Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy egy embernek...

Az igaz, hogy egy embernek akkor teljesül élete álma, ha elengedi azt?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogyha az ember küzd a céljaiért, akkor az nem biztos hogy sikerülhet.


Viszont ha elengedi és teljes mértékben lemond róla, már nem érdekli hogy sikerül -e az adott cél, akkor egyszerűen csak az álma valóra válik.


Nos, ez ellentmond azoknak a motivációs írásoknak, miszerint minden áron küzdenünk kell az álmainkért, és a nap 24 órájában dolgozunk kell érte.


Illetve azt figyeltem meg, hogy ez a küzdés szorongással jár együtt. Ezt azt jelenti, hogy szorong amiatt az ember, hogy vajon sikerül -e vagy nem, illetve hogy ne csússzon ki nagyon az időből, ne legyen már túl idős stb.


Nos, akkor én küzdhetek az álmaimért úgy is, hogy először elengedem, lemondok róla, és nem érdekel, hogy sikerül -e vagy sem (mert ez nekem szorongással és stresszel jár, sok kudarcot vallottam már), viszont hajtok ezerrel, de azzal a tudattal hogy nembaj, ha nem sikerül, és ettől nyugodtabb az ember.


Nos, mi a véleményetek, hogy kéne hozzáállni ehhez? Most pl. olyan álmokra gondolok, mint egy vállalkozás beindítása, és azért küzdés, hogy sikeres legyen, tehát olyan álmokra, amiket azért nem egy egyszerű dolog megvalósítani.


2016. szept. 8. 15:39
 1/6 anonim válasza:
55%

Ha hagyná az ember elengedni az álmait,akkor nem volnának asztronauták,hiszen szinte minden gyerek arról álmodik,hogy a kint van a csillagok között.

Én nem mondok le az álmaimról SOHA,az egyik az,hogy kamionos lehessek(ehhez már csak 2 év kell),a másik hogy külföldön(mediterrán,vagy valamilyen meleg,napos helyen) házat vehessek,ez még odébb van,de akkor se mondok le róla.

2016. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem azt jelenti, hogy a céljáról mond le, hiszen akkor már lépéseket sem tesz az irányába. Úgy biztosan nem találja el a céltáblát, ha nem is lő.

Inkább arról van szó, amit az utolsó előtti bekezdésben írtál: ésszel, nem fejjel a falnak küzdve megy. Két-három lépés előre, egy vissza; átgondolja a helyzetet. Számolhat a kudarccal (és az újratervezéssel), de nem szorong rajta.

2016. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én elkülönítem az álmot és a célt. A cél olyan, aminek a megvalósulása az egyén kitartásán múlik: megtanul portugálul, kifesti a lakást, spórol és elutazik Izlandra, önismeretet gyakorol. Stb.


Az álom pedig az, ami tényleg akkor teljesül, ha nem törjük magunkat érte. Járhat az ember nyitott szemmel, de nem rajta múlik, hogy szembejön-e élete szerelme, élete állása. Ezekre felesleges rágörcsölni, a cél ebben az esetben az, hogy készen legyen mentálisan az egyén, "egyben" legyen, ha az álom beteljesül magától. Vagyis tudjon élni a lehetőséggel, amikor elérkezik.

2016. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem igaz. A tapasztalataim alapján inkább azt tartom valószínűnek, hogy akkor teljesül az álmod, ha hiszel benne. Vagyis a fejedben teljesen kizárod annak a lehetőségét, hogy nem jön össze, amit szeretnél. Nem egyszerű ezt megtenni, de abszolút megéri.

Nekem pl. nem egy álmom (okés, másoknak ezek lehet semmiségek, de nekem tényleg nagyon fontosak) sikerült már úgy megvalósítanom, hogy látszólag szinte egy szalmaszálat sem tettem érte keresztbe. Csak annyit csináltam, hogy rendíthetetlenül kitartottam a sikeres végkimenetel mellett. Sokszor fogalmam sem volt róla hogyan, miként, de teljesen biztosra vettem (és veszem a mai napig), hogy amit szeretnék, azt elérem. És hiszed vagy sem, amióta így gondolkodom, az élet sorra dobja elém az álmaim megvalósítására alkalmas lehetőségeket. :)

2016. szept. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Az a baj, hogy sok ember hiszi magát bölcsnek úgy, hogy egy kisiskolás logikai szintjét sem éri el. Naponta látok ilyen szintű bullshit idézeteket facebookon, amik maximum arra jók, hogy a buta emberek hitegesség magukat.

Ha elengeded életed álmát, akkor nem fog teljesülni. Logikus. Ha egy hajóút életem álma és lemondok róla, akkor nem fogok a hajón ülni.


" Azt hallottam, hogyha az ember küzd a céljaiért, akkor az nem biztos hogy sikerülhet. "

Ez igaz. Viszont, ha nem küzd, akkor szinte biztos, hogy nem fog sikerülni.


"Viszont ha elengedi és teljes mértékben lemond róla, már nem érdekli hogy sikerül -e az adott cél, akkor egyszerűen csak az álma valóra válik. "

Igazából akkor semmi sem vált valóra. Egyszerűen lemondott az illető egy dologról.


"Nos, ez ellentmond azoknak a motivációs írásoknak, miszerint minden áron küzdenünk kell az álmainkért, és a nap 24 órájában dolgozunk kell érte. "

Az ilyen jellegű motivációs írások többsége átgondolatlan lelkesítés. Alapvetően tényleg küzdeni kell, ha van egy célunk, de nem mindenkinek folyamatosan. Sok embert ismerek, akinek van célja, de ha folyamatosan csak azzal foglalkozna és azért tenne, akkor egy magányos és megkeseredett ember lenne.


"Illetve azt figyeltem meg, hogy ez a küzdés szorongással jár együtt. Ezt azt jelenti, hogy szorong amiatt az ember, hogy vajon sikerül -e vagy nem, illetve hogy ne csússzon ki nagyon az időből, ne legyen már túl idős stb. "

Ez személyiségfüggő. Van, aki örül a kihívásoknak és motiválja. Ők nem szoronganak, nekik ez egy jó helyzet.


"Nos, akkor én küzdhetek az álmaimért úgy is, hogy először elengedem, lemondok róla, és nem érdekel, hogy sikerül -e vagy sem (mert ez nekem szorongással és stresszel jár, sok kudarcot vallottam már), viszont hajtok ezerrel, de azzal a tudattal hogy nembaj, ha nem sikerül, és ettől nyugodtabb az ember. "

Igazából jó ötlet. Sokkal átgondoltabb, mint a 2 véglet.

2016. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!