Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges meggazdagodni...

Lehetséges meggazdagodni pusztán ésszel? Ha nincs érzékem az emberekhez, kapcsolatokhoz, meggyőzéshez, nem tudom eladni magam magyarán introvertált vagyok?

Figyelt kérdés

Próbáltam tenni ellenne, de egy felületes színjáték az egész, nem megy. Nincs érzékem a meggyőző magabiztos kommunikációhoz.

Vannak emberek akik hihetetlen mód művelik ezt, hazudnak olyan magabiztossággal hogy az ember nem tud nem hinni, bízni az illetőben.

Képtelen vagyok belelátni ezeknek az embereknek a fejébe, hogyan képesek ilyen könnyedén kezelni és magaslatokba emelni önmagukat.

Szeretnék gazdag lenni. Szeretném ha az életemben nem lenne akadály a pénz, mert bizony hatalmas akadály az, ha nincs. Szeretném vinni valamire. És tudom jól hogy ennek valójában nem függvénye sem a tanultság, sem az erős küzdelem, robotolás. Csak is az élethez és a pénzhez való hozzáállás és a szerencse, valamint a fentebb írtak.

Gonosznak kell lenni? Ki mit gondol?

20 vagyok, megmagyarázhatatlan okokból úgy érzem nincs szükségem a tanulásra. Úgy érzem nem visz előre. Rengeteg energia és idő. Az élet rövid. Miért pont nem lehetnék én? Én miért nem lehetek gazdag és jómódú? Miért kéne elfogadnom hogy én is csak egy biorobotnak születtem?

Nem arról van szó, hogy lusta vagyok dolgozni. Nem. Dolgoztam már elég durva körülmények között, és volt bennem kitartás, de ez mindvégig bennem volt...

Motiváció, előrehaladás, menjünk, csináljuk, tanuljál ezerrel, járj iskolába normálisan, diploma, utána nyaljál segget és robotolj befásultan, csak hogy megvehesd a kis fizetésből azt amit a reklámokban a pofádba tolnak, elhitetve hogy neked igenis szükséged van rá... normális élet. Biztos állás. Nem.

Nekem nem kell normális élet. Pénz kell viszont. Élmények. Élni akarok. Nem pedig ebben a hipnózisban vegetálni.

Kritizáljatok, mindenki leírhatja a véleményét, abból is tanulok.

Visszatérve, a lényeg, amire kíváncsi vagyok. Pusztán, józan paraszti ésszel, pusztán ésszel, meg tud-e gazdagodni valaki, ha úgy alakítja a szálakat?


2016. okt. 18. 20:39
 1/7 anonim válasza:

Kapcsolatokból és protekcióból lehet meggazdagodni(mo.-gon főleg),nem iskolából és tehetségből, ezek szép dolgok de ha az első kettő nincs meg: kuka, ha megvan az első kettő akkor viszont nem kell a másik két dolog.

Nem vagy elítélendő mert gazdag akarsz lenni, mindenki az akar,csak valaki versenyképes valaki meg se própálja.

25/L egyéni vállalkozó

2016. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, protekció, mivel a szociális készségeim gyengék így ez egy elég húzós dolog.

Kommunikációs készségeim nem lennének gyengék, ha oldottabb személyiségem lenne. Ez egyrészt introvertált vérmérséklet másrészt mélyről jövő önértékelési problémák keverékének eredménye.

2016. okt. 18. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját bevallásod szerint nem tudod jól eladni magadat, tehát max úgy tudhatsz kitűnni és érvényesülni, ha valódi, kiemelkedő tudás és tartalom van mögötted.

Ehhez viszont nem elég a józan paraszti ész.

Szóval én a tanuláson kívül más kiugrási lehetőséget nem nagyon látok az esetedben.

Teszem azt egy jó senior programozó fizetése simán meg tudja közelíteni a bruttó millát - az meg már azèrt nem rossz. És ott a szaktudás számít elsődlegesen, mert s..ggnyalástól nem fog működni a szoftver.

2016. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
1es vagyok. Ha van egy jó ötleted, és tudsz magad köré kanyarintani egy olyan ún. stábot, akik helyetted beszélnek, csinálnak mindent, te csak ellenőrzöd a munkát és jóváhagyod a dolgokat,akkor meg tudod kerülni a problémáidat. Viszont! Ez a pénz világa, bárki elárulhat ellophatja a gondolatodat, nagyon sok idő mire megbízhatsz bárkiben föleg ilyen mértékben. Én a helyedben dolgoznék magamon, pszichológushoz járnék( nehogy azt hidd hogy dilisnek tartalak, szerintem minden embernek szüksége lenne rá.. Pl amerikában ez nem ciki, mindenkinek van és jár hozzá rendszeresen, nem kell dilisnek lenni) én is voltam már. Pánikbeteg voltam/vagyok, olyan szintrn hogy évekig nem tudtam elhagyni a városomat mert beparáztam, dolgoztam rajta, és már látom a végét. Ha fejleszted magad biztonságban leszel, az emberekkel kommunikálni kell, és igen én is a f...ba kívánom őket sokszor de ha tényleg szereted a pénzt és kell ahogy leírtad és akarod, akkor ez a kulcs... Tudom hogy visszás de igenis felvenni a bájvigyort, mi mindennap színészek vagyunk, oda kell nyalizni ahol csörög a zseton ez sajnos ilyen. Színészet sok sok pénzért. Tanulj meg magabiztos lenni, szépen határozottan átgondoltan, ha kell improvizálva beszélni, gyakorolhatod is otthon tükör előtt, vagy barátokkal, családdal. És láss át mindenkin, mert mindenki meg fog próbálni átba..ni. És ennyi. Eladni eladni eladni! A legfontosabb
2016. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

A másik nagy problémám egy beidegződés, miszerint én szegénynek születtem és a megélhetésért szenvedni kell, pusztán csak az ételért is.

Szegény családba születtem. Ahogy nőttem és egyre többet láttam a világból, olvastam stb, rájöttem hogy a pénztelenségünk oka csak a szüleim mentalitása, semmi más. És én bizony ebben nőttem fel, belém ivódott, részemmé vált, még ha át is látom, hogy hazugság és tiltakozok ellenne. A nagymamámnak egyszer ez a mondat hagyta el a száját: "Sose voltam gazdag, sose leszek, én szegény családba születtem."

Apám: "Nem érdekel a pénz." "...Az a mocskos pénz."

Mire van pénzünk? Kajára, megélhetésre. Semmi másra, néha még ez is problémás.

Az egyik célom, hogy felnyissam a szemüket. Nem akarom hogy reménytelenségbe éljék le az életüket. Akkor tudnék boldog lenni teljesen, ha tudnám, hogy a szüleim nem szenvednek. Még ha sokszor bántottak is, és miattuk olyan az önértékelésem, amilyen... tudom hogy jobbnak kell lennie. És hogy egyszer minden jobb lesz. Csak akarni kell, csak felül kell kerekedni a korlátokon.

2016. okt. 18. 21:32
 6/7 Crisopher ***** válasza:
Ha valamiben elmélyedsz, és tényleg szakértője leszel egy adott témának, akkor azzal azért lehet pénzt keresni. Nyilván ehhez kell egy olyan téma is, ami érdekel, és magas szintű szaktudás. Én mindig azt szoktam mondani, hogy igazából jó, hozzáértő szakemberekre van szükség, akik tisztességgel végzik a munkájukat. Most teljesen mindegy, hogy egyetemi szintű végzettség kell egy munkához vagy szakiskolai, az ember legyen profi benne és kész. Meg az is majdnem mindegy, hogy te most elmész egy céghez/vállalkozáshoz dolgozni, mint alkalmazott, vagy saját vállalkozásba kezdesz. Miért is kéne mindenkinek saját vállalkozásba kezdenie? Egy csomó szakterületen vannak nagyon profi cégek, ahol el lehet helyezkedni, ha a megfelelő tudás megvan. Megfelelő tudás nélkül meg úgyse tudsz jó állást találni. A kizárólag kapcsolatokra/ismerettségre alapozott állások általában olyan semmilyen alibi munkák, amik addig tartanak, amíg a haverod/munkaadód jó pozícióban van (mert mondjuk mit tudom én ő van kormányon épp), aztán jön egy kormányváltás, te meg ott maradsz munka nélkül, és még tudásod sincs, amit rendes munkában tudnál alkalmazni. Tanulással megszerzett tudásra lehet alapozni hosszútávon, nem a kapcsolatokra.
2016. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sportfogadás, csak ennyit mondok. De mivel valószínűleg eddig egyáltalán nem foglalkoztál vele így elég nagy hátrányban vagy pl hozzám képest
2016. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!