Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Mi a véleményetek a...

Vegánok! Mi a véleményetek a cirkuszokról és az állatkertekről?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Igazából ezt nehéz megválaszolni, mert több szempontból lehet nézni a dolgokat. Pl az állatkert abból a szempontból jó, hogy sok fajt ez ment meg a kihalástól. Viszont lehet, hogy rossz nékik bezárva, bár azért elég nagy kifutójuk szokott lenni. A cirkusszal az a probléma, hogy sokszor bántalmazzák az állatokat. Ha viszont humánus módszerekkel tanítják őket, akkor szerintem még élvezik is. Szóval nem az állatkert és cirkusz intézményével van baj, hanem annak kivitelezésével. Én személyszerint szoktam állatkertbe járni, és bízom benne, hogy azt a pénzt arra költik, hogy javítsanak az állatok körülményein.
2015. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Állatkert: Nem szeretem, mert az állatok kis kifutóban vannak és persze olyanban, ami még véletlenül se hasonlít a természetes élőhelyükre. Emellett egész nap csak alszanak, mert nincs mit csinálniuk, unatkoznak.

A vadasparkkal nincs gondom.


Cirkusz: Ide se járok. Kutyát, lovat oké ha alkalmaznak a számokhoz, ők könnyen "idomíthatók" és igénylik a foglalkozást. De egy oroszlánt vagy elefántot mennyire megalázó már így látni. Annak tudatában, hogy legtöbbször az ilyet kínzással érik el.

A tigris sokkal méltóságteljesebb állat annál, minthogy a porondon ugráltassák.

Amúgy is, emberi produkciókkal is ki lehet tölteni a műsoridőt.

2015. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Remélem nem baj, ha sima vegeteráiánusként válaszolok.


A cirkuszt nagyon elítélem.


Az állatkert attól függ. Van valóban jó oldala is: sok kihalófélben lévő vagy veszélyeztett állatból vannak példányok, és még szaporodnak is. Ez egy nagyon pozitív dolog. Bár természetesen a vadrezervátumok 1000x jobb megoldások.


Nem tartom viszont egészségesnek, amekkora helyen és amennyi állatot együtt tartanak, illetve sok esetben zavarja és stresszeli is az állatokat a nézősereg. Úgyhogy vegyesek az érzéseim...

2015. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Cirkuszba nem járok. Állatkertbe tervezek menni, 20-25 éve biztosan nem voltam s az az állatkert nagyon nem tetszett... Bár igazán egyik sem, nem szeretem az állatok rabságban tartását, bár értem, hogy az embernek van haszna belőle, nagyszerű élőben látni egy állatot, amivel egyébként nem találkozhatunk. De ezzel együtt erősen fújok a rosszabb fajta tartásra, túl pici, ingerszegény hellyel. Ahol gondosabban járnak el s főleg van erőforrás, az még valahogy elmegy.


Ja, nem vagyok vega se (csak majdnem és voltam az sokáig. vegán nem), de az állatkínzást nagyon nem akarom támogatni s ez erősen mnegváltoztatta a táplálkozásomat is, az állati termékeket főleg jobbféle házi tojás képviseli nálam, mert azzal nekem nincs különösebb bajom, viszont nagyon macerás lenne nélküle, mivel sok ételcsoportot nem eszem.


A vadasparkok nem szerepeltek a kérdésben, azokkal különösebb bajom nincs, vadászat ide vagy oda. Azok azállatok legalább élnek, mielőtt meghalnak, a zsákmányállatok halála pedig elég természetes dolog eme Földön.

2015. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Cirkuszt miért kell zsigerből elítélni? Pl most, a bp-i Nagycirkuszban futó műsorban egy, azaz 1 műsorszám van, amiben állat fordul elő. A többi mind jobbnál jobb emberi produkció. Az állatkertek egyre jobbak. Kevesebb állatot mutatnak be, jobb körülmények között. A legtöbben komoly kutatómunka, fajtamentés is folyik a háttérben.
2015. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó nem mindegy, hogy hova mész. Nálunk, ami van állatkert igaz, hogy új állatokkal dicsekedhet, meg tényleg sokat fejlődtek az elmúlt években, de a tigrisek ugyanúgy egy kis ketrecben vannak, ugyanúgy ahogy a medve és a többi.

Én úgy vettem észre, hogy az az elsődleges, hogy minél több fajt mutassanak be, hiszen az nem akkora szenzáció, ha meglévő állatok kapnak új kifutót.

Meg én pl az "üvegbúrás" állatokat is sajnálom. Egy csimpánzt miért kell nézegetni alvás közben? Igaz ők nem látják, mi van az üveg mögött (elvileg), de akkor is megalázó.


Ezek az állatok vadállatok. Ahhoz méltó körülmények között kellene tartani őket, nem összezsúfolva vagy idomítva.

2015. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Veganok szerintem szeretik az allatkertet, mert egyreszrol a kihalasra "iteltetett" allatfajok tovabb vegetalhatnak ebben a tartasi formaban, masreszt pedig az allatkertben lehet venni zoo-csemeget, amit Ok is ropogtathatnak az allatkerti seta alatt :)
2015. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ajaj, lebuktunk, hogy állateledelt nasizni járunk az állatkertbe. Otthon chips helyett is pelletet rágcsálunk...
2015. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Persze, a nyulam elől is eleszem néha a tápot. Olyan jóízűen eszi, megkívánom én is XD
2015. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy jön ez, az ételek, italok témakörbe?

Perecen kívül mást soha nem ettem cirkuszban!!!

2015. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!