Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: Tegyük fel...

Elméleti kérdés: Tegyük fel egy biológiai fegyvereket fejlesztő?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy biológiai fegyvereket fejlesztő intézet szervez egy teljesen átlagos véradásnak tűnő mintavételi eseményt.

Teljesen átlagos minden,ugyanolyan minden mint egy szokásos véradáson.Annyi különbséggel hogy egy jelentősebb összeget fizetnek minden jelentkezőnek a vérért. Legyen mondjuk 100 000 forintnyi összeg,amit azonnal megkapsz a számládra.


Megadnád az elérhetőségedet,hogy ha úgy ítélik meg az adott vért,hogy megfelelő,akkor tudjanak hívni második körbe.

Annyi a feladatod hogy elmenj,és adj még egy adagnyi vért.Ez már teljesen titkos,senki nem tud arról hogy te külön elmentél egy csak neked szóló hívásra ismét vért adni. Az összeg itt már változik.

100 milliárd forintnyi összeget kapnál.

Az összeget egy titkosított számláról tudod felvenni,tökéletesen lenyomozhatatlan,és semmilyen összefüggésbe nem hozható veled.

Senki nem tudna arról hogy téged valaha is elhívtak külön vért adni,és senki nem tudna semmit se arról hogy mire használják a vért amit adtak.

Egyedül veled ismertetik négy szem közt a második körben hogy a jelentkezők közül a te véred a megfelelő egy új generációs biológiai fegyver létrehozásához.

Itt dönthetsz.

Belemész,vagy elmehetsz.


Egészítsük ki a sztorit annyival hogy nem tudnád őket feldobni sehol se,mert személyesen jönnének érted a második körben,kívülről és belülről is átlátszatlan üvegű autóval vinnének egy teljesen ismeretlen helyre,ahol senkinek az arcát nem látnád.

Ha elkezdenéd híresztelni hogy teveled mi történt,csak bolondnak néznének,senkit nem tudnál bemártani.

Épp ezért nem is kell féltened az életedet hogy titoktartásra lennél kötelezve.


Most nem a sztori realitása a lényeg.

A lényeg:abszolút nulla rizikót vállalva,belemennél-e a második körbe?

Tudatják veled a véred felhasználását,aztán fizetnek.


Kik mennének bele?



2016. aug. 29. 00:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
A 100 milliárd forint egy részéből szerveznék egy rajtaütést ezen a "vállalaton" és megakadályoznám, hogy megteremtsék a biológiai fegyvert. ^^
2016. aug. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Ha kell, fel is harapom nekik az ereim ennyi pénzért:D

Számtalan pusztítóbbnál pusztítóbb biológiai fegyver létezik már valószínűleg, amikről nem tudunk. Még egy nem tudom elképzelni mit változtatna a világon. Ez csak az 1001. lenne a sorban. Ezért részemről ez nem morális kérdés.

2016. aug. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1.


Tökéletesen lenyomozhatatlanok,és te se tudsz róluk semmit se.

Nem tudod feldobni őket.

2016. aug. 29. 01:09
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

hiába a pénz.

jönnének értem a lesötétített autóval,és elvinnének ki tudja hova.

nem ülnék be itt kezdődik.

sőt ha a házam elé jönne a brigád,akkor egyesével behívnám és leszúrnám őket.

alapból nem vagyok kontroll átadó kis mértékben sem,de ilyen szinten meg semmiképp,úgyhogy ba/hatnák a pénzük meg a vérük.

2016. aug. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem, nem adnék vért ilyen célokra.

Másodszor. Ha már ilyen szépen összehoztad a sztorit, akkor belekötnék pár logikai bukfencbe.

Először is, nincs olyan, hogy lenyomozhatatlan. Még ha nem is lársz semmit, megjegyezheted hogy merre ment a kocsi, készíthetsz hangfelvételt az emberekről és arról amit mondanak, lekövettetheted a mobilod útvonalát... bár kétlem, hogy beengednének mobillal. De olyan mincs, hogy egy ekkora szervezetnek semmi nyoma ne legyen.

A másik dolog, hogy stratégiailag bűnrossz húzás lenne a cégtől felfedni a céljaikat. Ha azt mondom, hogy gyógyászati célokra megy a vér, akkor egyrészt milliókat sem kell fizetni a donornak, másrészt kevés eséllyel mondana nemet. Ha pedig annyira kellene nekik a te véred, akkor biztos nem kockáztatnák annak a legetőségét, hogy visszalépj, és nem hiszem hogy egy biológiai fegyvereket gyártó szervezet annyira nagyon adna a szabad akarat tiszteletben tartására.

Olyan sincs, hogy zéró kockázat. Aki már ilyesmiben benne van, az kockáztat.


Szóval én ebben a helyzetbeb rágyúrnék kicsit arra a nyomozásra.


De egyébként szép koncepció.

2016. aug. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Én nem kérdezősködnék. Belemennék a dologba, szépen csendben maradnék, és elfelejtenénk egymást örökre. Élnék boldogan a 100 milliárd forintommal, amiből vállalkozást indítanék.


Csak ezzel volna annyi gond, hogy az "elfelejtenénk egymást örökre" a részükről nem működne.

2016. aug. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor mennék bele, ha elmondanák, hogy pontosan milyen féle fegyvert akarnának csinálni. Hogy hogyan, kikre, miért stb. Egyébként nem mennék bele.
2016. aug. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem akartam háromszáz soron keresztül azt ecsetelni hogy mit meg nem tennének a titoktartásra.Pl írhattm volna azt is akár hogy elvisznek a legközelebbi reptérre ahol helikopterrel visznek el valahova szintén sötétített fülkében.Na ott már nem tudsz semmit megmondani hogy hol mentél jobbra,hol balra.

Írhattam volna azt is hogy a telefont azonnal elkobozzák.

Vagy akár azt is hogy mivel az elérhetőségedet megadtad,így le tudják nyomozni a készüléket,és valami mega NSA hacker trükkel módosítják a telefonban tárolt adatokat.

Írhattam volna hogy az egész létesítményben hangtorzító maszkos személyekkel találkoznál csak.

A végtelenségig tudnám húzni a részletezést hogy tényleg lenyomozhatatlanok legyenek.


De mint írtam,nem ez a lényeg.

Itt a döntésen van a hangsúly,amiért a kérdés született.

Mert itt több dolog is másabb annál a kérdésnél hogy "Ölnél e pénzért?"


Itt te tulajdonképpen biztosan senkit nem ölsz meg.

Persze támogatsz egy kutatást aminek a célja a minél hatékonyabb emberölés,de ez közel se biztos.

Lehet hogy a kutatást leállítják és nem történik semmi.Lehet hogy vakvágány a te véred és nem lehet vele mit kezdeni,tévedtek az első körben.

Lehet hogy a ki is fejlesztik a fegyvert,nem fogják soha használni.

Te erről semmit nem tudsz abban a pillanatban.


És persze,tisztában vagyok vele hogy tökéletesen értelmetlen egy ilyen véradásnak álcázott mintagyűjtős dolog a valóságban. Ingyen minden felesleges kör nélkül is be tudnának szerezni nagy mennyiségű emberi vért,ha másoktól nem hát az intézet dolgozóitól.

2016. aug. 29. 02:51
 9/15 A kérdező kommentje:

Na igen,utolsó ráérzett egy kis trükkre az egészben.

Egy szóval se mondtam hogy egy velünk szövetséges hatalom intézné ezt.

Magyarul:úgy adsz kutatási lehetőséget az intézmény kezébe,hogy nem tudod kik ellen lesz felhasználva (ha el lesz használva).


Érdekes gondolatkísérlet....

2016. aug. 29. 02:55
 10/15 PresidentEvil ***** válasza:

.

Először arra gondoltam, nem megyek bele, mert az én véremből senki ne csináljon fegyvert. Aztán arra, hogy ha nem adok, majd lesz egy másik projekt egy másik fegyverrel és előbb-utóbb úgyis kifejlesztenek valamit, amivel kinyírhatnak mindenkit. Ha adok vért, életem egyik legnagyobb problémáját véglegesen megoldom, cserébe elméletileg veszélyt hozok az emberiségre, de szerintem nem nagyobbat, mint a most meglévő tömegpusztító fegyverek. Csak az aggasztana, hogy mit kezdek a százmilliárddal, ha bevetik a fegyvert és én is elpusztulok - dúsgazdagon? De erre mondhatom, hogy ha a véradás után öt évvel meghalok a saját véremtől, akkor volt öt olyan évem, amilyen csak keveseknek. Egyszóval hol lehet jelentkezni?

2016. aug. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!