Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nektek mi a véleményetek...

Ti nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Na szóval hol is kezdjem. Elkezdtem kicsit gondolkodni (az indiánokból kifolyólag) szerintetek az normális dolog (úgy is tudjátok hogy nem) hogy az ember arra született a mai világban hogy dolgozzon egy papír eszközért ami ugye a megélhetést jelenti (A MAI MODERN VILÁGBAN) mivel ezt nevelték,oktaták belénk és hogy úgy éljük le az életünk hogy ezt a papírost keresve egész életünkben? mármint úgy értem ezt hogy az milyen dolog hogy 3-4 évesen bedobnak az oktatás (számomra butítás) világába egészen 10-15 évig hogy arra neveljenek hogy hogyan keress pénzt és oktatják a sok hülyeséget értem itt: matek..stb (ha most valaki azt mondja hogy ez mind nem hülyeség megértem de ő is csak azért gondolja ezt mert ez az emberek a világrendszer elvárása és csak akkor lehetsz okos ha ezeket tudod) amikor otthon is megtanulhatnánk akár számolni..stb olvasni is csak azért kell mert ezt várja el a világ és csak így tudunk megélni a mai modern világban. A lényeg az hogy régen az indiánok abból éltek amit kaptak. A víz,a levegő,az állatok és volt rengetek idejük a boldogságra a családra nem volt pénznem úgy éltek hogy szabadok voltak. Én szerintem mi egy börtön rendszerben élünk egyedül megnyugvásunk csak akkor lesz (de viszont már akkor nem lesz erőnk semmire szinte) amikor nyugdíjasak leszünk mivel munkaképtelené tesznek addigra és csak olyankor tudjuk "élvezni" az életet. Nem tudom hogy jól fejezem-e ki magam mert rengeteg dolog kavarok a fejemben és még így is van amit nem írtam le annyi dolgot gondolok erről az egészről. Remélem valahogy megértitek amit írok. Miért nem lehet az embernek azt hogy kiköltözik a szabadba és úgy éli a világát ahogy akarja? (jó már belénk nevelték hogy nehezen tudnánk élni elektronika nélkül..stb) jó örülök egy két dolognak mint pl a gitár. Annyira rossz hogy egy ilyen világban élünk és azért alapítunk családot hogy majd a gyerekeink is ilyen világban éljenek hogy az egész életüket egy papír után futva keljen letölteni mert másképp meghalnának mert ez a követelmény ebben a világrendszerben. Nincs pénz nem kapsz semmit cserébe. (persze így is csak a mű sz*rokat adják cserébe és persze az embereket betegítik folyton hogy menjen "gyógyszerre" is a pénz. Ezek az emberek alattomos szemetek akiknek nincs emberi érzésük,empátiájuk de viszont okosak hogy így kihasználják az embereket és írányítják őket... na de egy szónak is száz a vége remélem nagyjából érthetően leírtam az egy harmadát amit gondolok,muszáj volt mert meg kellett ezt osztanom valahogy és kíváncsi vagyok hogy mások mit gondolnak,mi a véleményük erről az egészről. Lehet akár negatív,pozitív dolog is. 19/F

2016. szept. 4. 10:37
 1/6 A kérdező kommentje:
És még azt elfelejtettem hozzá írni hogy az emberek elítélik a másikat ha nem követi a mai trendet,divatot esetleg kevesebb pénze van (ez is a média,a tv az emberek irányítása miatt van) pedig lehet hogy annak az embernek kevesebb papírdarabja van de lehet hogy milliószor boldogabb és érzelemben gazdag és tudja értékelni amije van és a lényeg hogy boldogan él. Ahj..rengeteg dolog van amit kiírnék magamból és kíváncsi lennék a véleményekre de sajnos annyira sok hogy nem tudom és nem jut eszembe mindig az amit írni is szeretnék.
2016. szept. 4. 10:44
 2/6 paraszt piros lovon ***** válasza:

Semmit nem tudsz az indián kultúráról, egy idealizált képet találsz ki róluk, amit szembeállítassz a mai világgal.


"amikor otthon is megtanulhatnánk akár számolni..stb olvasni is"

És ki tanít meg olvasni, ha senki nem járt iskolába?


"hogy az ember arra született a mai világban hogy dolgozzon egy papír eszközért ami ugye a megélhetést jelenti"

Ha nem lenne a pénz, akkoris dolgoznod kéne, csak éppen kint a földeken,hogy épphogy elég legyen a kajád arra, hogy ne halj éhen.


Úgy akarsz élni, mint a kora ókori emberek? Akkor jól oszd be az idődet, mert az akkori átlagéletkor 40 év volt. Szóval térj vissza a természethez és légy boldog még 20 évig. Jól hangzik, mi?

2016. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma is van lehetőség elvonulni a természetben ha ez a vágyad , nem vagy kötelező 16 éves korod után tanulni lehet menni az erdőbe makkokat gyűjtögetni . A társadalom ilyen irányba fejlődött ez van kész el kell fogadni ha nem tetszik kitudsz belőle lépni .


Nekem jobban tetszik ez az életforma mint a teáltalad áhitatott indián lét , kényelmesebb és egyszerűbb , sok öröm forrás van a világban így is hogy nem erdőben indián módjára élünk . Te nem vagy boldog ez a te nagy bajod és azt gondolod máshogy jó lenne ... lehet így lenne meg kell próbálni lehet beköltözni a legközelebbi erdőbe !

2016. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit szélsőségesen fogalmazol, de nagyjából egyetértek veled. Viszont minden korban meg lehet találni az egyensúlyt.


Vásárolj ételt, ne műszart. Ne fuss több pénz után, mint amennyi kell. Ne hidd el másoknak, hogy szükséged van valamire, ha valójában nincs. Ha rosszul érzed magadat a munkahelyen, vagy nem kedveled azt, amit csinálsz, addig keresgélj, amíg nem találsz számodra harmonikus megoldást!


Az indiánok példája egy kicsit valóban túlzó; az életvitelükhöz a betegségektől, a vadállatoktól és az ellenséges törzsektől való állandó félelem is hozzátartozott, még ha nem is élték meg ezt napi szinten, és jobban az élet részének tekintették ezeket a nehézségeket, mint a mai ember az őt érőket.


A rendszer börtön, de nem kell mintarabnak lenned. Elég, ha betartod a szabályokat, és közben addig tágítod a saját határaidat, ameddig csak lehet.

2016. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

akkor költözz ki az erdőbe.. megteheted. De ha fáj a fogad, akkor mondj le a fogorvosról, ha megbetegedsz akkor felejtsd el az antibiotikumot... ugyanis az erdőben nem tudsz pénzt keresni, és anélkül ezeket nem tudod megvenni.


gitároddal meg nem laksz jól.


Matek hülyeség? ha a matek nem lenne, akkor még mindig kőbunkóval ütnénk egymás fejét és barlangokban élnénk.

2016. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon de nagyon félreértettetek engem. NEM szeretnék indián módjára élni,se kiköltözni az erdőbe ez csak egy gondolat volt ami átfutott az agyamon és közületek egy ember értette is hogy mire gondolok annak köszönöm a válaszát. A többinek is de nem afelé irányult a kérdésem amit ti megválaszoltatok.
2016. szept. 4. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!