Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki elárulná a titkát...

Valaki elárulná a titkát annak, hogy hogyan lehet (egyetemi) kollégiumban úgy élni, hogy ne gyűlöld teljesen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én valaha is képes legyek koliban maradni, most is haza kellett jönnöm pár napra, hogy ne sokalljak be.


Egyszerűen az, hogy mindig nyüzsi van, nincs privátszférád, a szobák borzalmasan kicsik és zsúfoltak, idegenekkel egy légtérben lenni, alkalmazkodni hozzájuk, meg a sokszor koszos, büdös wc és zuhanyzóhoz, nekem teljesen elvette a kedvem.

Próbálom a szüleim rávenni, hogy engedjék, hogy utólag 1 évet passziváltathassak és had dolgozzak addig, hogy legyen albérletre (plusz tuti támogatnának), mert ezt kibírni kb lehetetlennek tűnik.


21/F


2016. okt. 1. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínű rossz koleszban vagy. az enyémben nincs semmi ilyesmi probléma.
2016. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Amikor a kollégiumot építették, csak azt vették figyelembe, hogyan lehet minél több embert bezsúfolni egy helyre. Az én egyetemem melletti kollégiumban kb. két ágy van egymástól 1 méterre, van két asztal, és ennyi. Ekkora a hely. A mosdó meg közös. Ezt meg kell szokni. Nyilván, aki 6 szobás lakásból jött, az nehezebben szokja meg, de azoknak általában van is annyi pénze, hogy albérletbe menjenek. Igazából pont a rossz kollégiumi körülmények az egyik oka annak, hogy a kollégisták nem szeretnek bent ülni a szobájukban. Mindig mennek valahova, sokat vannak bulizni, tanulni meg elég nehéz. Sajnos az eddigi kormányok nem gondoskodtak a jobb tanulási körülményekről.
2016. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Azért jó pár ezer hallgató kibírta már előtted is.
2016. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Szomorú hogy 21 évesen nem tudsz alkalmazkodni senkihez és semmihez. (Leírásból leszűrve nem is akarsz.) Ez nem a Hilton Hotel elnöki lakosztálya.
2016. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 évet húztam le koliban, négyágyas szobában, folyosó végén közös vécével, zuhanyzóval. Az első év volt kicsit nehéz, aztán ahogy felsőbbéves lettem, meg tudtuk pl. oldani, hogy ketten laktunk a párommal egy szobában. Amúgy különösebben nem foglalkoztam az egésszel, óriási előny volt, hogy sok évfolyamtársam, csoporttársam lakott bent, sokszor tanultunk együtt, lehetett kérdezgetni az idősebbektől, és nagy bulikat csaptunk a pinceklubban, ha nem volt másra pénzünk.:-) A büfében mindig volt hitel a megszorult diákoknak, valakinek mindig akadt kajája, ha éhes voltál, jó kis közösség alakult ki. 20 év múltával is egymás nyakába borulunk, ha véletlenül összetalálkozunk, eléggé szétfújta már a csapatot a szél.
2016. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Valahol a kérdező is megérthető, én is olyan ember vagyok, aki igényli az egyedüllétet és a privát szférát. A munkám is jobban tudom nyugiban csinálni, a tanulás is mindig úgy ment igazán.


Mondjuk a passziváltatásnak sok értelme nincsen, végzettség nélkül alig fogsz pénzt keresni, az is elmegy a pillanatnyi megélhetésedre, és nem leszel semmivel előrébb 1 év múlva sem. Inkább tudd le a sulit és kész.

2016. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 éve lakom kollégiumban, igaz mostmár más a helyzet, mint mikor hallgató voltam, de akkor én is, a 3 ágyas folyosó végén közös wc, közös zuhanyzó, konyha rendszerben laktam. Jól bírtam mert nem sokat voltam a szobában meg a kollégiumban. Napközben suliban voltam, utána edzeni vagy a könyvtárban, ha mégis visszamentem a koliba filmet vagy sorozatot néztem. Szépen felvettem a fülhallgatót elterpeszkedtem az ágyon és elvoltam. A szobatársaimmal általában jóban voltam, privát szférának pedig elég volt a hétvége, ha hazamentem.
2016. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!