Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tini vagyok? Miért a koruknál...

Tini vagyok? Miért a koruknál számítva ítélnek meg egy gyereket hogy kamasz e?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy tini vagyok e . 13 éves lány vagyok. Tudom h az angolban 13-tól számít a tini mert(thirteen) de én nem érzem magam annak .nem értem hogy miért mondják már egy 11-12 éves gyerekre is hogy kamasz ha nem is ismerik?nem személyiségből kéne megállapítani? Miért van a felnőttekben ez a szabályszerű kijelentés hogy Ez a gyerek a koránál fogva kamasz?

Az apukám is mondja h kamasz vagyok és sokat kell ennem....( az apukám a kijelentősök közé tartozik amugy)

De én nem érzem magam kamasznak. Úgy érzem mintha egy 11 éves gyerek lennék ( amúgy úgy is nézek ki vagy inkább 12 nek na mind1)

és én GYEREKNEK érzem jól magam . Nem akarok hogy felnőttként viselkedni meg nem is szeretném hogy annak tekintsenek. Nem értem mi ez a kamaszozás. Komolyan mondom ilyen rasszistaként mondják. Hogy mutassam meg hogy nem vagyok kamasz? Én egy gyerek vagyok.



2016. szept. 2. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Anyámborogass....
2016. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért kötik korhoz mert kb szakaszokra lehet osztani az ember életét, gyerekkor-gyors növekedés, hirtelen fejlődés, rengeteg tanulás. Kamaszkor-nemi érés, nemi jellegek megjelenése, test felnőttes alakot ölt. Felnőtt kor- stagnálás, jelentős testi változás nem történik. Idős kor- gyengülés, leépülés.
2016. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
" nem vagyok kamasz? Én egy gyerek vagyok." Aranyos vagy! De akár tetszik, akár nem, benne vagy abban a korban amikor a gyerekböl kezd felnött lenni biologiai értelemben (hacsak betegség miatt nem kezdödik meg az érésed.)
2016. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ennyiből is azt mondom, hogy felnőttebb vagy, mint azok, akik felfelé kerekítik az éveiket.
2016. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" Komolyan mondom ilyen rasszistaként mondják."


Ezt értelmeznéd nekünk?

2016. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a tinédzser a 13-19 éves korosztály megnevezése! Ennek semmi köze ahhoz, hogy gyereknek érzed magad vagy tininek vagy felnőttnek. Amikor húsz éves leszel, akkor meg majd felnőttnek fognak hívni, akkor is ha nem érzed magad annak. Ez nem kívánságműsor. Így hívják ezt az életkort és kész.
2016. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te még menj vissza barbizni :D
2016. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kamasz is gyerek, aki már elindult a felnőtté válás útján. Engem meg 16 éves koromig gyereknek tartottak otthon, pedig a viselkedésem olykor jobban hasonlított egy felnőttére, mint a szüleimé...ez csak egy elnevezés.

Engem az 'asszony' bosszant amúgy így. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy van egy fiatal nő, aláírja a házasságot és onnantól kezdve 'asszony'. Mondtam is, ha netán férjhez megyek és valaki leasszonyoz, tökön szúrom magam :D nekem sajnos negatív képzettársításom van ezzel a szóval kapcsolatban. Valahogy neked is ez lehet a kamasszal. De ne törődj vele, gondolj magadra gyerekként és kész.

2016. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!