Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nagy kérdés, kinek "kell"...

A nagy kérdés, kinek "kell" átadni a helyet tömegközlekedésen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban posztolnak eseteket a közösségi média csoportjaiba, hogy milyen bunkók ma a fiatalok, férfiak, emberek stb., mivel nem adják át a helyüket az anyáknak, a terheseknek, az időseknek.

Ti mit gondoltok erről? Ti mindig átadjátok a helyeteket? Kit illet meg a hely? Aki érvényes jeggyel/bérlettel utazik vagy köteles átadni az ember a helyét valakinek, csak mert mondjuk gyerekkel utazik?



2016. okt. 12. 15:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
36%

"Vidéki vagyok"

Távolsági buszon nem adom át a helyemet. Szimplán annyi a megoldás, hogy ha hely kell akkor odamész hamarabb, és hamarabb szállsz fel ami egyenlő a hellyel.

Vagy mész későbbi/korábbi busszal.

Én is odamegyek 10-20 perccel hamarabb és mindig van ülőhelyem. Amire meg telítődik a busz, már csak 10-20 percre van a végső megálló. Mindig belülre ülök, így nem is érdekel a dolog. Más átadhatja ha akarja.


Helyi járatoknál(villamos, busz, trolin) meg szimplán le sem ülök. Akkor sem ha üres az egész. Direkt azért, hogy ne kelljen felálljak és átadni, vagy azt figyelni, hogy kinek kéne átadni..

Jól esik az állás 1 óra buszozás után, és 8 óra tanulás(ülés) előtt.

Visszafele sem ülök le a helyi járatokon.

Távolságin igen.

2016. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
96%

Általában le se ülök mert úgyis felszáll majd egy rakás agresszív vénasszony, utálom a veszekedést.

Távolságin kevesebb balhé van, ott legtöbbször ülök.

2016. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
8%
Ok,senkinek se "kell.". Empátia neked meg isneretlen,bem is magyarázom.Illik,olyan nincs. Pontozz le,mert azr a gombot ismered.
2016. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
6%
Tufid,a piros kéz lefele. De röhöglek,h ez az életed. Szánalmas.
2016. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
36%
Elsősorban kisgyerekeseknek szoktam átadni, nekik egyből, mindegy, hogy férfi vagy nő, ha kisgyerek van a kezében, szerintem alap, hogy üljön le vele, akár csak 1 megallóra is. Időseknek is átadom általában, kivéve, ha van még 30 ülőhely, de ő fölém áll, azt várva, hogy a helyemre üljön, mert neki az a kedvence. Olyankor amúgy fel tudnék robbani, mikor a tizenévesek ott ülnek viháncolva a helyükön, miközben ott áll mellettük az anyuka, kezében a kisgyerekkel, egy kézzel kapaszkodva. Ne haragudjon a világ, de ez szánalmas és undorító.
2016. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
58%

-nálunk kevés egyáltalán az olyan eset ahol meg merik kérni a másikat hogy adja már át a helyét, de ha átadja valaki akkor az ált. normálisan megy ahogy kell


-szerintem mint sok más ember szerint az öregeknek, terheseknek, sebesülteknek, kisgyerekeknek Kell átadni a helyet


VISZONT azt nem értem hogy miért ül mindenki kívülre, nem azokra gondolok akiknek tényleg annyi a cucca hogy igényelik a 2 helyet hanem azokra akik leülnek kívülre és fagyos tekintettel bámulnak rád amikor keresed a helyet természetesen 0 cuccal (gondolom magukban borzasztóan elégedettek) vagy pl.: a tele tömött buszon nem ülne belülre, nehogy valaki más is le tudjon ülni...

de vajon mi vezérli ezeket a szerény királyokat és királynékat?


F/18

2016. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

15-ös már miért lenne undorító? Azért mert szült valaki máris alanyi jogon jár neki a hely? Félreértés ne essék, én átadom a helyem, ha olyannak ítélem meg a helyzetet, de ha gyereket vállalok, azt magam vállalom, minden nyűgével, bajával és nem mások jóindulatára alapozok. Mindenkinek számolnia kell azzal, hogy nem fog mindenki pattani, csak mert magával vitte a gyerekét, vagy mert teherbe esett. Ezek olyan dolgok, amiket mindenki önként vállal, így ezért én tartozom neki speciel semmivel.


Cirmoscica, te meg szakadj már le a témáról, ha egy mondatot nem tudsz leírni normálisan, legalább ne személyeskedj.

2016. okt. 12. 17:25
 18/29 anonim ***** válasza:
36%
Én általában olyan időseknek adom át a helyem, akiken már tényleg látszik, hogy alig birnak állni meg kapaszkodni is. Vagy ha odajönne a közelembe egy terhes nő vagy egy sérült ember, nekik is átadnám. De egyébként ritkán adom át a helyem, amikor iskolába megyek/onnan jövök, mert a táskám rohadt nehéz szokott lenni, pedig tényleg semmi mást nem viszek magammal, csak tankönyveket meg füzeteket. Ráadásul mostanában minden nap próbálunk a szalagtűzőre, közbe minden nap van tesi óra is, amin egész órán mást se csinálunk kb, csak futunk, ezért nincs olyan nap, hogy ne úgy jönnék haza, hogy ne szakadna le a lábam. Úgyhogy tényleg csak akkor adom át a helyem, ha nagyon muszáj. 18l
2016. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
52%
#17 az az undorító, hogy ránéz az anyára, látja, hogy alig tud szerencsétlen kapaszkodni, hogy ne essen el a kisgyerekkel a kezében (ahogy némelyik sofőr vezet...), és ül tovább vígan. Annyi nincs benne, hogy megkérdezze, hogy leül-e. Az idős emberek állnak fel a fiatalok helyett. Ez szerinted normális? Természetesen nem minden tizenévesre gondoltam, tisztelet a kivételnek.
2016. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is ma tűnt fel a pesten hallottamban, hogy már megint ezen nyíg valaki.

Szerintem meg pl elég sokan átadják a helyet a bkv-n, ahhoz képest mennyi idióta utazik.

2016. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!