont rengetegen vannak köztük, akiknek voltak normális lehetőségeik, normális életük volt, de ők egyszerűen nem akartak dolgozni. Ennek semmi köze a bankokhoz. Szerintem ha te is valóban ismernél hajléktalanokat, akkor tudnád, hogy nem a devizahitelek miatt van a nagy részük utcán.
2016. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Vannak rendes hajléktalanok is ,akiket kidobott az asszony stb.(ismerek ilyet),azok nem tehetnek róla
2016. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek hajléktalanokat. Azok úgy lettek hajléktalan : al.isk.végzettség ,lusta dolgozni, alkoholista +cigi ,férfi/nő vagy szülein élősködöt,potyázik, + volt lehetősége ne legyen hajléktalan inkább pia/cigi hajléktalanságot választották.
2016. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit kidob az asszony, annak általában van előzménye is, például alkoholista (esetleg drogos, játékfüggő) az illető és emiatt lehet, hogy már rég elvesztette a munkáját is. Az asszony meg megunta, hogy rajta élősködik.

Szerintem a hajléktalanok többsége ilyen emberek közül kerül ki. Akinek normális életvitele van, annak nem kell az utcára költöznie, ha véget ér a kapcsolata.


A hitelesek esete érdekes kérdés. Biztos vannak páran, akik felelőtlenül vettek fel hitelt. (Bár a bankok se törték magukat, hogy kiszűrjék a kockázatos ügyfeleket!) Viszont ha valaki felelősséggel is méri fel a lehetőségeit, egy váratlan betegség, baleset, is könnyen felboríthat mindent.

2016. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MZ.per.X ***** válasza:
61%
A legtöbb saját magának köszönheti hogy ott tart, ahol, erről nincs mit többet elmondani.
2016. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban sajnálom őket. Iszonyú lehet, hogy az utcán kell aludniuk, hogy nincs hova haza menniük. Sokszor mikor rájuk nézek eszembe jut, hogy ők is voltak gyerekek, voltak álmaik, vágyaik és most így élnek. Persze sokan önhibájukból jártak így, de rengetegen vannak, akik nem. Én ismertem egy hajléktalant, legalábbis sokszor találkoztam vele, egy végtelenül jóindulatú ember volt, mostanában csak járműről látom, de még mindig összeszorul a szívem, ha meglátom. Nem lehet felettük ítélkezni, mert nem tudhatjuk miért jutottak idáig, és sokan amúgy küzdenek azért, hogy kezdjenek valamit az életükkel.
2016. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!