Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki számít okosnak? Mitől...

Ki számít okosnak? Mitől számít okosnak valaki?

Figyelt kérdés

Én pl kevesebbnek,butábbnak tartom magam,mert nincs diplomám.

De biztos,hogy mindenki buta akik nem tud elvégezni egy egyetemet?

Ha valaki nem elég jó képességű hozzá akkor hiába akarja.

Ha valaki olvasott,nagyon tájékozott az okos?

Vagy okosabb egy szakbarbár diplomás?

Szóval mitől számít valaki okosnak?

Meg lehet ezt valahogy állapítani?



2016. okt. 17. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki képes 1 dimenzión túl is gondolkodni...:D
2016. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Látod én még ezt sem értem?

Fordítsd ezt le nekem kérlek.

2016. okt. 17. 23:43
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Én nehéz szakra járok, de még ezt is el tudták végezni sík h.lye csoporttársaim, sőt vki azok kötül már pHD-s és olyan h.lye, mint egy marék föld. Biztos nem az az okos, aki egyetemre járt
2016. okt. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

A lényeg, hogy az okosság nem egy érték.

Egy adott időpillanatban jellemezhető okosságot egy görbével lehetne pontosabban jellemezni. Ezt a görbét azonban senki nem tudja megszerkeszteni.:)


Gondolj el két tengelyt X az hogy milyen témáról van szó, y pedig az okosság mértéke.

Minden x-hez más y érték tartozik.


Amikor az átlagemberek okosságot mérnek, akkor kijelölik azt az x pontot ahol maguknak a legmagasabb az y értékük és kijelentik, hogy azon alapul az egész "okosság", mint fogalom.


De mivel megszerkeszthetetlen ez a görbe (ezért nem is veszik észre, pedig létezik) ezért célszerű az okosságot egy adott pontban definiálni, hogy pontosabb eredményt kaphass. Ilyen példáié "én matematikából Y értéket képviselek."

Csupán ennyit jelent.

2016. okt. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Általánosságban az "okos" az a magas IQ-jú embert jelenti, akinek vág az agya mint a beretva. Köznapi értelemben viszont bárki lehet "okos" aki az adott témának szakértője.
2016. okt. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Volt már a kérdés. Először is, külön kell választani, hogy mit értesz "okosság" alatt, mert van a műveltség, van a bölcsesség és van az intelligencia. A műveltség az a lexikális tudás, amit könyvekből szerezhetsz meg. Az intelligencia a problémamegoldó-képesség, az, hogy mennyire tudsz egyszerűsíteni dolgokat, mennyire tudsz sémákat, mintázatokat felismerni, összefüggéseket átlátni, nehéznek tűnő feladatokat szellemesen, frappánsan megoldani. Ennek is legalább tíz fajtája van, pl. létezik matematikai intelligencia, zenei intelligencia, mozgási intelligencia, memórián alapuló intelligencia, stb. Aztán van a bölcsesség, ami nem tudom, hogy külön klategória-e, de én most mindenesetre akként kezelem, ami az életben való jártasságot jelenti. Azt, hogy mennyi az élettapasztalatod, és mennyire vontad le belőle a tanulságokat. Mennyire ismersz másokat, és, főleg, mennyire ismered magadat. Az életben leginkább az sikeres, aki intelligens, és az lesz boldog, aki bölcs. Egyetem és egyetem között pedig óriási különbségek vannak, de általában igen, egy egyetemi szak elvégzése feltételez egy intelligenciát. Az egyetem csiszolja a gondolkodást, de nem mindenki egyetemet végzett, aki sikeres. Hogy a szakbarbár, vagy a művelt laikus az okosabb, az egy jó kérdés. Lehet, hogy a tájékozottabb ember jártasabb a világ dolgaiban, de manapság inkább az a kifizetődő, ha valaki egy keresett dologhoz nagyon-nagyon ért. Amellett meg van még lehetőség művelődni.
2016. okt. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy jó kis mondás:


"Aki tud, és tudja hogy tud, ő a veszélyes. Tőle óvakodjatok.

Aki tud, de nem tudja hogy tud, ő a bölcs. Tőle tanuljatok.

Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, ő az okos. Őt tanítsátok.

Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, ő a hülye. Őt hagyjátok."

2016. okt. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Önmagában semmi. Ez túl relatív. Okosabb lehetsz másnál.

Agyi szintjétől.

Mert nem tudod mi okosság definíciója.

Nem hogy nem biztos, egyáltalán nincs összefüggés.

E képesség más komplexumokból áll, nem agxi szinttől és kb de.. csak akarat kell.

Nem. Nincs összefüggés.

Nincs összefüggés. Okosság okosságtól függ, nem szakbarbár diplomás léttől vagy nem léttől.

Már kérdezted s válaazoltam.

Kéedés feltétele elött wikipédia???

2016. okt. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!