Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szerettek/szerettetek...

Ti szerettek/szerettetek gimnáziumba, illetve egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Én még gimnáziumba járok, és nagyon nem szeretem. Elsősorban azért, mert rossz a közösség, nagy a birkaszellem, sok a bunkó, beképzelt, buta, ember. Nem vagyok túl jó kapcsolatban a legtöbb osztálytársammal. Másrészt sok olyan dolgot is tanítanak, ami nem látom, milyen szempontból lesz számomra hasznos felnőttkoromban, és nem is érdekel. Félreértés ne essék, én nagyon szeretek tanulni, otthon sokat olvasok és tanulok olyan dolgokat is, ami nincs a tantervben, csak az a lényeg, hogy a "hasznos" és "számomra érdekes" tulajdonságok közül legalább az egyik legyen igaz arra, amit meg kell tanulni.


Annak ellenére, hogy a gimit utálom, az egyetemet nagyon várom, úgy gondolom, hogy ott nagyobb eséllyel találok majd értelmes embereket - tudom, ott is vannak hülyék, de nem mindegy, hogy milyen arányban -, és ha megfelelő szakot választok, tanulni is leginkább hasznos és érdekes dolgokat fogok.


Ti mit gondoltok erről? Szeretitek/szerettétek a gimit, illetve az egyetemet? Főleg akik nem szerettek gimnáziumba járni: Az egyetemen jobban éreztétek magatokat?


17/f



2016. szept. 19. 20:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
# 10: Lehet, hogy naiv vagyok, de - bár biztos vannak olyanok, akiket leírtál -, a többség nem hiszem, hogy ilyen. Már csak azért is, mert ott vannak azok, akik nem fizetős helyre jutottak be, és akik igen, azok közül se biztos, hogy mindegyik idióta.
2016. szept. 19. 21:05
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván nem azt mondtam, hogy mindenki olyan, viszont felesleges tovább vitázni erről, majd úgyis meglátod, ha odajutsz. Egyébként is elismerem, hogy csak arról az egyetemről tudok levonni következtetéseket, ahová én járok, szóval lehet, hogy az elit egyetemeken tényleg más a helyzet.
2016. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Én egy nemcsak nagyon jó hírű, de valóban nagyon jo gimnáziumba jártam es imádtam. Aztan csalódás volt, hogy az egyetemen nincs osztály, nagyon laza a közösség, és el kell keserítselek: a jo egyetemeken is vannak iszonyatosan buta emberek. Nem azt mondom, nem utálom az egyetemet, mert szeretem, amit tanulok, és megtaláltam a hozzam hasonló embereket, de azert az az igazi gimis közösségi élet (értsd: nem csak sárga földig lerészegedős bulikból áll) hiányzik innen.

Viszont ha megfelelő szakot is választasz, akkor sem csak hasznos es érdekes tárgyat fogsz tanulni! De ezek szélesítik a latokorodet, a gimnáziumi sok tantárgy is pont erre való, fogd fel inkább így.


Bocsi az ékezetekert, sok sikert a tanuláshoz!!

2016. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Serpent ***** válasza:

Én speciel gyűlöltem a gimnáziumot. A sok köcsög, bunkó, beképzelt paraszt elviselhetetlenné tette. Maga volt a II. pokol (az I. a saját otthonom és a családom volt :-() Mivel én voltam a legszegényebb az osztályban, értelemszerű, hogy engem fogott ki mindenki. Habár én voltam a legértelmesebb, de ezt ki nem szarja le végül is egy gimnáziumi osztályban csak az számít, hogy mennyire vagy gazdag vagy szép. Ha esetleg még szűz vagy, akkor holnap már ne gimibe menj, hanem akaszd fel magad. Mert ha nem teszed, akkor addig aláznak, piszkálnak, hogy a végén úgyis fel fogod magadat akasztani. Ezt eleinte én is jó ötletnek véltem, de a végén én voltam lelkileg az erősebb, és nem tettem meg.

Gimnázium után nem egyetemre, hanem szakközépiskolába mentem.

2016. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

gimi: betegség miatt magántanuló voltam de szüleim mégis minden nap beküldtek, fele rész tortúra volt, de sok jó időszak is volt


egyetem:előző szakom egy katasztrófa volt, rosszabb mint a gimi, az adott szakra csak egy viszonylag kicsi belterjes klikkes társaság járt, én meg mentálisan továbbra sem voltam rendben, néhányan még ma is rámordítanak az utcán ha este összefutunk


mostani szakon társasággal nincs gond, csak a tanulás nehéz

2016. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gimnáziumba szerettem is járni meg nem is. Egyetemre csak szeretnék...
2016. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!