Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Női nem által irányított...

Női nem által irányított társadalom van?

Figyelt kérdés
Nem ellenkezhetsz, nem lehet eltérő egyéni véleményed, mert a nő azzal zsarol hogy akkor majd találsz magadnak mást. Vannak olyan férfiak akik ugyanúgy elitélnek dolgokat ugyan arra adnak mint a nők. azok a férfiak is csak azért tagadják meg a saját nemüket, mert máskülönben ha más véleménnyel lenne, ellenkezőleg a nő véleményével, akkor a nő ugyanúgy zsarolásba fojtja.
2016. aug. 30. 16:39
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
85%
Nők, ezért ne kényeztessétek el a fiaitokat... Abban a pillanatban, amikor rájönnek, hogy talán mégsem körülöttük forog a világ, képesek a seggükből előhúzni ilyen összeesküvés elméleteket...
2016. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
68%

#8!

A gond az, hogy te a társadalomnak csak a párválasztási részét nézed. Az pedig nem a teljes egész. :D

Átlagos nő vagyok, sosem kapkodtak utánam a férfiak (Több száz férfi közül válogatni? Átgondolod te amit írsz vagy csak úgy gépelsz mint egy robot, ugyanazt a megszokott önsajnáltató szöveget? :D), most 20 évesen lett először barátom, akinek én kezdtem el bókolni. És nem azt mondom, hogy nem néz ki jól, de ő nem tartja magát vonzónak, ahogy én sem tartom magam annak, mégis neki így vagyok tökéletes.

Ismerek olyan párokat, ahol a férfi nem helyes, nem gazdag sőt még csak nem is izmos, a nő viszont szép. De hiába mutatnék ilyet, akkor meg az lenne, hogy ez nagyon ritka, meg hogy szerencse, meg ilyenek.


Nem egy olyan átlagos lányt ismerek, akiknek még huszonévesen sem volt kapcsolatuk, mert semmibe nézik őket a férfiak, nem mutogatják magukat.


Egyébként egy kérdés: összejönnél olyan lánnyal, akihez nem vonzódsz? Ugye nem? Akkor ezt mért várod el a nőktől?


Olyan értelemben van egyenlített helyzet, hogy vannak dolgok, amikben a nőknek nehezebb, vannak, amikben a férfiaknak. Nincsenek kutyába nézve a férfiak, csak akkor, ha úgy is (pincsiként) viselkednek. Akkor szerintem nem kell csodálkozni. És ne hidd, hogy a média nem a férfiak igényeit akarja kiszolgálni a nők által! Hány és hány olyan női magazin van, ami olyan cikkeket ad ki, hogy "Ezeket a viselkedéseket szeretik a pasik" "10 dolog amit ne tegyél, ha pasit akarsz magadnak" "5 dolog, amit a pasik utálnak" "Így öltözz/sminkelj/hordd a hajad, hogy a pasik jó nőnek gondoljanak" és még sorolhatnám. Szerinted miért gátlásos annyi de annyi nő, akinek van egy kis pocakja, vagy néha pattanásos, sárgábbak a fogai, nem szép az arca, és a többi?


#6 voltam.

2016. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

Nők: el vagyunk nyomva, mert a férfiak döntenek az egészségünkről, az oktatásunkról, a bérünkről, a munkánk értékéről, a saját, személyes értékeinkről, hogy hogyan (nem) kellene öltöznünk, hogy mitől érezzük szépnek magunkat stb.

Férfiak: EL VAGYUNK NYOMVA A NŐK ÁLTAL, MERT HIÁBA DICSÉRTEM MEG EZT A RIBIT, HOGY JÓL NÉZ KI, NEM AKART MÉGSE LEFEKÜDNI/JÁRNI VELEM, meg amúgy is van néhány női főnök.


Remélem érzitek a komolyságát a problémátoknak, fiúkák lmao. Fejezzétek be a lúzerkedést meg a p-csogást.

2016. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
23%

12-es.

20 éves vagy,nő!!!,és már lett is... :) Nos ugye hogy akkor kinek is könnyebb? :)

25 éves férfiként, esélyt sem kaptam még egy randira sem egyetlen nőtől sem,csókról,meg hasonlókról nem is álmodozom,mert felesleges...

Pedig adok magamra,kezdeményeztem is milliószor,értelmesnek is tartom magam,tanult is vagyok. :)

Az egyenlőség azt jelenti,hogy mindenben egyenlő...

Nem csak abban,amiben szeretnéd látni az egyenlőséget.

És igen, néhol még a nők kevesebbet keresnek,vagy hátrányosan vannak megkülönböztetve a terhesség és gyerek miatt, de én ezt támogatom is,hogy ez ellen tenni kell valamit,mert nem lehetnek ezek miatt hátrányban a nők.

Nyilván aki nem tetszik,azzal én sem járnék. tudod mi a különbség? hogy nekem a nők 90%-a bejön külsőre, fordítva egy átlagos kinézetű nőnek a férfiak felső 10%-a jön be,mint az összes többi nőnek,és kész. A többi nem számít,mintha nem is létezne.

25/F

2016. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
72%
Ha a női nem irányítana, akkor nem gondolnád, hogy az ország vezetői között több nő lenne, mint férfi? Vagy úgy gondolod, hogy biztos összebeszéltek és létrehoztak egy szektát titkban és átvették az uralmat?:O
2016. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy vettem észre, kevés a meggyőződéses feminista, a legtöbbjének csak addig kellenek az egyenlő jogok meg elbánás, amíg előnye van belőle.A kötelességekről meg hallani sem akar. Például az, hogy egy nő hívja randira a férfit, ritka mint a fehér Zorró, holott erről (is) szólna az egyenjogúság. Alapból, ha egy nő a saját kapcsolatában nem tud felelős döntéseket hozni, hogyan akarna egy egész társadalmat irányítani?


Amellett meg igenis vannak szakmák, ahol a férfiak sokkal jobban teljesítenek. Például női feltalálót egyet sem ismerek, pedig szerintem Varga Julcsát semmi nem akadályozta volna meg abban, hogy ő fedezze fel a porlasztót, a biztonsági gyufát, a tabletgépet vagy akár a Failbookot. Vagy mondjuk női építészről sem tudok, de lehet csak én vagyok ilyen műveletlen és buta.

Gondolom most mindjárt jön pár mélységesen megsértett csaj, és mondaná hogy "hádde ezekhez papír kell és a nőket diszkriminálták az egyetemeken". Oké, akkor nézzük a művészeteket! Miért van az, hogy férfi festő, zenész, komponista és író ötcsilliárdszor annyi van, mint nő? Nőből alig van pár: Nemes Nagy Ágnes, Raffai Sarolta, Szécsi Margit, és Takáts Zsuzsa. Férfiból meg annyi, hogy a GYK szervereinek teljes kapacitása is kevés lenne felsorolni. Festőről és zeneszerzőről pl. egyről sem tudok, pedig ehhez nem kell papír se meg diploma se, csak szépérzék, az meg elvileg van a nőknek. Semmivel sem lenne rosszabb a Négy Évszak vagy a Moonlight Szonáta, ha Vivaldi és Beethoven helyett Varga Julcsa írta volna.

Vagy ott van a sütés-főzés. Az összes híres szakács férfi, nőt miért nem találni? Pedig pont a nők szokták hangoztatni, hogy ők mennyivel jobbak a konyhában, mint a férfiak. De nézzétek meg a cukrászokat is, ugyanez a helyzet.

Szóval, kedves nőcik, a munkák oroszlánrészét még mindig a férfiak végzik. Lehet nyugodtan lepontozni, az nékem is megy.

2016. aug. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
37%

#14

Azért azt ne próbáld már nekem bemesélni, hogy az átlagos férfiak, 100%, vagy 90%-a egyáltalán nem volt még kapcsolatban 20 éves koráig, mert nem hiszem el. :D


De úgy látom, veletek tényleg értelmetlen ilyenről beszélni. Attól, hogy neked nem volt szerencséd a nőkkel, esetleg béna is vagy velük szemben, ez nem jelenti azt, hogy a legtöbb átlagos férfival ez van. Mert nincs, csak körül kell nézni. De mindenki azt lát meg, amit akar. Csak aztán ne higgye azt, hogy igazat mond.

2016. aug. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
71%

#14: Szállj már le a Földre, te jó Isten... Azért mert most találtál egy 20 éves nőt a GYK-n, akinek összejött egy kapcsolat, máris arra enged következtetni, hogy a nőknek könnyebb a párkapcsolat kialakítása??? Valami nálad nem stimmel az emeleten, az tuti. Azt az oldalt is végiggondoltad, hogy azzal, hogy a 12-es válaszoló hölgynek kapcsolata van, azáltal egy férfinek is kapcsolata lett?? Teljes logika bukfenc az egész, amit írsz.

Én is ismerek jó néhány srácot, akiknek van nőjük, nekem meg perpill nincs barátom, hiába ugrálnak körbe több százan ugyebár, akkor most ez azt jelenti, hogy a pasiknak könnyebb? :D Ez ám a logika.


Amúgy fogd már fel, hogy a te kis önsajnáltató hisztid még mindig távol áll a kérdéstől, ugyanis SENKI nem tehet arról, hogy milyennek születik és ezáltal milyen esélyei lesznek a párkapcsolatok terén! Most mindenki álljon neki tombolni, hogy XY jobban néz ki, mint én és több kapcsolata volt eddig, mint nekem? Húú, micsoda igazságtalanság. Tudod párkapcsolatnál koránt sem csak a külső számít, hanem a belső is, amit pedig te magad alakítasz ki, úgyhogy ne a másikra mutogass!!

Lépj túl ezen, mert férfiakban és nőkben egyaránt van olyan, akinek jobban, illetve kevésbé jobban megy a pártalálás, ez nem nemhez van kötve, hogy a nők úgy születnek meg, hogy direkt könnyebben menjen nekik a párkapcsolat.

Szóval senkit nem lehet hibáztatni/okolni és támadni, hogy miért megy jobban a csajozás/pasizás, mint másnak, ellenben arról nagyon is sokat tehetnek egyesek, hogy a nők miért kapnak sokszor még a mai napig kevesebb pénzt ugyanazért a melóért, mint a férfiak és még sorolhatnám.

Amúgy ha szerinted ennyire egyenlően kell nézni minden téren azt, hogy ki mennyire van elnyomva, akkor azt is irigyled a nőktől, hogy sokukat megerőszakolják? Vagy azt, hogy eleve hátrányban indulnak egy férfival szemben egy állásinterjún, mert hogy bele van kalkulálva a dolgokba, hogy terhes lesz és gyes-re megy??

Belőled csak úgy árad a rosszindulat, a gyűlölet a nők iránt és ez teljesen kihatással van az egész lényedre! Ezért nincs neked nőd és nem is lesz, egészen addig amíg ki nem húzod a fejed a seggedből na meg persze az önsajnálatból. Azért néha elgondolkodtatnál, hogyan lehetséges, hogy sok-sok "csúnya" pasinak van nője. Ők vajon hogy tudtak nőhöz jutni? Néha a hiba a saját készülékben van, csak persze egyszerűbb másra mutogatni, értem én.

2016. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az ötös látja jól a helyzetet, azért érzik a férfiak, hogy nőuralom van, mert már nem csak az ő szavuk számít, hanem a nőké is, és nem szoktak hozzá, hogy nem az van, amit ők akarnak.


Off: 16-osnak

Már több kérdéshez is leírtam, hogy azért nem vagyok hajlandó én kezdeményezni, mert 22 éves koromig szinte csak én kezdeményeztem, és az összes pasi, akit én szedtem fel, egy rohadt nagy papuccsá vált mellettem, mert megszokták, hogy a kisujjukat se kell mozdítani.

Hát nekem meg elegem lett belőle, hogy az egész kapcsolatot én viszem a hátamon, én szervezek minden programot, én találom ki minden áldott nap az ebédet, még azt is nekem kell megmondani, hogy mit takarítson, mintha nem látná magától, hogy hol van kosz. Inkább maradok egyedül, mint egy óriáscsecsemő mellett, és elég sok nőt ismerek, aki hasonló okokból "várja a sült galambot".


Sok munka van, amiben a férfiak jobbak, az igaz, és valóban ide tartoznak a szakácsok, sőt, a borászok is, de sok olyan munka is van, amiben a nők jobbak. Például az óvónők, ápolónők, gyermekorvosok, anyakönyvvezetők többnyire nők, sok női könyvelő, tanár, ügyvéd, rendőr is van, és ha jól emlékszem, pár éve volt egy statisztika arról, hogy több nő végez egyetemen, mint férfi. Akármikor megyek postára, nők ülnek a pultban, hivatalokban úgyszintén, a munka utáni fröccsöt is többnyire nőktől kapja a fáradt férfiember, és hidd el, vannak nők az építészmérnöki szakokon is, például a volt szobatársam pont egy volt közülük.

A feltalálásra, művészetekre egy 10 másodperces guglizás eredményét szeretném felhozni érvként, a teljesség igénye nélkül:

[link]

[link]

[link]


És megjegyezném, hogy attól, hogy te, én vagy más nem hallott női művészekről, még léteznek, például mi két héten át tanultunk Bartókról ének-zene órán, de arról egy szó sem esett, hogy a második felesége maga is zongoraművész volt. Sajnos akkoriban a nőket nem vették úgy emberszámba, mint a férfiakat, ezért kevesebb feljegyzés is maradt róluk, és tíz éve még nem volt ilyen egyenjogúság sem, az iskolában is maximum Szapphóról lehetett hallani.

Mindezek után én nem állítanám, hogy a munka oroszlánrészét a férfiak végzik, mindössze más területeken dolgozunk, és régen a nők sikerei felett gyakran elsiklottak. Sőt, hozzátenném, hogy a kapcsolatok nagyobb részében még mindig a nők foglalkoznak többet a háztartással és a gyerekneveléssel. És azért ha apuci meg anyuci ledolgozza a maga 8-10-12 óráját, aztán apuci lepihen, anyucinak meg kezdődhet az otthoni műszak, én nagyon nem mernék olyat mondani, hogy a munka oroszlánrésze a férfiakra marad.

2016. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
62%
Na bazki a nemi konfliktus betört erre az oldalra is úgy látom. Nem, nem attól leszel sikeres az életben hogy nő vagy vagy férfi hanem attól mennyire vagy talpraesett vagy retardált...
2016. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!