Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti kijavítanátok ilyenkor az...

Ti kijavítanátok ilyenkor az embereket?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 2 éve kezdtem saját vállalkozást, 2 üzletem van + webshop, és 6 ember dolgozik nekem.

Ebből adódóan jól keresek, már van egy saját házam, és 2 autóm is.


Néha-néha viszont találkozom olyan emberekkel, akik hát nem éppen ezt feltételezik rólam. Én ezt általában annyiban hagyom, bár már párszor gondolkoztam rajta, hogy vissza kellene szólni.

Ti elmondanátok így idegeneknek, hogy valójában tietek a cég, és hogy jól álltok anyagilag, vagy hagynátok ezeket a fenébe?


Egyik eset:

Vevő: - Egy xy terméket szeretnék.

Én: - Ilyet mi nem forgalmazunk.

Vevő: - de ez egy olyan bolt ahol kell lennie ilyennek

Én: - A márka amit mi forgalmazunk nem gyárt ilyet, ezért nincs, és rendelni sem tudok.

Vevő: - Egy ilyen buta nőt tesznek ide aki semmihez nem ért, adja meg a főnöke telefonszámát hogy megbeszéljem vele.


Főnököm ugye nincs, akkor most kinek a számát adjam meg? :D


Másik eset:

- Látod kisfiam mondtam, hogy fontos a továbbtanulás, ha nem akarsz te is ennyi idősen ott tartani mint ez a lány akkor diploma kell.


Mi az, hogy ott tartani mint én? Én éppenséggel ügyvezető igazgató vagyok és osztalékot kapok, de lehetnék üzletvezető is 500.000 Ft-os nettóért, miből feltételezi, hogy én keveset keresek?


Harmadik eset (keddi nap):

Én: segíthetek?

Vevő: múlt héten egy fiatalember volt itt, vele szeretnék beszélni

Én: Ő most szabadságon van, jövő héten lesz, de én is mindenben tudok segíteni, mondja nyugodtan ha van kérdés

Vevő: köszönöm inkább megvárom a szakembert, ő biztos jobban ért hozzá


Szóval inkább vár egy hetet a vásárlással, minthogy tőlem kérdezzen... Miért is gondolja hogy ő jobban ért hozzá mint én, mikor csak 1 percet beszéltünk?


2016. szept. 21. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha kérik a főnök számát, add meg a sajátodat, majd ha felhív, röhögd ki! :D
2016. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
:DDDDD Te milyen fejeket vágsz a boltban, hogy ennyire lenéznek? xD Amúgy meg nincs értelme visszaszólni az ilyeneknek, max jó érzésből :D De tanulni nem fognak belőle. Az utolsó vevőre nem lennék kiakadva, mert ha pl. sokat beszéltek egy bizonyos dologról és tudja hogy mi kell neki, amit hosszasan beszéltek, akkor nyilván tőle akarja majd megvenni. Én se magyaráznám el még egyszer.
2016. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem javítanám ki, de így a leírásodból nekem sem vagy valami szimpatikus, szóval valszeg én is várnék egy hetet a vásárlással, csak nem tennék hozzá ilyen bunkó, lekezelő megjegyzéseket.
2016. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Beszélhetsz magaslóról másokat lenézve, mert felvet a pénz, de ettől még nem vagy nagy ember. Tulajdonképpen egyszerű melósnak számítasz, csupán a fizetés különbözik.
2016. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Nem tudom miért vagy ennyire elszállva magadtól. Attól még, hogy jól keresel, a munkád konkrétan semmit nem ér. Egy bármilyen segédmunkásnak, kőművesnek, péknek, stb több haszna van, mert ők értéket teremtenek a munkájukkal. Az, hogy te megveszel valamit és eladod drágábban "viszonylag" csekély mértékben járul hozzá a megtermelt javakhoz. Szóval erről ennyit.
2016. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ezeket az irigy pofákat akik ide írkáltak... :D
2016. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6#: Miből következtettél erre?
2016. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pedig nagy kincs az a képesség, hogy kevesebbet néznek ki belőled, mint amennyit tudsz. Sokan mit meg nem adnának azért, hogy például a NAV az ábrázatukra tekintve csak legyintsen, "ez a buta p..csa szerintem tényleg képes veszteségesen vinni ezt a boltot, na menjünk Laci, ehhez drága az időnk..."
2016. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

„ Egyik eset:

Vevő: - Egy xy terméket szeretnék.

Én: - Ilyet mi nem forgalmazunk.

Vevő: - de ez egy olyan bolt ahol kell lennie ilyennek

Én: - A márka amit mi forgalmazunk nem gyárt ilyet, ezért nincs, és rendelni sem tudok.

Vevő: - Egy ilyen buta nőt tesznek ide aki semmihez nem ért, adja meg a főnöke telefonszámát hogy megbeszéljem vele. ”


El kell érned, hogy ezek az emberek később visszajöjjenek hozzád! Ez is a marketing része! Tehát ha itt megtudja, hogy tied a bolt, akkor az egész rokonságnak-közeli ismerősöknek elmondja(akik továbbmondják ismerőseiknek ugyanúgy), hogy egy paraszt p'csàé a cég, és vesztesz vagy 500 embert, akik vásárlók lehetnének. Szerencséd, hogy így a tisztelt vevő csak a gyökér alkalmazottat szidja, és nem a céget!

Tanuld meg hogyan járhatsz a vevők kedvében, hogyan kelthetsz bennük a szimpátiát a céged iránt még akkor is, ha nem tudsz segíteni nekik.


„Másik eset:

- Látod kisfiam mondtam, hogy fontos a továbbtanulás, ha nem akarsz te is ennyi idősen ott tartani mint ez a lány akkor diploma kell.


Mi az, hogy ott tartani mint én? Én éppenséggel ügyvezető igazgató vagyok és osztalékot kapok, de lehetnék üzletvezető is 500.000 Ft-os nettóért, miből feltételezi, hogy én keveset keresek?”


Mások hülyeségéhez szerintem nem kell hozzászólnod. Ha ezen felháborodsz, akkor vitasd meg egy barátnőddel vagy akárkivel, de ne egy vevővel, mert ebből nem jöhetsz ki jól a cég szempontjából nézve!



„ Harmadik eset (keddi nap):

Én: segíthetek?

Vevő: múlt héten egy fiatalember volt itt, vele szeretnék beszélni

Én: Ő most szabadságon van, jövő héten lesz, de én is mindenben tudok segíteni, mondja nyugodtan ha van kérdés

Vevő: köszönöm inkább megvárom a szakembert, ő biztos jobban ért hozzá ”


Itt nyilván mondhatod, hogy tied a cég, ezzel bizonyítva, hogy te vagy a legfőbb ember, aki tud segíteni ennek a vevőnek a problémájában :D



Te belülről tényleg ennyire nem látod át a szituációkat? :/

2016. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy javítanék ki bárkit vevőt. Alkalmazottként kirúgás fenyegetne, tulajként meg csak fontosabb az üzlet, mint az önérzetem. Nem is értem, mit vagy felháborodva, az erkölcsi fölény akkor is a tiéd, ha ezt csak te tudod. Élvezd már az életedet, ne mások véleménye legyen fontos.
2016. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!