Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bánthat rendőr egy civilt?

Bánthat rendőr egy civilt?

Figyelt kérdés
Állítólagosan kést fogtam 2 rendőrre de ez kb nem is igaz csak a kezemben tartottam és kiabáltam hogy hagyjanak békén. Ez miatt sajnos bírósági ügy lett. A rendőrök feljelentettek mert hogy bántalmazni akartam őket. DE ez meg pont fordítva volt. Akkorát lekevert az egyik hogy a földre estem, bár többször is megütöttek, szidtak. A bíróságon nem mondtam semmit mert hát minek, úgy se nekem hittek volna. De rájöttem, hogy amit kaptam büntetést azt a semmiért kaptam, és ezzel is csak én jártam pórul. Mit tegyek hogy valahogy enyhítsem a büntetést?

2016. okt. 13. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress ügyvédet.
2016. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy élet kioltására alkalmas eszközt tartottál a kezedben, és a rendőr simán leírhatja a jelentésében, hogy támadó szándékod volt, gondolom miután megütöttek azután vetted a kezedbe a kést, ez hatalmas hiba volt, el kellett volna onnan menned és feljelentést kellett volna tenned, az a gond, hogy így tényleg mindent a nyakadba tudnak varrni.
2016. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A történet elejét is leírhatnád.

Mit akartak tőled a rendőrök, miért kiabáltál velük, stb.

2016. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem még sosem esett meg, hogy pl. bevásárlásba menet késsel a kezemben ordibáltam volna. Biztos régi vágású srác vagyok:D
2016. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Haver.. ha nekem ordibálnál késsel a kezedben, én a karod is eltörném.

Nem ismerjük a történetet, hogy miért álltak neked a rendőrök.

Ha mégis rendőri túlkapás történt akkor azt azonnal jelezni kellett volna, és Te tetted volna a feljelentést.

2016. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, ha az ellenáll a rendőri intézkedésnek.


1994. évi XXXIV. törvény a Rendőrségről


Testi kényszer

47. § A rendőr - intézkedése során - az ellenszegülés megtörésére testi erővel cselekvésre vagy a cselekvés abbahagyására kényszerítést (testi kényszert) alkalmazhat.



Járhattál volna rosszabbul is, foghattak volna rád fegyvert is, ha pedig még akkor is tovább hőbörögtél volna rád is lőhettek volna.


54. § (1)244 A rendőr lőfegyvert használhat

...

i) azzal szemben, aki a nála lévő fegyver vagy élet kioltására alkalmas más eszköz letételére irányuló rendőri felszólításnak nem tesz eleget, és magatartása a fegyver vagy más az élet kioltására alkalmas eszköz ember elleni közvetlen felhasználására utal;

2016. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Magamban akartam kárt tenni, másnak nem..ja és fogtak rám fegyvert
2016. okt. 13. 19:47
 8/14 anonim ***** válasza:

"de ez kb nem is igaz csak a kezemben tartottam és kiabáltam hogy hagyjanak békén."


Igen, és ezt hívják úgy, hogy kést fogtál rájuk. Te kevered a dolgokat. Úgy is lehet valakire kést fogni, hogy előkapod, és a torkához szorítod. De ha mondjuk nem engeded igazoltatni őket, vagy akadályozod abban, amit meg szeretnének csinálni, mégpedig úgy, hogy előkapsz egy kést, akkor egyértelműen rájuk fogtad a kést!


Képzeld magad a rendőrök helyébe! Végzik a munkájukat, amiért kapják a fizetést. Téged igazoltatni akarnak, vagy gyanús lettél nekik, akár a szédelgős járásodból, akár abból, hogy mindig kétes alakokkal mászkálsz, és igazoltatni akarnak, esetleg kíváncsiak, hogy igaz-e a gyanújuk. A rendőrök az utcán akárkit igazoltathatnak! És amennyiben vétséget találnak, akkor megbüntethetnek, vagy bevihetnek a rendőrörsre. Te nálad alapból kés volt, gondolom 7 centinél nagyobb hegyű, tehát máris itt az első vétség! A másik, hogy te gondolom azért mászkálsz késsel, mert.. nos.. vagy nem egy nyugis személyiség vagy, vagy voltak már összetűzéseid ezzel-azzal. Ez esetben megint csak jogos, mert ha már napi 5 embert kell igazoltatniuk, akkor nem az öltönyös egyetemistát fogják, hanem mondjuk a 2 méteres kigyúrt kopasz fickót, akinek mindentől elszáll az agya, és bedurvul. Nyilván azért, mert őt érdemes! Mert ha valaki valami garázdaságot elkövetett, akkor valószínűleg ő volt, és nem a szerencsétlen jófiú, aki még életében egy bicskát nem fogott a kezében, max kardot wowozás közben. Ezt meg kell értened! A másik az, hogy te konkrétan kést fogtál, pedig szerintem lett volna joguk közelebb menni hozzád! Miért tetted? Bántottak otthon, vagy a haverok, és ingerült voltál? Vagy fű volt nálad? Esetleg valami durvább? Meg kell értened, hogy ahogy valakiről lerí, hogy csöndes és jófiú, úgy valakiről lerí, hogy van nála egy 20 centis vadászkés, és valószínű néhány illegális cucc is! Érted? Ezt te is belátod! Ezért hát még számíthatsz arra, hogy bizony fognak még téged igazoltatni (főleg ezek után), és akkor jobb, ha nem fogsz rájuk kést!

2016. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Magamban akartam kárt tenni, másnak nem..ja és fogtak rám fegyvert"


Ezt nem olvastam. Nos, ez más. Most már ők tettek benned kárt. Amennyiben sok szar dolgot tettél életedben, ami bánt, akkor nem kinyírni, meg kínozni kell magadat, hanem megváltozni. Itt az idő valami plusz adni a társadalomnak, vagy éppen nem bántalmazni, másokat. Többet ne tegyél kárt senkibe. Senki nem érdemli meg, te se. Ha sok bűnt elkövettél, akkor azt érdemled, hogy életed során a számlát kiegyenlítsd, és nem itt hagyni a világot úgy, hogy közben csak kárt okoztál! Ha meg téged bántottak sokat, akkor megint csak nincs jogod bántalmazni magad. Mind a két esetben a megoldás az, hogy megjavulsz, és rendes leszel, főleg azokkal, akik rendesek mindenkivel.

2016. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezért 1-2 év letöltendőt simán kaphatnál, ha olcsóbban megúsztad, akkor ez legyen jó tanulópénz.


Btk.

Hivatalos személy elleni erőszak

310. § (1) Aki hivatalos vagy külföldi hivatalos személyt

a) jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályoz,

b) jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel intézkedésre kényszerít, vagy

c) eljárása alatt, illetve emiatt bántalmaz,

bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. okt. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!