Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek akit gyerekkorában...

Szerintetek akit gyerekkorában elhagyja egyik szülője (pl: apa) az felnőtt korában hajlamosabb elhagyni gyermekét?

Figyelt kérdés
Édesanyámat gyerekkorában elhagyta az apja, nem is szerette soha mert ő fiút akart volna helyette. Amikor én születtem anya fiút várt- lány lettem :)Van egy öcsém aki mindig mindent hamarabb elért ez tény. Aztán 21 évesen teherbe estem és azt mondta vagy elvetetem vagy költözzek el. Elköltöztem! Ennek 11 éve már 3 gyermekem van, és azóta egy párszor megpróbáltunk békülni, vagyis inkább én, de már feladtam. Mindig van vmi baja ami miatt nem jövünk ki... Szeretném tudni van -e, lehet -e köze az ő gyerekkorához. Vagy egyszerűen ilyen! Tud valaki segíteni legalább megérteném miért nem kellettünk neki?! Köszönöm!
2014. jún. 29. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ő egyszerűen ilyen... alapból inkább fordítva szokott lenni, akit elhagynak, ő csak azért is más életet él, sokkal jobban ragaszkodik a gyermekéhez.. szóval szerintem nincs köze a kettőnek egymáshoz, ez belülről jön, nem a gyerekkori apai elhagyásból...
2014. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem hajlamosabb. Saját magamból kiindúlva, soha az életben nem tudnám a gyerekem elhagyni. (a szüleim elváltak, apám nem keresett)Nővéremnek 2 gyereke van, az életét is odaadná értük.

És az ismeretségi körömben is ezt látom. Nagyon sok ismerősömnek nincs apja, és mégis szinte mindannyian arra várnak mikor alapíthatnak családot, vagy ha már van család, akkor mindent megadnak a gyereknek.

2014. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Más volt a problémája veled. :(
2014. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is pont az ellenkezője az igaz. Az én apukámat az anyja a kórházban hagyta! Mégis nagyon jó apa volt. (sajnos meghalt 67 évesen, hárman vagyunk testvérek)
2014. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Egy biztos én soha nem fogom elzavarni egyik gyerekemet se, már csak azért se mert nem akarok rá hasonlìtani! Lehet nekem könnyebb elfogadni ha úgy hiszem olyan mint az apja!
2014. jún. 29. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!