Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért félek az élettől?

Miért félek az élettől?

Figyelt kérdés
Sokat kell tanulni, ha nem tanulok lemaradok és leragadok egy szinten. Csak magamért sose tudtam tenni semmit. Mondták sokan magadnak tanulsz ne foglalkozz mással stb. Én meg nem tudok így gondolkodni.Nem tudok önző lenni. Félek! Vannak jobbak mint én és félek, egyedül érzem magam és úgy érzem kevés vagyok az élethez, az élet harcaihoz. De ha nem küzdők tényleg nem lesz senkim. Még pár évvel ezelőtt úgy gondoltam, mindent azért fogok tenni, hogy legyen majd egy párom/ családom. Megismertem egy lányt, elhagyott. Összeomlott bennem minden, nem láttam értelmét semminek mert már nem volt ami motiváljon. Ennek lassan 5 éve. Azóta helyben vagyok. A világ meg rettentően gyorsan fejlődik és változik, én meg fényévekre le vagyok maradva. Már látom nem tudom behozni ezt, egyre elhomályosulni látszik bennem a normális élet reménye. Hittem a mesékben és mikor elhagytak a valóságra döbbentem. Mit tegyek, hogy újra éljek és ne féljek az élettől?
2016. szept. 20. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Szar is az élet, félj tőle. Az emberek azt hiszik, hogy a halál a büntetés, pedig a nagy lófogat. Az a büntetés, hogy élned kell. Én ugyanígy vagyok, mármint, hogy én egyedül fogok megdögleni, soha nem lesz senkim, ebbe beletörődtem. Neked azt ajánlom, hogy ne stresszelj rá az egészre, csak ússz az árral és csináld, ami a feladatod. Én is azt teszem: dolgozom és kész. Ennyi.
2016. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

1#-t el se olvasd kérlek.

Azért, mert élsz magától lemaradástól.

Azt hiszed ha elmúltál valamennyi és az átlagot, amit mondanak hogy így meg úgy illik, ezt meg azt már ez meg az elért.., nincs meg neked, akkor vesztes vagy.

Félsz, hogy vesztesz. Félsz hogy elbuksz.


Tudok segíteni.

Realizáld, hogy ez baromság. Nem tudsz veszteni, nem tudsz lemaradni és ne ennyire a rendszerben gondolkodj, mert emiatt "maradsz le" saját magadtól.

Emiatt toporogsz egy helyben, akárhogy is teljesítesz, akármit is tudsz.

Félsz, hogy nem tudsz a világgal változni, mert azt hiszed, a világgal kell változz.

Csak magadhoz képest "kell" változz.


Írj rám és mindenben segítek.

Ne aggódj... Minden tökéletesen rendben lesz... sőt.. rendben van. Engedd, hogy megmutassam.

2016. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
pedig az elsőnek igaza van!
2016. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!