Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok azon tűnödni, hogy...

Szoktatok azon tűnödni, hogy mennyi pénzetek lenne ha nem költitek el?

Figyelt kérdés

Vettem notebookot 83e,új teló 67e,felújítottam a bringám + eszközök.


Sok pénz és a végén rájővök, hogy simán tudtam volna ezen dolgok nélkül élni és pénzem is lenne.


Miért érzem ezt?



2016. szept. 6. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mond mire van a pénz? Ülni rajta? Ha nem létszükség neked és megteheted hogy luxuscikkekre költs akkor nyugodtan. Te dolgoztál meg azért a pénzért, úgy osztod be ahogy jól esik.
2016. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Olyasmire költök, amit utólag nem bánok meg.

Azzal mit érnék, ha lenne pénzem, amit semmire sem költök el?

2016. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MZ.per.X ***** válasza:

Nekem vannak ilyen dilemmáim, mindig is voltak.


Van hogy gyorsan döntök és vásárolok, aztán megbánom, de az esetek 90%-ban pont hogy azon tűnődök, mi mennyibe kerül, és biztos kell e nekem?


Így vagyok például a telefonokkal. Vehetnék csúcsmodellt, egyik oldalról vágyom rá, ki is tudnám használni munka miatt, de mégis sajnálom rá kiadni a pénzt. Olcsót megint nem akarok venni, mert attól féleg hogy ez vagy az nem a legjobb benne. Meg mindig a "best buy" telók helyett is jönnek újak.


Meg bennem van, hogy költsem e el a pénzem mondjuk 5 dologra, vagy várjak és vegyek 1 nagy dolgot. Például autót vegyek, vagy vegyek új bringát+gépet+telót...


Lényegében nem is maga a pénz a gond, hanem az, hogy ha valamit veszek, az a másik rovására megy. Bár sokszor elgondolkozom hogy mi értelme "élni", ha nem veszünk semmit, csak gyűjtögetünk.

2016. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
például váratlan kiadás... Nem jó az ha van a zsebedben 100e forint tartalék?
2016. szept. 6. 20:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát annak tényleg nincs értelme, ha gyűlnek a milliók az nyomorgunk melette a halálos ágyunkig. De annak sincs, hogy 15 évig fizetjük a hitelt 2 szobára aztán cigók melletted meg ingyen beleaknak és semmit nem tesz az ország ellene.
2016. szept. 6. 20:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Nincs mit költenem, amin tűnődhetnék. Ami valóban költséges, azt jól megfontolom és szükséges megvennem. Mostanában költöttem pl. számítógépalkatrészre, ami egyszerűen muszáj volt a tanuláshoz, a régi meg elromlott. És kb. ennyi az elmúlt 2-3 évből... :D
2016. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 elhiheted, hogy téged sz@rrrá büntetnének meg kilakoltatnának a rendőrök erővel, ha csak úgy beköltöznél valahova.. Egyből jönne a bírósági végzés magántulajdon megsértéséért.
2016. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nem. Mire megyek a sok pénzzel, ha nem költöm el? :D Nyilván nem herdálom el az összeset, hanem egy részét félrerakom váratlan dolgokra, vagy gyűjtök nyaralásra, de a többit minek tartogassam, ha vehetek belőle egy új pulcsit vagy olyasmit, amire nem feltétlen van szükségem, de boldoggá tesz, vagy jól érzem magam tőle, akár könyvet, akár egy laptopot, telefont, vagy tudomisén?
2016. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!