Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van a facebook-on...

Mi értelme van a facebook-on mindenféle baromságot megosztani amikor az ismerősei közül kb. senkivel nem találkoznak személyesen és nem is beszélnek egymással?

Figyelt kérdés
Én tényleg nem értem az embereket.Tegyük fel az embernek van kb.400 ismerőse.nekem pl annyi van.De össz vissz 2 emberrel szoktam találkozni akiket a barátaimnak nevezhetek.A többi 398-meg lehet,hogy régen jóban voltam,de attól még nem érdekel a facebook életük.Sőt még annak a 2 barátomnak sem érdekel a facebook élete.Ha jól belegondolok engem is sokan szeretnének a facebookon.Kapnám a lájkokat,ha törődnék az oldalammal.utolsó megosztásom tavaly márciusban volt.Kaptam rá 74 lájkot.örültem neki.De azóta egyszerüen semmi nem motivált,hogy bármit is megosszak,hogy olyan emberektől kapjak lájkot akiket,már évek óta nem láttam,és valószinüleg soha nem is fogom látni őket.egyénként már mindenki követését leitilottam.Szóval nem látom a bejegyzéseket.helyette oldalakat,csoportokat lájkolok.stb.amik érdekelnek.és azoknak látom a bejegyzéseit.Egyébként úgy látom,hogy ezt azért csinálják az emberek,mert félnek,hogy elfelejtik őket.

2016. szept. 7. 14:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

bocsi, előbb elment.

Szóval szándékosan nem jövök össze minddel, de igenis érdekel, hogy a srácnak a színjátszó körből gyereke született, hogy a régi ismerősömnek a kórházból már nem kell hordania azt a cuccot, ami régen a lábához volt erősítve, hogy a másik kórházi ismerősöm volt annak a zenekarnak a koncertjén, amit én tőle ismerek, és amikor ő volt a szobatársam, ő mutatta... Hogy a spanyol tanfolyamos ismerősöm lenyelvvizsgázott...


Nem tudom, szerintem ez teljesen normális, én kedveltem ezeket az embereket. Ha összefutunk a buszon, a mai napig megkérdezzük egymástól, hogy hogy van, jár-e még gyógytornázni, szokott-e még színészkedni, meg mivel anyukám tanár, gyakran kérdezik tőlem, mi van anyukámmal, tanít-e még stb. Szerintem érdektelen az az ember, akit nem érdekel az ilyesmi, de persze mindenki úgy él, ahogy akar.


Nekem majdnem 700 ismerősöm van. Nem, nem állítom persze azt, hogy mindegyikkel tartom a kapcsolatot, de mindegyikkel volt egy olyan idő az életemben, amikor tartottam. A többi pedig karrierépítés: nem fogom kitörölni az egyetemi évfolyamtársaimat, vagy a tanáraimat, a főnökömet, aki az engem érdeklő szakmában sokakat ismer stb...

2016. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Amúgy persze te azt osztasz meg, amit akarsz.
2016. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Még egy utolsó dolgot írnék: anyukám elmúlt hatvan, és szereti a FB-ot nagyon. A volt osztálytársaival, évfolyamtársaival ő így tudta meg, hogy mi van, ott már azért sok új hír van, van, akinek unokája s van stb.
2016. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még egy utolsó dolgot hozzáfűznék, bocs a sok külön kommentért, csak közben olvastam vissza. Persze nem mindegy miről beszélünk. Az, hogy étteremben voltunk, edzettünk, kifestettük a lakást szerintem sem fontos. De esküvői képek, nagy családos összejövetelről fotók, unokaöcsémről, baráti összejövetelekről, koncertekről, szülinapokról vagy akármilyen eseményekről régen is csináltunk fotókat és megmutattuk az ismerősöknek. Legalábbis az én családomban szokás volt fotózkodni a régebbi időkben is, furcsállom is, amikor egyes ismerőseimnek nincs fotója fiatalkorából. Persze megértem, csak nekünk természetes volt. Ha sikerült valakinek egy vizsgája vagy végre megugrott egy nagy ugrást a sportágban, amit sportol (egyik gyerekkori legjobb barátnőm), vagy cukrásznak tanuló ismerősöm végre tudott egyedül csinálni egy pompás tortadíszítést, amin egy sárkány van, aminek valóban tűz jön a szájából... (hogy miért rendeltek ilyet tőle, az más kérdés...), nos ezt szerintem facebook előtt is elmesélte volna sokaknak, mert büszke volt, hogy meg tudta csinálni 22 évesen, frissen végzett cukrászként.
2016. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!