Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szánalmas mindig a gyerekk...

Nem szánalmas mindig a gyerekkel takarózni?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni, de nem értem ezt a gondolkodást.

Ismerősöm is ilyen, a volt szomszédunk is ilyen volt, és anyum tanárnő, ő is meséli, hogy egyre több szülő ilyen.


Ha valaki bunkó, tapló, nincs tekintettel senkire, akkor ha kérdőre vonják, mindig a gyerek a kifogás. De miért?

Volt alsó szomszédunk állandóan az erkélyen bagózott a férjével. Amikor szóvá tettük, akkor is ment a mentegetőzés, de minden egyes érvükben ott volt a gyerek: nem mennek le a lépcsőház elé, mert a gyerek egyedül van. Nem bagóznak bent, mert a gyerek köhög tőle, és különben is más lakásokban meg hangoskodnak, ők sincsenek tekintettel arra, hogy nekik gyerekük van, stb.


De még több ilyen van:

- neki ne szóljanak, hol megy a járdán, mert gyereke van

- őt vegyék fel ide-oda-amoda mert neki otthon van gyereke

- ő nyugodtan bebüdösíti más lakását a cigarettabűzzel, de ő otthon nem dohányzik, mert hogy képzeli más, hogy ő majd mérgezi a gyerekét

- elém furakodott már ilyen a pénztárnál meg a gyógyszertárban is, és mindkettőnél az volt az érv és a kifogás, hogy ő gyerekkel van



stb.


Az ilyeneknek nem esik le, hogy ők semmivel sem többek attól, hogy van gyerekük? Miért lesz sok embernek a legfőbb érve/kifogása a gyerek? Miért kell mindig mindenhol a gyereket pajzsként használni?


Veletek fordult már elő ilyen? Mi erről a véleményetek?



2016. szept. 1. 08:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
A gyerek kiváló pajzs.
2016. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

fordult már elő velem ilyen többnyire a buszon. Babakocsis kismama elém tolakszik, mert neki kisbabája van. Ezzel még nem is lenne baj,de ezt úgy teszi hogy erősen félrelök, rátolja a babakocsit a lábamra és aztán még ő van megsértődve, hogy még kárt teszek a babakocsiban...Mindeközben alapból is előre engedtem volna szóval nem volt értelme a hisztis félrelökésnek.

A kedvencem buszon, adjak neki helyet mert terhes, persze kérdőn néztem rá mert semmi nem látszódott és közölte egy hetes terhes szóval adjam át a helyet :D Amint gyerekük lesz azt hiszik mindent szabad és ez sajna a mai modern felfogás hibája mert piedesztálra emeli a kismamákat cserébe viszont ezért nem kell adniuk semmi tiszteletet, hisz ők szültek ami a világ 8.-ik csodája...

2016. szept. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Engem csak az bosszant, amikor valahova direkt hamarabb megyek,hogy hamar sorra kerüljek.Pl orvos 8-tól rendel, de odamegyek fél 8-ra,hogy az elsők közt mehessek be.

Erre anyuka belibben 8 után 10 perccel ,karján a gyerekkel és neki áll könyörögni az elsőnek,hogy hadd mehessenek be előtte.Ezzel kvázi mindenki elé berakatja magát.És nem csak az orvosnál..mindenhol van ilyen,hogy a gyerekkel szereznek előnyt, más kárára. Engem nagyon bosszant az ilyen.

Én is huszonéves nő vagyok és még ebben az évtizedemben szeretnék gyereket.De nem akarok olyanná válni, mint a legtöbb kisgyermekes anya.Be vannak feszülve és csak a kis tündér létezik, a párjukra is sokan már csak apaként tekintenek aztán csodálkoznak,hogyha a kapcsolatuk bánja.. Meg kb szellemileg visszamarad sok anya a 3 év otthon tölött idő alatt. "bekakiltunk" és ehhez hasonló megjegyzéseket hallani tőlük..a baba csinál valamit,de többes számban kell beszélni.érthetetlen . le lehet pontozni,de tényleg sokan meghülyülnek az elején

2016. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem Magyarországon élek. Itt nálunk úgy van, hogy a buszra (például a nagy bevásárlóközpontoknál) először a babakocsisok/babások szállhatnak fel. Én ezt baromi igazságtalannak tartom, már csak azért is, egy csomóan csak azért hurcolásszák el a gyereket a nagy babakocsival, hogy előbb felülhessenek a buszra. Ott ácsorog a busz közepén 3-4 hatalmas, üres babakocsi (mert hát a gyerek az anyuka ölében ül), és emiatt egy csomó ember már fel sem fér a buszra. Volt olyan is, hogy nekem is meg kellett várnom a következő buszt, mert egyszerűen nem fértem fel ezek miatt, úgy, ahogy sok más ember sem.


Az ilyenek meg vannak róla győződve, hogy csak azért, mert a világra nyomtak/megcsináltak egy gyereket, akkor ők már felülírhatnak ezzel mindenféle szabályt.

Olyan is előfordult, hogy esküvőn voltam, vetítés volt, "okos" anyuka meg nekiállt körtáncolni a gyerekekkel, természetesen a vászon előtt, le se sz@rta, hogy esetleg azt a többi 100 vendég nézné. Aztán amikor megmondták neki, hogy menjen már ki a képből, ne most táncikáljon a kölykökkel, akkor meg vérig volt sértve, mert hát a gyerek most akar táncolni.

2016. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

Gondolom nincs gyereked 4, különben nem írtál volna ekkora baromságot. Épeszű ember nem cipeli magával a gyereket vásárolni, ha nem muszáj, mivel sokkal nehezebb úgy a dolga.



Amúgy nem tartom normálisnak, ha valaki gyerekkel takarozik olyan esetben, amikor annak közé nincs a torteneshez.

2016. szept. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
múltkor külön hívott a főnökasszonyom, hogy elbeszélgessen velem: az én munkámról.. tudni kell, hogy az asszisztense vagyok, szóval mindent de mindent rám tukmál, még ha ideje is lenne rá, mindent én csinálok. ami még azt mondom, hogy ok, mert ezt vállaltam. de azt, hogy a rüh-edék még azt kezdi mondogatni, hogy nem elégedett a munkámmal, nah akkor már borult be az agyam, mert ő két gyereket nevel meg ilyen bulls-hiteket nyomott. szimplán vetélytársat lát bennem és ezzel akarja az önbizalmamat lerontani, nekem nincs gyerekem ergó én egy alja sz-r vagyok a szemében. mondja az a nő, aki 8 helyett 9körül esik be, mert: a gyerekeit viszi be oviba, közben kocsival jár, simán ba-szik időben bejárni, a férjének is van kocsija, aki bevihetné a gyerekeket oviba, szóval hazudozik emiatt.. ja és 4.20 helyett lelép , kb. 3kor mert így úgy a gyerekért menni kell...:D szóval csak erre hivatkozik, még ha körmöshöz is megy, mert másnap látom, hogy új körmei vannak. egésznap adja a feladatokat, ő meg a se-ggnyalója egésznap vihorásznak, mert ugyebár az az értékes kolléga aki tisztán tarjta a hátsó felét, és annak is a munkájának egy részét én csinálom.. az a vicc, hogy baromira átlátszóak ezek a játszmák amit egyes anyák csinálnak, néha már szánom őket, hogy ennyi az összes izgalom az életükben. kb. azt hiszi némely nő, hogy ha már szül egy két gyereket, akkor már ő földreszállt angyal és senkit sem érdekel, hogy a gyerekei előtt kb. hetente váltogatta a pasikat, de ő szent lett mert szült gyereket, nah én ilyenkor hányok. most meg játszák az alfa nőstényt :D röhej. ha lesz gyerekem én nem akarok ilyen anya lenni az tuti.
2016. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

sógorom neje gyereket szült és lassan 2 éve minden buli a gyerek alvásához van igazítva, amit már nagyon unok. Egyszer férjem szülinapját mentünk ünnepelni, belépünk mire a többiek sssss Béluka alszik... Megállt az eszem, hogy a férjem a saját szülinapi ebédjén kussban kellett hogy üljön:S

vagy pelust cserél az ebédlőben a szőnyegen miközben eszünk, megjegyzem a szomszéd szobában van egy komplett pelenkázó, mikor ezt szóvá tettem akkor sóhajtozott, hogy dehát olyan nehéz anyának lenni és itt mindig bedobja a szövegét " majd megtudod ha szülsz".Beképzelt liba lett azóta mióta pottyantott egy gyereket és sajnos a környezete ezt alátámasztja és fényesre nyalják a kis fenekét.

2016. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

"Gondolom nincs gyereked 4, különben nem írtál volna ekkora baromságot."

Ez is tipikus, gyerekkel takarózó kifogás, azt ugye tudod? Ezzel minden gyerekkel való problémát le lehet zárni, "majd megtudod ha lesz gyereked", és ezzel el van intézve minden. Attól, mert valakinek gyereke van, még nem jelenti azt, hogy korlátlanul pofátlan lehet akárkivel, szülni a leghülyébb és legfelelőtlenebb ember is tud. (sajnos)


Mellesleg ahogy elnézem, megint mindenki le van pontozva, aki azt meri állítani, hogy csak azért mert valakinek gyereke van, még nem tehet meg akármit. Tesóm szomszédja is ugyanilyen tapló paraszt. Azonnal dörömböl az ajtón, ha a TV kicsit hangosabb, de ő elvárja, hogy az ő kölykeinek a non-stop visítását tolerálja mindenki. Ez szerinted rendben van?

Kit érdekel, hogy a másiknak van gyereke? Ez tudod nem úgy működik, hogy az ilyeneknek nem kell tekintettel lenniük senkire, de másoknak meg tekintettel kell lenniük rájuk, csak azért, mert ők pottyantottak egy gyereket.

2016. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

utolsónál a pont :D

csak mert valakinek gyereke van azt hiszi ővé a világ, sógorom neje is mondta hogy milyen nagy dolog gyereket bszülni, mire én ugyan már szülni könnyű nevelni nehéz. akkor nagy dolog a gyerek ha értelmes embert nevelsz belőle. Na hát ez neki nem sikerült ezért mindenki legyen neki szolgálatban, aki pedig nem ezt teszi azt leszólja, mert még nem szült. Legutóbb kérdezte mikor lesz már nekem is, mire közöltem majd valamikor, mire ő hehehe nekünk bezzeg 2 hét alatt összejött. Most komolyan milyen lelkironcsnak kell ahhoz lenni hogy valaki erre büszke legyen és még föl is vágjon vele?! és a legtöbb anyuka ilyen velem amint megtudja hogy nincs gyereke, hirtelen fene büszke magára amiért ő bezzeg szült :D

2016. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Jaj én is találkozok ilyennel. Akármikor megyek az orvoshoz jön a mamika a gyerekével meg a nagymamival és mindenkit, aki időpontra jött azt megváratja, mert jaj előre kell engedni. Közbe a nagymama simán vigyázhatna otthon a gyerekre.
2016. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!