Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha találtam a suli wc-jébe...

Ha találtam a suli wc-jébe egy farmer dzsekit és hazahoztam magammal, az lopásnak minősül?

Figyelt kérdés
Felpróbáltam és pont jó rám, ráadásul nagyon tetszik. De most furdall a lelkiismeret, mert valakinek biztos hiányzik. Én suliba persze nem hordanám de máshová nagyon jó lenne. Szerintetek visszavigyem és leadjam a talált tárgyaknál?:/
2016. szept. 16. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lopásnak számít

Történt velem ilyen, és marha rossz érzés volt, hogy mindent átkutattam, és mégse lett meg.

Úgyhogy igen, vidd vissza

2016. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Döntsd el mi fontosabb a lelkiismereted és a becsületed vagy egy kabát.
2016. szept. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de én 7 évesen elsős koromban is tudtam hogy a talált tárgyakat a PORTÁN kell leadni! Ráadásul mi van, ha meglátja rajtad? Ebből csak probléma származhat, add le minél előbb a portán!! Ha kel, akár hétvégén (azaz holnap), hiszen a suli szerintem hétvégén (szombaton) is nyitva van.
2016. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyira nem furdalhat a lelkiismeret. Az ilyen embereket soha nem fogom megérteni, égetné a bőrömet a kabát, ha tudnám, hogy valakitől loptam.
2016. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd vissza és utána sokkal nyugodtabb leszel. Ha tetszik, legközelebbi vásárlásnál keress egy hasonlót :) de ezt ne tartsd meg, a tulajdonosának biztosan hiányzik.
2016. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bakker, ki megy az ember szarni aztán mikor megkönnyebbülten jön vissza a dzsekije sehol
2016. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te jó ég, hogy tudod felvenni azt a ruhát, ami nem is a tied? Én nagyon kényelmetlenül érezném magam, és a képemről sülne le a bőr, ha egyszer az eredeti tulajdonos mondaná, hogy "haver, bocsi, de ez az enyém".
2016. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vidd vissza. És ha máskor találsz valamit, ami nem a tiéd, add le a portán, vagy a talált tárgyak osztályán. Utána hidd el, sokkal jobban fogod érezni magad, mint most, hogy azon gondolkozol, hogy ha felveszed, úristen, meglát-e a tulajdonosa benne. :S


Az a tudat szerintem sokkal jobb, hogy tudod magadról, hogy becsületesen jártál el, és jót cselekedtél, mint az a tudat, hogy megtartottál egy nyomorult dzsekit...

2016. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lopás akkor lenne, ha tudnád a tulaj kilétét és ennek ellenére szándekosan megtartanád.


Ez csak találás, ami nem igazán bűn. Persze jobb érzésű emberek igyekeznek visszajuttatni a jogos tulajdonosnak a talált tárgyakat.

2016. okt. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!