Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan furcsa, hogy...

Miért olyan furcsa, hogy megfogadtam 16 évesen, hogy nem iszom egy korty alkoholt sem?

Figyelt kérdés

Nem vokt semmi problémám vele csak egyszerűen nem szeretem és ha nem szeretem akkor minek igyak akkor is amikor nem akarok? Pl. ünnepekkor a családdal "az egészségünkre". Igazából azt furcsállom, hogy miért lepődnek meg ezen az emberek amikor egy szituációban ezt közlöm velük? És néha miért próbálnak meg "csak egy pohárkával" belém tukmálni?

16/F



2016. szept. 29. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Azért mert úgyis fogsz...
2016. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Mert ez Magyarország.


Egyébként ezt nem azok szokták megfogadni, akiket sehova sem hívnak meg (mármint buliba) vagy pedig sehova sem engedik el a szüleik?

2016. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Én sem iszom 16 éves korom óta alkoholt (max különleges alkalmakkor nagyon picit - pár korty pezsgő vagy vörösbor).

van, aki kifejezetten tisztel emiatt - többen is, mert látja, hogy hiteles, és alkohol nélkül is jó kedvem van - másnaposság kizárva

2016. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez fura, én is 16/F vagyok, eddig sosem ittam pedig sokszor kínáltak. Mindenki furán nézett rám és tuszkolni akarták rám a piát. Én eddig bírtam, kíváncsi voltam a részegségre, mert körülöttem mindenki ivott születésnapkor :DD mult hét szombaton 5 konyak után elég jól éreztem magam, volt ott egy kis pezsgő is, de az mellékes..

Akármennyire is fura, de nem rugtam be :s az első ivászatom de tök józannak éreztem magam. A 2. konyak után elég vörös lettem és szédültem, de utána minden oké lett és a többi 3 meg sem kottyant.

Szerintem nem lesz nagy probléma ha te is kipróbálod. Legalább megtudod, hogy nem nagy durranás és még jobban meg fogod tudni állni, hogy ne igyál.

De azért szurkolok a tilalmadhoz, sok sikert :D

2016. szept. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szülők elengednek szite mindenhova de bulkba tényleg nem járok. Úgy értem házibulikba. Koncertekre és (nagyobb nevű) Dj-s bulikra imádok járni. :)
2016. szept. 29. 19:33
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
oh, fájdalmas, h olyan világban élünk, ahol az a furcsa, h egy 16 éve nem iszik alkoholt! Mi lesz 30 év múlva? Örüljünk majd, ha egy 8 éves nem iszik alkoholt?!
2016. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

20 éves vagyok és ugyan ez...

Miért lenne fura?

2016. szept. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, másoknak fura. :)
2016. szept. 30. 05:38
 9/11 anonim válasza:

Az a helyzet, ha megfogadod, akkor be is kell tartani, hogy ne légy szava hihetetlen. Azt azért ne fogadd meg szerintem, hogy egy borkostolón vagy egy vacsorán egy fél pohárral nem iszol, inkább azt, hogy nem iszod le magad részegre.


A másik dolog, hogy ez iritálja azokat, akik isznak és nem képesek ezt megtenni, amit te. Azzal próbálják erényesebbnek feltűntetni magukat, hogy provokálnak, hogy igyál aztán azzal igazolva akarják érzni magukat.


De ez alapvetően az ő bajuk, ha vk nem iszik, akkor sokkal többre tudja vinni az életben, ha nincs ilyen problémája: ez rengeteg gondot okoz ám: sok betegség a túl sok ivás miatt alakul ki, családi kapcsolatok romlanak meg stb. Sorolhatnánk még tovább

2016. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy fogadtam meg, hogy egy kortyot sem. Sehol. Gondot sem okoz betartani, mivel nem volt komolyabb "tapasztalatom" vele.
2016. okt. 7. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!