Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan dolgozzátok fel,...

Ti hogyan dolgozzátok fel, hogy sose lesz már olyan a világ, mint régen?

Figyelt kérdés

Mint amikor még nem volt internet, meg főleg ezek az érintőképernyős vackok :( Amikor még az emberek "szabadok" voltak, közvetlenek voltak egymással...

Szerintem azóta (kb. 2010) az egész világ is csak egyre rosszabb kezd lenni, és ráadásul tudom, hogy ez innentől kezdve csak rosszabb lesz!! :-( Az egész világ olyan "steril" meg őszintétlen...


Persze, sokkal könnyebb a neten intézni dolgokat, könnyebben áramlik az információ, nem kell könyveket cipelni magaddal, nem kell bemenni a postára, vagy ha bemész, akkor is egy gép kérdezi meg, minek jöttél, egy gép ad neked sorszámot, egy gép jelzi ki, hogy hova menjél, ettől az "egyszerűségtől" van az, hogy az emberek elhidegülnek egymástól, gépiessé válik minden, az emberek is, minden felgyorsul, "sterilizálódik" (bocsánat, nem is tudok jobb szót erre...)...

:-(((


Most nem is emiatt akarok nyavalyogni, csak leírtam, hogy nagyjából mire értettem a fenti kérdést. Azt nem tudom inkább, hogy mit tegyek most, mire gondoljak? Ti hogyan élitek meg ezeket a változásokat? Hogyan gondoltok a jövőre?


2016. szept. 10. 18:59
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, aki képes volt emberhez méltó stílusban és előítéletek nélkül (ebből volt a legkevesebb) megfogalmazni a véleményét.
2016. szept. 10. 21:45
 22/27 anonim ***** válasza:
23%

Ha jól értem akkor legfőbb baj a 2010 óta kialakult helyzettel van, ami a válaszolók elkerültek.

Már epdig az a facebook meg az okostelefon, meg hogy már minden utolsó idiótának is van internete.

Azért aki olyan 2010 előtt netezett, fórumozgatott az tudja, hogy mennyivel jobb és más világ volt akkor.

Nem volt mindenki mindnekinél okosabb netgengszter... Persze voltak oylanok is, de az arányok...

Nem volt már mindenkinek szánalmas blogja, tumblr ja meg a sok hülyeség...

Az iwiw meg myvip es pózerek semmik voltak a mai facebook pózerekhez képest...

Nem volt ezerrel divat ájfón...

A híroldalak sem voltak ennyire mocskosul el**vult kattintásvadász szarok.

Szóval én rohadtul átérzem ezt a nagyon gyors romlást ami 2010 óta van.

Zenevilág, játékvilág... inkább meg sem említem.

Egyedül a sorozatok tudnak fejlődést mutatni, de a filmek is egyre szánalmasabb cgi fosok.

Valahogy a facebook előtt én nem láttam azt, hogy az utcán mindenki bújná a mobilt vagy bármi mást...

Msn, iwiw arra jó volt,hogy az ember dumáljon egy kicsit a haverokkal, de nem ment semmi rovására.

Hát ez a facebook ról nem mnodható el, otthon, kint, este, reggel, wc -n... Társaságba...

Jó dolog ez a technikai fejlődés, és elég szépen haladt, de mióta mindenkihez eljutott, és bejöttek ezek a mobilos összeköttetések azóta kezd egy rémálommá válni...

Pedig én 2010 előtt is sokat kockultam és sokat jártam el is... Szóval az internet már nagyon régóta a mindennapi életem része, még is ezt látom, hogy borzlom ami jó pár éve megy.

Az internet már kész káosz, a komment szekció sok helyen egy fertő...

Régen valaminek utána akartál nézni, sima ügy volt többnyire (jó nem 2002 be mondjuk, hanem 2008 ba inkább)... Msot már 500 ezer oldalt kell átnézned és abból a háromnegyede tök mást állít...

2016. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

"Köszönöm a választ mindenkinek, aki képes volt emberhez méltó stílusban és előítéletek nélkül (ebből volt a legkevesebb) megfogalmazni a véleményét."

Mindenki emberhez méltó stílusban válaszolt. Attól, hogy az írásod mit árul el rólad, nem mi tehetünk. Szemmel láthatóan csak az érdekelt, aki helyeselt. Aki leírta, hogy miért nincs igazad, azt válaszra sem méltattad.

Kérlek, legközelebb a hasonló kérdésekhez írd oda, hogy csak az egyetértő válaszok érdekelnek. Akkor nem fogok 1 percet sem pazarolni az életemből a kérdéseidre. Köszönöm szépen.

2016. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Azért nem válaszoltam rájuk, mert nem akartam vitatkozni...


Meg hát gondoltam, minek is válaszoljak, ti úgyis beleláttok a fejembe, válaszolnom sem kell, úgyis tudtok rólam mindent ;)

2016. szept. 10. 22:28
 25/27 anonim ***** válasza:
53%

Előttem szólók már elmondták a lényeget és hiába pontozol le mindenkit, de igen rövidre zárva a témát, hülye vagy... :)

(Jó esetben majd kinövöd...)

2016. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Szíved joga szemellenzőt hordani, és szíved joga mindenben megrögzötten a rosszat keresni. Nyugodtan szemlélheted kisarkítottan a valóságot, csak ettől még nem lesz igaz, amit ezen a torz szemüvegen keresztül látsz.

A vitakultúrád meg alulról sem veri a nullát. Állítasz valamit érvek nélkül, majd pedig amellett, hogy kategorikusan elzárkózol bárminemű értelmes vitától, aki neked nem tetsző véleményt formál, netán értelmes vitára invitál, azokkal egy rendkívül nagyképű, ostoba, lenéző és személyeskedésbe hajó hangnemet vagy csak hajlandó megütni. Eleve te magad zárod ki a lehetőségét bárminemű vitának. Te persze azt hiszed, hogy igazad lesz attól, ha belekötsz mindenkibe, aki esetleg felkér a nézeteid és érveid kifejtésére, de igazából ezzel csak azt mutatod meg, hogy még te magad sem tudsz érvelni az állításod mellett.


De nézzük magát a kérdést!

"Amikor még az emberek "szabadok" voltak"

Miért, most nem azok? (Pontosabban: most is ugyanannyira szabadok, mint mondjuk 10 éve.) Attól senkinek nem fog beszűkülni a mozgástere, hogy nem nyomógombos Nokiája van, hanem érintőképernyős Samsungja.

Ellenben bármikor megnézheted pl. a busz- vagy vonatmenetrendet, nem kell előre kibogarásznod, hogy mikor megy haza busz (hadd ne mondjam, sokszor a megállókba kitett, majd gyakran szétszaggatott menetrend mennyit ér), vagy ha valami váratlan helyzet adódik, utána tudsz nézni, hogy milyen lehetőségeid vannak hazajutni. Sőt, messengeren tök ingyen haza tudsz szólni, hogy ne aggódjanak. Ez korlátozná a szabadságot? Pont ellenkezőleg!

Mi van, ha valakinek pénzt kell utalnod? Bemész a bankba, vársz 10-20 percet (vagy nem ritkán akár többet is), 2 perc alatt megtörténik az utalás, majd irány haza. Ugyanezt az interneten mindenféle sorbanállás nélkül, azonnal végre tudod hajtani. Akár az éjszaka közepén is, ha épp akkor jut eszedbe. Nem kell várakoznod, nem kell a fél várost átgyalogolnod, hogy eljuss a bankba, meg nem kell adott esetben engedélyt kérni a főnöködtől, hogy 4 előtt leléphess, mert csak addig van nyitva a bank.

Sőt, az "érintőképernyős vackok" segítségével a gép elé se kell leülnöd, akárhonnan végre tudod hajtani azt az utalást.

A számlák befizetéséhez "régen" el kellett sétálni a postára, meg kivárni a sorodat, ami forgalmasabb időszakban simán meghaladta a negyed órát. Ez most interneten 2 perc alatt elintézhető.

Ezek vajon csökkentik az ember szabadság-faktorát? Dehogy, épp ellenkezőleg!

Ha valami nem szokványos dolgot akartál vásárolni, akkor "régen" vagy vártál pár hetet, mire a közeli szaküzletbe leszállítják azt, vagy el kellett menned 2 megyével odébb, mert csak ott lehetett kapni.

Most 5 perc bármit megrendelni, legtöbb helyen online is fizethetsz, és kevesebbért kiszállítják, mint amennyibe neked kerülne leutazni az adott termékért.

Az, hogy a postán az ügyintézés jellege szerint szétválogatják az ügyfeleket, az marhára nem elhidegülés. Semmivel nem "hidegebb" az, hogy egyből odairányítanak ahhoz, aki arra a feladatra specializálódott, mint az, hogy ugyanennyit várva manuálisan irányítanak el egy ablakhoz, vagy rosszabb esetben a kevésbé hozzáértő fogja az adott feladatot elvégezni.

Az pedig, hogy az ügyintézés felgyorsul, szintén a szabadság-faktor növekedését vonja maga után. Számold össze, hogy 10-20 éve mennyit kellett utazni és várni ugyanazon dolgokért, amit ma pár perc alatt el lehet intézni! Ez mind időnyereség, amivel immár te gazdálkodhatsz szabadon. Én már bőven éltem akkor, amikor az internetet csak hírből ismertük, és érdekes, soha nem tapasztaltam azt, hogy a több tízperces várakozások szorosabbá fűzték volna az emberi kapcsolataimat.


Elhidegülés? Nézzük csak meg, hogy mit vont magával az informatika fejlődése!

Ha életél a 80-as években, és voltak rokonaid, ismerőseid más városokban - esetleg más országban -, akkor nagyon jól tudod, hogy milyen nehézkes volt a kapcsolattartás. Habár jómagam szeretek postai levelet írni, és még ma is megvan a varázsa egy kézzel írott levélnek, viszont egyáltalán nem praktikus. Több nap is eltelt, mire a leveled célba jutott, és ugyanennyi, mire vissza. Oké, ha valami sürgős volt, akkor lehetett táviratot küldeni, horribilis pénzért. De nem sokkal praktikusabb messengeren, skype-on, vagy esetleg e-mailben kommunikálni? Egy videóhívásra meg aztán végképp nem lehet ráfogni, hogy személytelenebb, mint mondjuk egy postai levél.

Ha pedig azt nézem, hogy a nem messze levő játszótéren mindig nyüzsgés van, a sportpályán mindig vannak fiatalok, és a bulik sem kongnak az ürességtől, valahogy az is megdőlni látszik, hogy a technikai fejlődés kinyírja az emberi kapcsolatokat.

Olyanok meg mindig is voltak, akik nem éltek pezsgő szociális életet. Csak "régen" ők nem voltak szem előtt. Most viszont sokuk - pont az internet, meg azok miatt az érintőképernyős vackok miatt - lehetőséget kapott arra, hogy mégis kapcsolatokat alakítsanak ki másokkal.

Összességében: én egyáltalán nem bánom, hogy az ügyintézés gyorsabb, a kommunikáció meg könnyebb lett, mint régen.

2016. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

" rendkívül nagyképű, ostoba, lenéző és személyeskedésbe hajó hangnemet "

Más szemében a szálkát, magatok szemében a gerendát...



A válaszod többi részét köszi!

2016. szept. 11. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!