Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarországi magyarok...

A magyarországi magyarok tényleg lenézik és beszólnak a határontúli magyaroknak?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam,hogy le románozták az erdélyi magyart és azt mondták neki hogy takarodjon vissza Romániába,miért bántják őket? Szerintem sokkal kedvessebbek a határontúli magyarok!
2016. szept. 5. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Vannak sajnos ilyen t*pló parasztok, igen. De szerencsére nem sok, csak nagy a hangjuk. Az emberek nagy része átérzi, hogy milyen a külhoniak helyzete. Nem tehet arról az ember, hogy ükapáink elvesztettek egy háborút, te meg pont a mai határokon kívül születtél.

Mondjuk én is pont ma kaptam egy elég furcsa üzenetet, amelyet egyszerűen kimásolok:

"Hazug válaszolónak személyesen.

Az üzenet: Hazudsz te külhonisimogató! Kicsit tájékozódj máskor mielőtt kinyalod az erdejjji székhejjj meg vajdaseggi kutyákat, ja meg a tájszólásos felvidéki mocsadékokat." Válaszra sem méltattam "megengedemtegezz" nevű felhasználó üzenetét. Nos igen, sajnos ilyen gyökerek is vannak.

De a túlzó többség, a magyarok 90%-a ( de lehet több ) vagy semleges vagy inkább megértő a külhoniakkal.

2016. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Több nagyon jó erdélyi, vajdasági, felvidéki, stb. magyar barátot ismertem meg az egyetemi évek alatt. Nálunk nem hangzott el ilyen soha. Néha jót nevettünk egymás nyelvhasználatán, mert nagyon másképp beszélünk. Aztán ennyi.


Taplók mindenhol vannak, nem csak Magyarországon. De sajnos Magyarországon is.

2016. szept. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%
Egyetlen olyan emberrel találkoztam, aki lerománozott egy erdélyi magyart, pedig többen is voltak a főiskolán, akik onnan származtak. Sokáig nem is tudtam, hogy kik azok, pedig sokat voltam velük együtt. Szerintem nem jellemző, legalábbis abban a körben nem volt az.
2016. szept. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!