Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van a családotokban olyan...

Van a családotokban olyan akit gyerekkorában hiperaktívnak diagnosztizáltak, mi lett vele felnőtt korában?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
nálam.. most 20 éves vagyok és ugyan úgy tanulok mint más, ugyan olyan életem van.
2013. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kiskorodban mire emlékszel ,milyen problémái voltak másoknak veled,illetve neked mi okozott problémát ?


Jelenleg mi maradt még meg a gyermekkori hiperaktivitásból,nyugtalanabb vagy,vagy lelkileg labilisabb ?

2013. júl. 30. 15:51
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
gyártósori melós lett, az ő során van a legmagasabb fokra állítva a gépsor, de még az is lassú neki, többször lett a hónap dolgozója, mert állandóan 100% felett a normája:)
2013. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Én gyerekkoromban az voltam. Túlnyűzsgő, hírtelen döntő és hirtelen fellángoló, és ráadásul még verekedős is. Figyelemhiányos és magatartászavaros. Első és második osztályban egy órát sem tudtam kibírni, így mikor untam magam, kikéredzkedtem wc-re. Harmadikban rájött a tanár és már nem engedett ki. Nagyon nehéz eset voltam, a szabályokat és a monotonitást nehezen tűrő.


"Normális" felnőtt lettem, kötetlenebb melót végzek, a szabadság és függetlenség érzet még mindig fontos és a jövés-menés is. A monotonitást még mindig nem tolerálom, és messziről kerülöm is. Maximalista lettem magammal és másokkal szemben is. Megfontolt és következetes.


A hiperaktivitás Nekem azzal is együtt jár/járt, hogy volt időszak, (amikor még jobban engedte az időm) sokat utaztam. Szinte mindig úton kellett lennem, hogy az a bizonyos nyugtalan érzés megszünjön, ami gyakran hatalmába kerített.


Olyan voltam/vagyok, mint az ajtónyílásba állított gyertyaláng. Folyton vibrál körülöttem a levegő.


Normális családi életet élek, s bár még mindíg nem vagyok könnyű eset, nagyon sok mindent elértem az életben. Küzdök a sikerélményekért, nem is hiába. Gyerekkoromban nem volt túl könnyű életem, ezért korán megtanultan küzdeni. Szerencsésnek és sikerenek tartom Magam.


Van négy gyermekem, abból az egyik szintén hiperaktív. Nehezen kezelhető, temperamentumos. Olyan, mint Én gyermekkoromban.

2013. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát figyelemhiányos voltam meg kicsit túl izgága.. egy percig nem voltam meg nyugton, állandóan fészkelődtem. A tanítónénik elég kedvesek voltak, szóval nagyon nem ért semmilyen hátrány sem. Anyukámnak volt egy könyve róla arra emlékszem és ilyen gyakorlatokat próbált meg velem csináltatni, de csak egyszer vagy kétszer mert annyira untam, hogy csak na :D. Ja meg egyszer elvitt valamilyen pszichológushoz is vagy kihez, de aztán hozzá sem jártunk.. szóval ez van. Most így belegondolva amúgy, lehet, hogy lelkileg kicsit labilisabb vagyok bizonyos szempontokból, de nem hiszem, hogy emiatt inkább csak alapból ilyen a természetem. Szerintem az a lényeg, hogy egy ilyen gyerekkel nem kell éreztetni, hogy nincsen vele rendben valami. Velem sem volt és semmi bajom sem lett meg nem úgy kellett élnem, hogy nekem most ez a keresztem, hogy hiperaktív vagyok.
2013. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
22%
A hiperaktivitás egy kitalált betegség, hogy lehessen gyógyszerezni a gyereket, amit felnőttként sem tud abbahagyni. Régen a "hiperaktív" gyerekeket sajtkukacnak hívták, és nem gyógyszerezték. Miért normális, ha egy gyerek órákig ül egy helyben? Szerintem nem normális, inkább aggasztó.
2013. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó... ha te hiperaktív lettél volna valaha is, akkor valószínűleg nem így gondolnád. De mivel nem voltál az, ezért csak azt szajkózod te is mint amit az értelmiséginek titulált emberek. Nem lennék meglepve, ha szerinted a diszgráfia sem létezne meg a diszkalkulia... Egyáltalán nem látsz bele ebbe, azt sem tudod, hogy milyen kezelések léteznek ezzel kapcsolatban, csak te kitaláltál valamit és neked most ez így jó.

Ha kicsit tovább látnál az orrodnál akkor rájönnél, hogy a hiperaktivitás nem azt jelöli a legtöbb esetben, hogy a gyerek mozgékony és nem tud megülni egy helyben. Ez már csak egy következménye. Nyisd ki kicsit a szemed és keress dokumentumfilmeket az adhd-ről. Eléggé meglepődnél, ha látnád, hogy páran mennyit szenvednek vele és hogyan nyomorítja meg az életüket az, ha nem kapnak gyógyszert mert olyan súlyos. Nem csak a sarki közértestől meg az okoskodó tanító néniktől meg a nagy okos nővér ismerősöktől kéne tájékozódni, hanem hiteles forrásokból. De még keresned sem kéne nagyon, mert az egyik magyar csatorna pont most adott a héten egy filmet adhd-s gyerekekről. Nem szeretnék rosszat kívánni, de remélem megtapasztalod majd egyszer, hogy milyen egy elég súlyos hiperaktív gyerekkel lenni...

2013. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én a kérdező egy 7 éves ADHD -s fiú anyukája vagyok ...és ,hogy miért vagyok most ébren ? Nálunk alvászavar is társul ,most pavorozott a fiam :-( magán kívűl ordíbált ,hogy ott vannak és az életére törnek ,nehezen tudtam felébreszteni és meggyőzni ,hogy csak álmodott ,illetve mire magához tér nem is emlékszik a pavor alatt átéltekre
2013. aug. 1. 01:42
 9/13 Horti Hanna válasza:
A gyermek mindíg az édesanyja tükörképe. Én sem voltam egyszerű eset , de , ha szeretet vett körül és utat kaptam a pörgésre miden rendben volt . Most is . 30 éves vok, és azért így sokmindet ér el az ember. Ezt kiváltságnak is lehet felfogni, mert az. De amúgy minden olyan, ahogy felfogjuk . Rossz álmai pedig midekinek vannak, kezeld nyugodtan ! És meglátod vele egy rezgésre megy a gyermek és Ő is boldog és kiegyensúlyozott lesz ! Fuss, biciklizz vele !!!!
2013. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a nagyfiam 9 múlt,szintén ADHD-s.Alvászavaros,a pavort szerencsére kinőtte hét éves kora körül!Így is minden éjjel beszél álmában és dobálja magát,de egy idő után felébred rá.Csak azt a teljesen kikapcsolt állapotot a visítással, hagyta el.
2013. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!