Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak annyira görcsösen okosnak látszani?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít.
2015. okt. 25. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a rés, annál nagyobb dologgal kell lefedni...


Az még a jobbik eset, amikor okosnak akar látszani valaki. A legtöbb ember hülye mint a segg és ez a legkisebb mértékben sem zavarja őket. Szerintem ez a rosszabb. Aki legalább színleli, hogy okos, az már tud valamit, amit a teljesen hülye még nem fedezett fel.


Azért teszik ezt, mert tudják, hogy ostobák; és ezt szégyellik. De az ilyenekben legalább megvan a szégyenérzet.

2015. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékben jó ha általánosságban van fogalma valakinek a dolgokról, van rálátása a különféle dolgokra.

Sok a tudatlan is, aki láthatóan balek, az sem jó szerintem, de sokan alapból szeretnek okosnak és hangosnak lenni, ilyen természetűek.

2015. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván mert hülyék.


Én pl. nem vagyok kutya. Ezért eléggé hülyén néz ki amikor négykézlábra ereszkedve ugatok.

2015. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem küzdök azzal az abszurd érzéssel, hogy a másik okosabb vagy annak mutatja magát. Csak és csak a helyzetet látom magam előtt, hogy azt meg kell oldani. Céltudatos emberek nem ebből a szempontból nézik az embereket.
2015. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A válaszom egy kérdés:

Miért akar a legtöbb ember a látszatnak élni általában, más szempontból is...?


És a válaszom egyúttal válasz is:

Mindenkiben van valami érték is, meg hiba is. Persze kiben milyen arányban. De épp az a lényeg, hogy legyen meg a motiváció a fejlődésre...

(Bár egyesek rosszindulatrára gyakran nehéz gyógymódot találni...)


Ha áltatja magát az illető, ez a hozzáállása gátolhatja a fejlődésében.


Meglátásom szerint.

2015. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még valami: az első hozzászóló lehet, h csak egyféleképpen értette, nem tudom, de nekem nagyon tetszik az első sora :)))

"Minél nagyobb a rés, annál nagyobb dologgal kell lefedni... "


Elgondolkodtató. Ez is egy megközelítés.

A résről sok minden eszembe jut...

És valóban.

2015. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyet kevésszer tapasztaltam.

Pedig mindig látom mit akarnak.

2015. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!