Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan dolgozzátok fel,...

Ti hogyan dolgozzátok fel, hogy sose lesz már olyan a világ, mint régen?

Figyelt kérdés

Mint amikor még nem volt internet, meg főleg ezek az érintőképernyős vackok :( Amikor még az emberek "szabadok" voltak, közvetlenek voltak egymással...

Szerintem azóta (kb. 2010) az egész világ is csak egyre rosszabb kezd lenni, és ráadásul tudom, hogy ez innentől kezdve csak rosszabb lesz!! :-( Az egész világ olyan "steril" meg őszintétlen...


Persze, sokkal könnyebb a neten intézni dolgokat, könnyebben áramlik az információ, nem kell könyveket cipelni magaddal, nem kell bemenni a postára, vagy ha bemész, akkor is egy gép kérdezi meg, minek jöttél, egy gép ad neked sorszámot, egy gép jelzi ki, hogy hova menjél, ettől az "egyszerűségtől" van az, hogy az emberek elhidegülnek egymástól, gépiessé válik minden, az emberek is, minden felgyorsul, "sterilizálódik" (bocsánat, nem is tudok jobb szót erre...)...

:-(((


Most nem is emiatt akarok nyavalyogni, csak leírtam, hogy nagyjából mire értettem a fenti kérdést. Azt nem tudom inkább, hogy mit tegyek most, mire gondoljak? Ti hogyan élitek meg ezeket a változásokat? Hogyan gondoltok a jövőre?


2016. szept. 10. 18:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
Nem a fejlődés hibája, ha valaki hülye a fejlődéshez. Egyébként most is dönthetsz úgy, hogy nem élsz a fejlődés adta lehetőségekkel. Vicces, amikor az interneten szidják az emberek az internetet, te nem így gondolod? :-)
2016. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem, nem gondolom úgy...
2016. szept. 10. 19:16
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Igazat adok Neked, hogy a világ egyre rosszabb lesz. Védekezni úgy tudunk, hogy nem leszünk a rabjai. Azaz: megismerni ezeket a kütyüket meg kell, hisz az ügyintézésekhez sokszor "kell" ismerni, használni, de nem több. Nem kell állandóan a neten lógni, ezeket a kütyüket használni, stb. E mellett próbáljuk a régi dolgokat is fenntartani, használni (pl.: nem netes játékokon játszani, hanem újságokban lévő keresztrejtvényt fejteni helyette). Talán így tudunk védekezni, a mértékletességgel.
2016. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Semmi baj nincs a világgal, az internet pedig az egyik legjobb találmány.

A baj az emberekkel van, akik gyökerek most is, de gyökerek voltak régen és azok is lesznek egy jó darabig még egészen biztosan.

2016. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Már az ókor óta a világ generációról generációra egyre csak rosszabb lesz!

Mindent elemészt a fertő! Száz éve elterjedtek azok a h*lye könyvek, mindenki csak azokat bújta, ahelyett, hogy egymással beszélgettek volna. 50 éve a tévé. Mocsok az egész. Aztán a számítógép. Most meg az internet. Ki hozza vissza azokat a szép időket, amikor még lehetetlen volt a szomszéd városban élő nagyszüleinket felhívni? Vagy amikor még kézzel kellett a hivatalos leveleket írni?

2016. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként igen, ezt elfelejtettem hozzátenni, de a kérdésből árad a primitívség és ostobaság...
2016. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg valami konkrétumot is írhatnál, hogy mi az, ami zavar, mert ez így nem több a szokásos üres "régen a kerítés is kolbászból volt, mot meg minden sz**" jellegű panaszkodásnál.
2016. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
5: ez nagyon vicces volt, köszi :-))))))
2016. szept. 10. 19:35
 9/27 A kérdező kommentje:
Aki nem érti a kérdést, ne válaszoljon rá. Ennyi.
2016. szept. 10. 19:36
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Elég nehezen dolgozom fel, amikor valaki egy adott témakörről beszél, de csak egyoldalúan hajlandó megközelíteni. Mindezt úgy, hogy szociológiailag képben érzi magát.

A kérdést a válaszok alapján mindenki értette. Attól, hogy nem szimpatikus egy válasz, még lehet igaz.

Pontosan mi a problémád? Mondanál konkrét példákat? Mert amiket írtál, nem jöttek át.

"Mint amikor még nem volt internet, meg főleg ezek az érintőképernyős vackok :("

Miért volt jobb net nélkül? Jobb volt havonta egy levet olvasni a szeretteinktől, amikor most egy telóról is tudunk skypozni? Miért lett volna jobb?

"Amikor még az emberek "szabadok" voltak, közvetlenek voltak egymással... "

Az emberek mindig szabadok voltak és most is azok. Maximum úgy döntenek, hogy többet foglalkoznak a digitális életükkel. És egyáltalán nem voltak régebben közvetlenebbek. Régen is volt, aki örült, ha megdöglött a szomszéd tehene.

Miért pont 2010-re lőtted be a dolgokat? 2010 előtt is volt internet :D

A postára mindig is utáltam bemenni. Pár kedves postást leszámítva lassú és unalmas volt az egész. Most is unalmas és lassú, felénk meg gép sincs. Ahol a sorban állásban segít a gép, ott kifejezetten örülök. Gyorsabb az ügyintézés, de ugyanúgy van ám személyes kontaktus...


Egyszerűbb, ha megjegyzel egy nagy igazságot: Sosem az eszköz, hanem a felhasználó a hibás.

2016. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!