Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te lennél Vegán? (Vegán az,...

Te lennél Vegán? (Vegán az, aki nem eszik állati eredetű táplálékot, nem hord állati eredetű anyagokat, és kerüli az olyan helyeket, mint a cirkusz, vagy az állatkert) Miért igen? És miért nem?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 06:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%
Aki szereti az állatokat, az nem eszi meg őket, nem fizet azért, hogy életüket nyomorban, félelemben, terrorban kelljen tölteniük. Bocs, de ez az igazság. Ha egy pedofi, beteg emberl azzal védekezne, hogy neki természetes volt, hogy megerőszakolja a 6 éves gyereket, mit szólnátok?
2016. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
44%

Nem, nem lennék.

Amellett bármikor kiállnék hogy jobb körülményeket biztosítsunk az állatoknak, sőt, szeretem is őket, de ettől függetlenül mindenevő vagyok. Egyszerűen természetellenes lenne akár magamra, akár az emberiség nagy részére rákényszeríteni egy egyoldalú táplálkozási formára.

Egyszerűen el se tudom képzelni hogy ne kívánjam a húst, vagy a tejfölt, sajtot, amiket egyszerűen imádok, már bocsi de nem fogom saját magamat sanyargatni azzal hogy ezeket kizárom az étrendemből, csak mert valakinek ez nem tetszik. Akkor ő ne egye, szíve joga, de ahogy én se kényszerítem őt húsevésre, elvárható lenne hogy ő se tegye az ellenkezőjét velem.

2016. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%

Ki beszélt itt kényszerítésről?

Am a szavazatokból pont úgy tűnik, hogy a húsevőknek nem tetszik, ha valakinek eltér a véleménye az övéktől:D

2016. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Majdnem, csak nem a húsevőknek, hanem bármelyik embernek, és nem az eltérő vélemény nem tetszik, hanem amikor felsőbbrendűnek állítja be magát ez alapján az eltérő vélemény alapján, vagy épp rá akarja azt erőszakolni mindenki másra is.

Egyébként tudod, akinek nem inge...

2016. szept. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Gábriel, te mitől vagy ennyire hülye?

A 3. Válaszban pl mi utal felsőbbrendűségi érzésre, hol van benne kényszerítés?

2016. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

Olvasd vissza az előző kommentem utolsó mondatát!


Ha esetleg nem esett volna le, általánosságban írtam a kényszerítésről, arra a kérdésre vonatkoztatva, miért nem lennék vegán, ugyanis nem egyszer akadtam már össze olyan emberekkel akik morális, stb elvek alapján győzködtek mindenkit hogy csak a vegánság a helyes, mindenkinek annak kéne lennie, mert ha megeszel egy szalámis szendvicset, gyilkos vagy meg dögevő, stb...

2016. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

11#

Hogy jön ide a pedofília? Az egy aberráció, nem hasonlítható össze a húsevéssel, ami az embernek a természetes állapota.

De ennyi erővel tiltakozz az oroszlánok, a hiénák, meg egyéb ragadozók ellen is. Azok élve belezik ki a szegény gazellákat, meg zebrákat. Szerinted az mennyire humánus halál?

2016. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

A pedofília nem az emberiség természetes állapota, de a húsevés hozzátartozik az emberiség étrendjéhez, tekintve, hogy mindenevők vagyunk, ezt a fogazatunk is alátámasztja. Természetesen mindenkinek szíve joga ettől eltérni, és eldönteni, hogy mit eszik és mit nem. Én eszek állati eredetű táplálékokat is.

Egyébként az értelmetlen pusztítást én sem pártolom, azért kár leölni állatokat tömegesen, hogy aztán kidobjuk, mert ránk romlik, és annak sincs értelme, hogy olyan ruházati cikkeket gyártsanak belőlük, amik hordhatatlanok hosszú távon. Már az is nagy haladás lenne, ha csak annyi állat pusztulna, amennyi szinkronban van a tényleges fogyasztással, a tényleges igényekkel. És további előrelépés lenne, ha jobban odafigyelnének az állattartásra, legyen az akár kedvenc, akár haszonállat, hogy például ne legyen annyi fölösleges szaporulat mondjuk kutyákból, macskákból, akik aztán az utcán végzik, hogy ha már fialtatnak egy kedvencet, akkor az állat körülményei legyenek ehhez megfelelőek. Az nem megoldás, ha a kedvencként tartott állatokat kiengedjük a szabadba hirtelen, hiszen akik ezek közül már tenyésztésből születtek, ahhoz szocializálódtak, nem pedig az eredeti természetes élőhelyükhöz.

Nem lehet ezt egyértelműen feketén-fehéren nézni, ez azért sokkal árnyaltabb dolog.

2016. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

16, te nem érted?

Én pont nem általánossâgban írtam.

A kérdező feltett egy kérdést, amire érkezett egy teljesen szubjektív, teljesen ártalnatlan, jóindulatú válasz (#3), amit a "húsevők" nullára értékeltek, aminek az iróniájára később felhívtam a figyelmet. Erre te kezdtél értelmetlen általánosításba.

2016. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%

Festi magát, aki nálam nagyobb természetb*zi. Igyekszem minden módon óvni a természetet, de ha egyszer úgy adódott, hogy csak úgy tudjuk megoldani a munkába járást, ha mindkettőnk segge alatt van egy kocsi, akkor mi a frászt csináljak? Valamelyikünk ne járjon dolgozni? Ennek analógiájára: ne egyek csülökpörköltet csak azért, mert ezért egy állatnak el kellett pusztulnia? Ugyan, ki dönti el, melyik jobb az állatnak; megszületni, élni valamennyit, vagy meg sem születni, mert mindenki vegán, és nincs rá szükség, hogy éljen? Mi vagyok én? Isten? Vagy a vegán étrenden élő az isten, hogy eldöntse?

Egy disznónak a halálhörgésén kívül minden egyes cafatát felhasználják. Ha beteszel egy darab fát a kályhába, hogy meg ne fagyjál, annak max 40%-a hasznosul, a többi megy ki a kéményen, és szennyezi a levegőt. Számold ki nekem, mennyi fát tüzelsz el egy szezonban? (És ne gyere azzal, hogy távfűtésed van, mert az ebben a kérdésben nem oszt, nem szoroz.) Mikor vétkezel többet a természet ellen? Ha nem fagysz meg, vagy ha nem táplálod egészségesen a testedet?

Oké, aláírom. Az ember rég átesett a ló másik oldalára. Valóban nem kellene minden nap húst enni. De időnként szüksége van rá. Mint a csimpánzoknak is.

2016. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!