Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te lennél Vegán? (Vegán az,...

Te lennél Vegán? (Vegán az, aki nem eszik állati eredetű táplálékot, nem hord állati eredetű anyagokat, és kerüli az olyan helyeket, mint a cirkusz, vagy az állatkert) Miért igen? És miért nem?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 06:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Nem, mert nem vagyok divatmajom, akit a média kénye-kedve szerint befolyásolhat
2016. szept. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Vegán vagyok, 5 éve, etikai okokból. Nem támogatom állatok billióinak lemészárlását, kihasználását, megnyomorítását. Aki nem képes felfogni ezt, az...
2016. szept. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%

Én lennék, szintén etikai okokból.

A húsról, mézről, tejről mâr lemondtam. Szerencsére a közelünkben van egy farm, ahol szabadon bóklâsznak csirkék és kecskék, ott szoktam tojást és sajtot venni. De ha nem lenne lehetőségem olyan termékekhez jutni, amik "boldog" âllatoktól származnak, inkább lemondanék róluk és full vegán lennék.

2016. szept. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%

Én nem lennék.

Ha nem lenne bőrből készült cipő akkor nem tudnék mit hordani huzamosabb ideig, mert csak azok strapabíróak. Ugyanez igaz az övekkel is.

Én büszkén mondom, hogy imádom a hús ízét, még akkor is ha ezzel a kijelentéssel rengeteg ember agyát felhúzom.

Ezen felül, azzal hogy én most vegánná válnék, az nem generálna SEMMI különbséget az állatokkal kapcsolatos bánásmódokban.

Végezetül: én szeretem az állatokat, és ha már meghalt akkor megtisztelem azzal, hogy megeszem.

2016. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Nem lennék az. Egyszerűen mert finom.
2016. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
Nem lennék, imádom a húst, hányok a sok zöldségtől.
2016. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%

Nem, amikor vallási okból böjtöltem (elszakadtam a vallástól azóta), az is nehézséget okozott, a szervezetem olyankor még jobban kívánta a húst és az állati eredetű táplálékokat. Cirkuszba ugyan nem járok, de az állatkertet időnként meglátogatom, és nekem is van háziállatom. Hordok állati eredetű anyagokat, például bőr cipőt, mert tartós minőség azért az árért, amit kifizetek érte (és az én méretemben nincs nagy választék, alapanyagtól függetlenül, mezítláb meg mégsem járhatok).

Nekem ez a Vegán életmód nem kivitelezhető.

2016. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
Én lennék és igyekszem is az lenni.
2016. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Aki semmilyen állati eredetűt nem fogyaszt, az igazából tojást sem, ezzel pedig a tojásos tésztákat és a tojásos süteményeket is kizárja, de például a majonézt is, mert az is tojás alapú.
2016. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mondok egy érdekességet. A papagájok köztudottan nem húsevők. DE! Ha kalciumhiányuk van, megeszik a saját tojásaikat.
2016. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!