Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 4-5 évesnél kisebb gyerekk...

Egy 4-5 évesnél kisebb gyerekkel tényleg nem lehet időben soha elindulni valahova?

Figyelt kérdés

Nem igazán akarom elhinni, de a mi családunkban úgy van, hogy a 4 éves kislánnyal már nem is ígérnek semmit, ha úgy gondolják egyszerűen ide állítanak. Független attól, hogy már nem alkalmas, mert már pihennénk, de nekünk meg kell érteni, mert hogy vele nem lehet tervezni. Vagy épp megbeszéljük, hogy mikor jönnek, és egyszerűen nem jönnek, holott úgy készülünk és várjuk őket.

A barátnőmnek fél éves babája van, ő rendszerint 3 órát késik a beígértnél, amit megint csak nem értek, mert egy ekkora babának még megvan a napi rutinja.


2016. aug. 7. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
De lehet tervezni. Az én gyerekem 5 éves, és soha nem volt ilyen, amiket irsz. Csak jól kell szervezni, elöre át kell gondolni a napot. Ennyi
2016. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

ez szánalmas... ilyen nics, nem állítunk csak úgy be valahova, és ha megígérjük hogy megyünk akkor MEGYÜNK.

néha vannak kívételes estek de az más tészta...

2016. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Velünk nincs ilyen, de pl. a nővéremék is ilyenek a két gyerekkel, nem tudnak időpontokat tartani. Szerintem ez embertípus kérdése, mind a gyereké, mind a szülőké. Mi sokkal előbb elindulós típusok vagyunk, és inkább körözünk a ház körül és csigákat gyűjtünk, mint hogy ne tudjuk, mikorra megyünk vagy hogy késsünk 3 órát.:)


A barátnőmék is ilyenek, mint a te barátnődék, ők úgy szoktak a 9 hónapossal átjönni, hogy "valamikor délután". És akkor felhív és mivel a környéken mozgunk, hazajövünk.:)

2016. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Inkább a szülőké szerintem. A gyereket még rá lehet nevelni az időben való elindulásra, de amikor maga a szülő sem képes rá, akkor a gyerektől mit várjunk. Ez a párom családjában akkut probléma, mert a nagyszülők is csak úgy jönnek minden átmenet nélkül. Tiszta idegbeteg az egész család, és még nem jöttek rá, hogy mitől. Engem is azzá tesznek, pedig én nyugodt ember voltam, és csodálkoznak, ha kitérek a hitemből és nem vagyok kedves, mikor egy Vasárnap délutáni sziesztánál egyszer csak megjelennek csőstül. Azért fortyogok itt, mert most is úgy van, hogy vagy jön a sógorom a gyerekkel vagy nem. Én meg mondjuk lepihennék kicsit. Érdekes, a tesóméknál sosem volt ez a gyerek megszületése óta, mindig akkor jöttek, amikor mondták és hívtak előtte.
2016. aug. 7. 14:36
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem simán el lehet. Két 4 éves unokatesóm van (ikrek) mégis bír velük az anyjuk, ide is mindig időben érkeznek és máshova is.
2016. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
4éves gyereknél a szülō a hibás. Kivéve, ha ebéd után a gyerek kb 1-1,5 órát szokott aludni és aznap 2,5-et. Viszont akkor van telefon. A féléves baba más ügy. Mert igaz h van napirend, de nagyon könnyen borul, ha van egy átvirrasztott éjszaka a fogzás miatt, vagy lassan átàll 3 alvásról napi 2-re, meg ilyenek. De abban az esetben is van telefon. Nekem most 7 hós a fiam. Ha orvoshoz viszem, vagy màs hivatalos, fontos helyre, akkor "kegyetlennek" kell lennem, és ha pont aludna, még nem hagyom, vagy felkeltem...ilyenek. Viszont ha a baràtnõimmel talizunk akkor a köv. a szitu. Mindannyian tudjuk, h kb mikor alszanak a babàink. Megbeszélünk egy kb idõpontot. Ha felkelt a gyerek, akkor jelezzük + etetés, peluscsere, vagy ha màr fel kellett volna kelnie, de még alszik, azt is jelezzük. Így tudunk kalkulàlni. :D De OTT a telefon, nem állítok be soha sehova váratlanul több óràs késéssel meg pláne. Eddig kb egy óra csúszás volt a legtöbb, de tudta a màsik fél
2016. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz velük időpontot tartani, ez tény, de nem lehetetlen. Nekem is van 3 gyerekem, és ahova időre kell menni, ott mindig időben meg is érkezünk, és kész. Ha meg laza program, mint ez a valamikor jössz, vagy jövök dolog, akkor nem számít egy kis késés. Persze nem órákról van szó.


Én amondó vagyok, sziesztázz nyugodtan, majd felkelsz, ha megjönnek. Ezen ugyan kár mérgelődni. Mert ha mérgelődsz, ha nem, nem fognak változni.

2016. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Dehogynem. Pl. oviba is illik időben odaérni.

Persze van olyan, mikor kiképsz az ajtón, még be sem teszed a kisbabát a kocsiba, de egy boldog mosoly kíséretében összef.ossa magát a háta közepéig. De akkor se három órát késel.

Itt a felnőttek pontatlanok, csak rákenik a kicsikre.

2016. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1/2-1 óra késés még belefér, de 3 óra?

A mi fiúnk 2.5, ès rendszeresen ha délután idöre kell menni, ráhúz egy órát az alvásra! De ezt általában bekalkuláljuk, és igyekszem úgy szervezni, hogy ne kelljen ébreszteni.

2016. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 evimeri ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen minden honnan késő bunkó emberek - legalábbis az ilyet én annak tartok. A gyerek csak kifogás. Pl. nálunk a húgom és a férje ilyen. Mindig késnek kivéve ha pénzről van szó. Mármint ha ők kapnak pénzt. Akkor akár egy órával előbb is oda tudnak érni. A sógornőm öccse és családja is ilyen, pedig ott már nagyok a fiúk. Minden hova az utolsó pillanatban esnek be és mindig rájuk kell várni. A legutóbbi ilyen eset. a kereszt fiúnk ballagása volt. Már elkezdődött amikor ők megérkeztek, pedig szemben laknak az iskolával. A ballagás utáni vacsoránál szintén rájuk kellett várni. Én az ilyet tiszteletlenségnek tartom. De sajnos nincs mit kezdeni velük.
2016. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!