Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idősebb generáció miért...

Az idősebb generáció miért nem képes felfogni hogyan kell használni az elektronikus eszközöket?

Figyelt kérdés
nagyszüleimnek legalább tízszer elmondtam hogyan kell a mobilon felhivni valakit, de nem értik sehogy. Értem én hogy nem ebben nőttek fel, de annyit mondtam már nekik és akkor sem fogják fel.

2016. okt. 2. 20:35
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
49%

Ahelyett hogy hőbörögsz próbálj megoldást találni használati utasítás képekkel stbstb.

Gyanítom hogy mi se leszünk jobbak 70 évessen

2016. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak korfüggő dolog ez. Ismerek olyan férfit, aki még 40 sincs, és annyiban kimerül a telefonhasználata, hogy tudja, hogyan kell felvenni és beszélni bele.

Én 65 múltam, nőből vagyok és éppen ma rootoltam az egyik unokám telóját. És pöpecül működik .

2016. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt rá szükségük ennyi...mondjuk megemlíteném azt, hogy itt van faterom 56 éves , de simán össze szerel egy gépet darabokból :D net kapcsolatokat javít fullra érti amit mondok neki bármilyen informatikai , vagy technikai dolog is legyen az. Pedig nem a szakmája csak szereti...szóval vannak kivételek.
2016. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem korfüggő ez, hanem inkább csak más készségek hiányoznak. Az én kollégám 32 és butatelefont használ, mert az okostelefonok túl magasak neki.


De tudok nem egy olyan huszonéves fiatalt, aki ha pisztollyal kényszerítenének, akkor sem tudna a Facebookon kívül mást kezdeni a számítógéppel.

2016. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
#1 de jobbak leszünk, mert mi már ebbe születünk bele. El se tudjuk képzelni, hogy milyen élet lehetett telefon meg tv nélkül, pedig alig 30 évet kellene csak visszamenni.
2016. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: Addigra egy csomó olyan dolog lesz, amibe már nem születtél bele, és nagyon esélyes, hogy rettentő béna leszel vele :)
2016. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan, hogy kit mi érdekel, és mihez van hozzászokva.


Nekem régen buta telefonom volt, most meg mikor kaptam egy cégest, ami szintén buta, kb agyvérzést kaptam mire 1 nevet is sikerült beírni a gombokkal.


Vagy régen imádtam a gépes dolgokat, hogy működik a rendszer, tudtam mi teszi gyorsabbá, hogy kell crackelni, hogy kell újratelepíteni bármit, egyszerűen érdekelt. Most meg ott vagyok, hogy a gép csak működjön, ne kelljen hozzányúlni, és menjen az Excel meg a CAD programok.


Vagy volt egy haverom, évekig makacsul hozzá nem nyúlt a mosógéphez ami a lakásában volt, mert "bonyolult"...mellette meg olyan programot használ, amit évekig tart igazán kitanulni.


Vagy korábban soha nem volt jó számítógépem, és mindig "vágyakoztam". Nézegettem mik vannak, itt is írogattam okosságokat, beleástam magam a dolgokba. Aztán vettem egy erős gépet, és most azt sem tudom hol áll a technika, nem is érdekel, mert ami nekem van az bőven elég.

2016. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyanyám gondban van még a tv kapcsoló használatával is, nemhogy a mobilokkal, de ha a kertgondozásról van szó, egy utolsó műveletlen senkinek érzem magam mellette. Úgy tudja sorolni, hogy milyen trágyát kell venni a mittudomén milyen növényhez, meg milyet a másikhoz, hogy el sem tudod képzelni, fejből mondja, hogy mivel kell permetezni a szőlőt, mert idén valamiért egy más összetételű permetszer kellett, és úgy általában simán képben van mindennel, ami a kertekkel/gyomokkal/kártevőkkel kapcsolatos.

Ha ma összeomlana a társadalom, és még elektromosság se lenne, én pár nap után ott halnék meg egy árok parton annak ellenére, hogy tudom hogy hogy kell youtube videókat mp3ba konvertálni, nagyanyám meg simán átvészelné még évekig a kis háztájiján.

Szóval ja, ők más dolgokat tanultak meg fiatal korukban, aztán 70 évesen azért elég nehéz lehet bővíteni ezt a tudást. (Pláne hogy még sok fiatalnak is problémáik vannak az egyre fejlődő technológiával)

2016. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!