Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok sem dolgozni, sem...

Nem akarok sem dolgozni, sem tanulni, de anyám nyakán sem akarok élni. Akkor most mi legyen?

Figyelt kérdés
Mielőtt jönne a fikacunami, leszögezném, hogy nem a munka büdös, hanem társaságban nem szeretek lenni. Mindig elkezdenek szivatni, beszólogatni, erről szólt az életem. Szociális fóbiás vagyok, a legtöbb embert gyűlölöm. Nincsenek terveim a jövőre nézve, nem érdekel semmi sem. De ettől nem vagyok drogos, sem tolvaj, semmi ilyesmi.
2016. okt. 15. 12:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett, normálisan szoktam viselkedni, nem úgy állok hozzá, hogy ,,na, akkor most mindenkit utálok". Pont ezért gyűlöltem meg a legtöbb embert, mert egy rakás szarok. Rendes vagy velük, de csak a szart kapod vissza. Meg ha kérdezek valamelyiktől valamit, a büdös köcsög csak a vállát vonogatja.
2016. okt. 15. 12:02
 2/11 anonim válasza:
42%
Éljél remeteként egy erdőben.
2016. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Másik munkahely?
2016. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Öngyilkosság, vaaagy amihez már kell egy ici-pici erő is: Összeszeded magad, és utálatod ellenére is dolgozni fogsz.

Szerinted a többi ember szeret dolgozni?

2016. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Blade Bone ***** válasza:
Nem attól lesz frankó az életed, ha nem mégy emberek közé és szarsz mindenkire, hanem attól, ha képes vagy arra, hogy a legrosszabb dolgokból is kihozd a legtöbbet...
2016. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. Ismerd meg magad.


2. Tud kezelni magad, és mások érzelmeit.


3. Fejleszd empatikus képességed. ( alakul, hiszen:"nem akarok anyám nyakán élni")


4. Figyelj, arra amit mondasz.



1.(kérdés) Miért viselkedsz, úgy ahogy szoktál(?) Azt mutatod a külvilágnak, aki valójában vagy(?)

Mik a főbb (belső) értékeid(?)


2. Kérdezd meg magad különböző szitukban,hogy érzed magad. Igyekezz megérteni másik érzéseit,hangolódj rájuk. Kérdezz,hallgass,értően figyelj rájuk.


3. Ne csak a saját szemszögedből értelmezd a világot, Lépj másik cipőjébe is, figyelj másokra.


4. Beszélj megfontoltan, figyelj a testbeszédedre, és ne csak a szavak tartalmára. Legyél nyitott másokra, és másik véleményére. Hallgass másokra, és építkezz kritikájukból.

Legyél inspiráló. Fejleszd képességeid.


Olvasd el Mégegyszer.

2016. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Egyre több fiatal hajléktalant látok itt kisvárosban is. Az egyiknek szerencséje volt, rá maradt egy kis ház, amit ugyan nem fűt, nem világít, de van. Ugyanabban a szakadt cuccban mászkál, cigit tarhál, gondolom néha összekunyerál pár kiflire való pénzt is.

De van, aki sporttáskában/hátizsákban él. Bár jön a hideg idő, ilyenkor már nem túl kalandos a szabadban alvás.

Hajléktalanszállón is biztos találnál 1-1 fél ágynyi szabad helyet, talán ki sem rabolnának. Napközben egy kis koldulás, parkba vécézés, este tabisbor meg padonalvás.

Jól hangzik, ugye? Ezek a lehetőségek téged is várnak, ha így állsz hozzá. :D

2016. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is utálom az embereket stb azt is mind leírhattam volna amit te + én még drogoztam is ez miatt elég durván.


De sajnos el kell menned dolgozni/tanulni úgy kell felfognod ezt az egészet, hogy ha nem építesz akkor rombolsz , és le kell küzdened a fóbiáid nekem is pl munka undorom van, de egész egyszerűen kell valamit csinálnod, mert nagyon rossz lesz ha nem tudsz. Én ahol voltam most cég az becsődölt , és kb 2 hónapja itthon vagyok 4 helyre jelentkeztem, de nem vesznek fel sehova (nem akarok menni igazából sehova), de anyámékkal élni egyre kellemetlenebb szóval érted...ne az legyen a példa, hogy meglátsz valakit aki 40 éve egy helyen dolgozik, és ott van még mindig , hogy neked is ez lesz a jövőd. Éljél mert változtatni, és az összes olyan problémád mint ami most van leküzdhető csak annyi ,hogy nehéz és ne hallgass más tanácsára úgy csináld a dolgokat ahogy neked jó..ezzel ,hogy csöves leszel ha nem dolgozol stb szerintem ezzel nem mész sokra:) MERT MINDIG LEHET változtatni , és nem minden ilyen emberből lett csöves sőt a legtöbből rohadtúl nem. Én mélyebről feltudtam valahogy kelni neked is menni fog! Ne legyél magaddal türelmetlen, és ne ezek a kommunista b**i vélemények hajtsanak mint ahogy látom itt a kommentek közül is, hogy sokan így vannak "ha nem mész nem lesz mit önned" stb:D

2016. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a szociális fóbiádat nem tudod, avagy nem akarod kezeltetni és nem szeretnél erre megoldást találni, az a te szuverén döntésed. Ez esetben tanulj ki egy olyan szakmát, amivel otthonról is dolgozhatsz és minimális társas érintkezést igényel. Nincs jogom ítélkezni feletted és nem is teszem, de dolgozni mindenkinek kell. Válassz home-officeban is végezhető hivatást, oszt jónapot. Két házzal arrébb a szomszédom csak akkor mozdul ki, ha a kutyát sétáltatja vagy boltba megy és néha ügyintézni havi 2-3 alkalommal, ettől én még kedvelem, megértem, nincs közöm hozzá miért és miképp alakította úgy az életét, ahogyan. Ám de nem is élősködik senki nyakán, az államén sem, neki így jó, de önellátó, független ember. Néha még beszél is velem pár szót, ha pont akkor indulnak a ladradorral sétálni, amkor én is a blökiket viszem. Nem fog senki belédkötni ez miatt, szíved joga, hogy milyen életet szánsz magadnak, az okoskodókat is pont ugyanígy letojhatod majd, mindaddig, amig magadat manageled és nem várod el senkitől ölbe tett kézzel, hogy megoldja helyetted az életed.
2016. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tény, hogy dugig vagyunk ostoba, öntelt gyökerekkel, akik kábé annyit tudnak, hogy szívják a véredet, mintha ökör kamasz lenne mindenki, de ettől te még nem vagy szociális fóbiás. Nyilván nem jutottál oda, hogy (hozzám, hozzánk hasonlóan) fullra lesz@rd az idióták inger-reakció mechanizmusait, amik igazából az ő remegő nyullelkük pajzsát hivatottak helyettesíteni, és kicsit is eszesebb emberek előtt ettől teljesen függetlenül prédaként kénytelenek létezni még akkor is, ha az erősebb egész egyszerűen tudomást se vesz a létezésükről.


Én így élek. Oroszlán vagyok, aki még csak a száját se nyalja meg a dögevők láttán. A rend rend marad, és mi csak élünk, így megy ez.

2016. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!