Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt rengetegen,...

Miért hiszik azt rengetegen, hogy csak az lehet okos, értelmes, intelligens, aki diplomás?

Figyelt kérdés
Miért nézik le az egyszerű szakmunkást, és vélik úgy, hogy ők csak egyszerűen hülyék?

2012. nov. 18. 00:53
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
49%
Ez sajnos mindig is így volt!
2012. nov. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
61%
Nem konkrétan az egyszerű szakmunkást nézik le, hanem annak a rétegnek az átlagintellgenciáját vizsgálják. Ha egy társadalmi réteg értelmi-intelligenciaszintje a béka hátsó fele alatt van, akkor azt mondom, van némi alapja az általánosításnak. Ez olyan, hogyha egy almának a 99%-a rohadt, nem fogod megenni azért az 1%-ért.
2012. nov. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
71%
Miért kell általánosítani, hogy a legtöbb diplomás lenézi a szakmunkást? Én pl. jövőre szerzek diplomát de se akkor nem fog, se most nem érdekel, hogy másnak milyen végzettsége van. Ha nem ostoba, munkakerülő ember akkor felőlem lehet akár agysebész, akár asztalos. NE ÁLTALÁNOSÍTS!!
2012. nov. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is igaza van az utolsónak. Az is egyfajta tévhit, hogy a diplomások lenézik a nem diplomásokat. Biztos van ilyen, hiszen különben nem mondanák. Szerintem amúgy inkább ezek a fiatal éppen-egyetemisták, vagy friss diplomások tesznek ilyet, nem a 40 éves felnőttek, de ez csak 1 vélemény.
2012. nov. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
58%
Mármint biztos van olyan is, amit Te mondasz, úgy értettem.
2012. nov. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
91%

kemény dolog pl naphosszat egy bányában lenni. Sok olyan munka van, ami kikészít sok év után fizikailag, lelkileg, egészség ügyileg. Ezeket igenis honorálni kell. Tisztelni a kitartást és az erőt és rendesen megfizetni a kétkezi munkát. De diplomát szerezni sem könnyű. Verseny a bejutás, de verseny a bennmaradás is. Különböző módokon elérik, hogy hulljon a nép, és tanulhatsz kutathatsz, magolhatsz inad szakadtáig. Bár egy kényelmes asztal felett ülsz a seggeden, az agyad alig pihen. És ha végig küzdötted az öt évet és jó esetben munkát is találsz, akkor sok kétkezi munkásért fogsz felelősséggel tartozni, és naponta kell problémákat megoldjál és a megoldást tőled várják majd azok a munkások. Neked kell agyilag toppon lenni.

Ezért nézik le sokan őket. Én azt mondom, nem a munkahely az egész világ. Lehet hogy a diplomás ad választ a munkahelyen, de az életnek számos más területe is van még.

2012. nov. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
53%
Mert nyilván van jópár tapasztalatuk, hogy nem éppen egy lángelmék. Ezen még a nyagoás meg tagadás sem segít
2012. nov. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
62%
Én nem nézem le őket de a TAPASZTALATTAL mit kezdjen az ember? Azt nem lehet megmásítani. Nem a diplomás az aki mellett nem lehet elmenni az utcán egy nőnek, mert 200% hogy utánaszól (ahelyett, hogy dolgozna, ugye könyöklés az ásóra), vagy akit félek beengedni a lakásomba ha valami munka van. Én ezt tapasztalom, nem sokkal találkoztam aki szépen beszél, tág a látóköre (és nem addig terjed pl. hogy nekem már 16 évesen férjem kéne, hogy legyen...), tájékozott a világ dolgaiban (és nem úgy hogy a sör mellett szídja a politikát)... Egyszerűen nem abban a világban élnek ahol a másféleképpen képzett emberek. Teszem hozzá te okosságról beszéltél. Attól, hogy valaki okos még lehet bunkó vagy unszimpatikus számodra.
2012. nov. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
62%
Sógorom diplomás mégsincs meg benne egy alap jólneveltség sem. És még csak nem is kimondottan okos....
2012. nov. 18. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
48%

mert diplomájuk van és nem akarják elismerni, hogy hülyék, vagy azért nem hiszik magukról hogy hülyék ,mert hülyék.


sok értelmes emberel találkoztam már, akiknek érettségijük van, kétkezi munkát végeznek, sőt, a szakközepet is bukdácsolva járták ki. a diploma nem az értelmi szintről szól, hanem a problémamegoldó készségről.


"Ha egy társadalmi réteg értelmi-intelligenciaszintje a béka hátsó fele alatt van, akkor azt mondom, van némi alapja az általánosításnak. Ez olyan, hogyha egy almának a 99%-a rohadt, nem fogod megenni azért az 1%-ért."


én nem ismerek ilyen képzettségspecifikus iq tesztet, de ha létezik, kíváncsi vagyok az eredményekre.


"Miért kell általánosítani, hogy a legtöbb diplomás lenézi a szakmunkást? Én pl. jövőre szerzek diplomát de se akkor nem fog, se most nem érdekel, hogy másnak milyen végzettsége van. Ha nem ostoba, munkakerülő ember akkor felőlem lehet akár agysebész, akár asztalos. NE ÁLTALÁNOSÍTS!!"


olvasd el a kérdést megint, és másold be azt a mondatot, ahol az szerepel, amit te állítasz.

egyébként volt is egy ilyen felmérés, ami kimutatta, hogy a képzett és felnőtt emberek között is rengeteg van, aki nem tud mondatot értelmezni.

ez is csak azt bizonyítja, hogy a diploma nem az értelmi szintet tükrözi.

(ha moderálták volna a kérdést, amit ilyen rövid idő alatt nem hiszek, akkor nem szóltam)


egyébként ez vonatkozik a többi diplomásra is, aki félreértelmezte a kérdést


mellesleg a tapasztalat dologgal sem értek egyet.

a tapasztalat sokmindentől függ, én eddig több értelmes nemdiplomással találkoztam, mint diplomással, mégsem állítom, hogy hát ezvan fiúk a diplomások ostobák.

olyat is ismerek, aki valószínűleg nem tud megoldani egy harmadfokú egyenletet és nem tud leírni 10 mondatot helyesírási hiba nélkül (megsúgom a diplomások nagy része sem, ha nem erre specializálódott), de például a művészet bizonyos ágaiban és ismeretében simán kenderbe vágná a legtöbb embert.


persze ennek megint nem sok köze van a logikához, vagy az iq-hoz, vagy a józan paraszti észhez.

2012. nov. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!